Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Mongolsko Amarbayasgalant Monastery

Letenka Mongolsko Amarbayasgalant Monastery


Mongolsko je jednou z najzaujímavejších krajín na svete. Okrem kultúrne bohatej histórie a fascinujúcej prírody, pozostávajúcej z rozmanitých stepí, hôr a púští, je tu mnoho nádherných miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z týchto miest je Amarbayasgalant kláštor.

Amarbayasgalant kláštor sa nachádza v severovýchodnom Mongolsku a je jedným z najväčších a najkrajších kláštorov v krajine. Založil ho v 18. storočí manžel najstaršej dcéry Galdana Boshogoto lamy, Maňjusri, ktorý patril ku škole joyigských šamanov a stal sa slávnym duchovným vodcom vo svojej dobe.

Kláštor je postavený v tradičnom mongolskom štýle a skladá sa z niekoľkých budov, ktoré sú pekne rozmestnené na kopci. Jednou z najvyšších a najimpozantnejších budov je zlatá stupa, ktorá stojí vo vysokom dome s krásnou kopuľou a množstvom veriacich prechádzajúcich cez bronzové dvere.

Návštevníci si môžu prehliadnuť mnoho zaujímavých miest v kláštore, medzi ktoré patrí napríklad múzeum s relikviami, ktoré obsahuje opis kultúrnych a náboženských tradícií Mongolska a cennosti, ktorých cena je ťažko vyjadriteľná.

Okrem toho, v kláštore vás privítajú aj mnísi, ktorí vám môžu predstaviť ich náboženstvo a tradičné zvyky, prípadne sa s nimi môžete zúčastniť modlitieb a rituálov.

Cesta do kláštora vám ponúkne nádherné pohľady na prekrásne scenérie Mongolska a môžete si užívať niekoľko dní strávených v prírode a v kláštore.

Ak teda plánujete cestu do Mongolska, nezabudnite si naplánovať návštevu tohto krásneho miesta a dopriať si duchovný zážitok, ktorý vás určite zaujme. Letenku si môžete zohnať napríklad cez portál Skyscanner alebo iný podobný letový portál.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Amarbayasgalant Monastery


Otázky:

1. Čo je Amarbayasgalant Monastery?
2. Kde sa nachádza Amarbayasgalant Monastery?
3. Ako sa dostať do Amarbayasgalant Monastery?
4. Aké sú otváracie hodiny Amarbayasgalant Monastery?
5. Môžem sa pokúsiť o pobyt v Amarbayasgalant Monastery?
6. Ktoré miesta v Amarbayasgalant Monastery sú najzaujímavejšie?
7. Aké sú vstupné poplatky do Amarbayasgalant Monastery?
8. Čo je najlepší čas na návštevu Amarbayasgalant Monastery?
9. Koľko času trvá návšteva Amarbayasgalant Monastery?
10. Je možné si v Amarbayasgalant Monastery niečo kúpiť?

Odpovede:

1. Amarbayasgalant Monastery je budhistický kláštor postavený v 18. storočí.
2. Nachádza sa v severnom Mongolsku, v kraji Selenge.
3. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Amarbayasgalant Monastery, je cestovať autom alebo autobusom z Ulánbátaru.
4. Amarbayasgalant Monastery je otvorený denne od 9:00 do 18:00.
5. Áno, je možné si ubytovať v Amarbayasgalant Monastery, ale je potrebné si to vopred zarezervovať.
6. Najzaujímavejšie miesta v Amarbayasgalant Monastery sú hlavná budova kláštora, sál modlitieb a knižnica.
7. Vstupné do Amarbayasgalant Monastery sa líši podľa obdobia, ale ceny sa pohybujú v rozmedzí od 10 do 20 dolárov.
8. Najlepší čas na návštevu Amarbayasgalant Monastery je v lete, keď je počasie priaznivé.
9. Návšteva Amarbayasgalant Monastery trvá približne 1 - 2 hodiny.
10. Áno, je možné si v Amarbayasgalant Monastery kúpiť suveníry a remeslá vyrobené mníchmi.


Počasie Mongolsko Amarbayasgalant Monastery


Mongolsko je krajina s rozmanitým počasím. V Amarbayasgalant Monastery, ktoré je položené v povodí rieky Selenge v severnom Mongolsku, panujú v závislosti od ročného obdobia a nadmorskej výšky rôzne klimatické podmienky.

V zime sa teploty pohybujú v rozpätí od -30 °C do -40 °C. Sneh a mráz prevládajú všade, krajina je pokrytá bielou perinou a cesta k samotnému kláštoru je náročná a len zriedka prejazdná. V tejto časti krajiny zima trvá až 7 mesiacov, a preto je náročnou sezónou pre tých, ktorí sa sem vyberajú.

Na jar a na jeseň sú teploty miernejšie, pohybujú sa v rozpätí od 10 °C do 20 °C a môžete si vychutnať krásne slnečné dni. V týchto obdobiach sa prirodzená krása okolitých hôr a dolín javí v plnej nádhere. Kvitnú kvety a zelená sa tráva, pohoria sú obklopené nádherne sfarbenými listami, a príroda sa zdá byť celkom iná ako počas zimy.

Leto je najteplejšou sezónou a teploty v Amarbayasgalant Monastery sa môžu vyšplhať až do 30 °C. Toto obdobie je rovnako ako jar a jeseň vhodné na turistiku a pozorovanie krásnej prírody a architektúry kláštora. Letné mesiace sú často sprevádzané dažďami, avšak aj tak sú prevalentné slnečné dni, počas ktorých môžete vyraziť na výlety do okolitej krajiny.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Amarbayasgalant Monastery závisí na ročnom období a nadmorskej výške. Bez ohľadu na ročné obdobie však môžete vypočuť monastickú pieseň a cítiť pokoj a harmóniu, ktorou je kláštor preniknutý. Je to miesto nesmiernych duchovných hodnôt a nadčasového umenia, ktoré by sa malo navštíviť aspoň raz v živote.


Ubytovanie Mongolsko Amarbayasgalant Monastery


Mongolsko je krásna krajina s bohatou históriou a kultúrou a jedným z jej najvýraznejších symbolov je kláštor Amarbayasgalant. Tento kláštor sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny, v provincii Selenge, asi 360 km od Ulanbatoru.

Amarbayasgalant je jeden z najväčších kláštorov v Mongolsku a patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky buddhizmu v strednej Ázii. Bol postavený v 18. storočí čínskym cisárom Qianlongom ako dar mongolskému panovníkovi Enkh-Amgalchovi. Kláštor bol zasvätený Budejovi a obsahuje okolo 30 budov, ktoré sa rozprestierajú na ploche 13 hektárov.

Súčasťou kláštora sú múzeum, knižnica a unikátna zbierka umenia a rukodiel. Okrem toho, v kláštore žijú mnísi, ktorí sa starajú o jeho údržbu a súčasne tu pokračujú v duchovnej praxi.

Amarbayasgalant je ideálnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú duchovné a kultúrne zážitky. Okrem návštevy kláštora si môžete pozrieť aj krajinné krásy okolia. Niektoré z najkrajších miest v Selenge provincii sú rieka Orkhon, ktorá sa vlieva do Orkhonského kaňonu, jaskyne Erdene zuu a ťažko dostupné púšte Gobi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Amarbayasgalant, najlepšou možnosťou bude ubytovať sa v hoteli v blízkosti kláštora. V okolí sa nachádza niekoľko dobrých ubytovacích zariadení, z ktorých niektoré ponúkajú pokojné a komfortné izby, aby ste mohli odpočívať po náročnom dne v kláštore.

Celkovo, navštívenie Amarbayasgalant kláštora je zážitkom, ktorý by nemal chýbať v itinerári každého, kto sa zaujíma o mongolskú kultúru a históriu. Naše mongolské kamaráty pochádzajúce z Mongolska, ktorí sa prehlbovali do studovania kultúry a histórie tejto krajiny, nám veľmi odporúčili tento kláštor, a to nielen ako turistickú atrakciu, ale aj ako miesto duchovného posilnenia. Preto neváhajte a vydajte sa na cestu, ktorá vám ukáže najlepšie z Mongolska a zanechá vám nenapodobiteľné zážitky.


Dovolenka Mongolsko Amarbayasgalant Monastery


Mongolsko je fascinujúcou krajinou plnou histórie a tradícií. Jeho krajinou sa tiahne niekoľko oblastí, ktoré sú známe svojimi kultúrnymi a historickými atrakciami. Jedným z dôležitých turistických miest je Amarbayasgalant Monastery.

Amarbayasgalant Monastery sa nachádza v severnom Mongolsku, v oblasti Selenge. Je to jedno z najväčších a najdôležitejších kláštorov v Mongolsku. Táto historická stavba sa stala národnou kultúrnou pamiatkou a zároveň atrakciou pre turistov z celého sveta.

Amarbayasgalant Monastery vytvoril kmeň Amarajin Khundii v 18. storočí. Je to budhistický kláštor so vstupom z južnej strany a pozostáva z niekoľkých budov a chrámov. Komplex patrí medzi najväčšie a najkrajšie kláštory v Mongolsku. Stavba je obklopená ohromujúcou krajinou, ktorej panorámu z okolitých kopcov môžete obdivovať.

V kláštore Amarbayasgalant nájdeme mnoho vzácnych budhistických artefaktov. Hneď po vstupe na nádvorie kláštora nás zaujme obrovská biela stupa, ktorá vyniká nad ostatnými budovami. Stupa sa nachádza v centre nádvoria a symbolizuje budhistickú filozofiu.

Úchvatné stavby sú v rôznych štýloch - od architektonickej prelína s tibetskými a čínskymi vplyvmi až po klasický mongolský štýl. Najvýznamnejšími budovami sú Maitreya (Budhha prijímajúci dary od veriacich), Süm-Erdene (Sv. Loď) a súbor sv. barančích hornín a vodných miest (synonymom pre večnú úrodu). Každý z chrámov v kláštore má svoj unikátny charakter a spolu tiež zložité výzdoby na stenách. Zvlášť vynikajú súkromné miestnosti, kde kláštorné fungovali.

Hneď po vstupe do kláštora Amarbayasgalant sa dostanete do svätého prostredia, ktoré je plné pokoja a duchovnej harmónie. Zaujímavou súčasťou kláštora sú aj výstavy budhistických artefaktov a rôznych symbolických predmetov, ktorých význam a artistická hodnota sú absolútne obdivuhodné.

Návšteva kláštora Amarbayasgalant je jednou z najkrajších a najneobyčajnejších zážitkov, ktoré si turista môže užiť v Mongolsku. Krajina ponúka neopakovateľnú prírodu a kultúru a kláštor je dôležitým kultúrnym dedičstvom tejto nádherné krajiny.

Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku, neváhajte a navštívte Amarbayasgalant Monastery v Mongolsku. Tento jedinečný kláštor vás prenesie do dávnych čias a pripomenie vám pokoj a harmóniu, ktoré sa dajú nájsť v každom z nás.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky