Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Mongolsko Arkhangai Province

Dovolenka Mongolsko Arkhangai Province


Mongolsko s jeho rozsiahlymi stepami, vrcholmi a pohľadmi na rôzne druhy divokej zveri je pre mnohých cestovateľov snom. Ak hľadáte odľahlé destinácie, kde môžete stretnúť kočovníckych pastierov, pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zažiť jedinečný zážitok, potom Arkhangai Province v strednom Mongolsku by mohla byť vašou cieľovou destináciou.

Arkhangai Provincia je jednou z 21 provincií v Mongolsku a nachádza sa na severe krajiny. Leží medzi 45° 25'~47° 50' severnej šírky a 99° 10'~104° 20' východnej dĺžky, v nadmorskej výške od 1000 do 3800 m.

Pre každého návštevníka, ktorý sa tu ocitne, bude cestovať po cestách, ktoré sú často neudržiavané, ale zároveň ponúkajúce nadčarovný, až filmový výhľad na okolitú prírodu. Zamýšľate sa, čo by ste mohli urobiť v Arkhangai Province? Tu sú niektoré z nápadov, ktoré by ste mohli zvážiť.

1. Navštívte Tsenkher Hot Springs

Tsenkher Hot Springs, ktoré sa nachádzajú v severovýchodnej časti Arkhangai Province, sa nachádzajú asi tri hodiny jazdy od hlavného mesta Ulaanbaatar. Sú úžasné pre relaxáciu a to hlavne preto, že ponúkajú prírodné bahno a horúce prameny. Je to ideálne miesto pre relaxáciu a pre tých, ktorí potrebujú oddych od dni plných turistiky a aktivity.

2. Navštívte miesto, kde sa stretne niekoľko riek

Arkhangai Province je známe svojimi riekami a niektoré z nich sú miestami, kde sa stretávajú dve alebo viac riek. Takéto miesta ponúkajú bezkonkurenčný výhľad na okolo poľa a hory. Najlepšie miesto na vidieckej turistike je Khujirt River, kde sa stretávajú rieky Ider a Tamir. Výhľad na rieku je úchvatný a mnoho turistov si tieto miesta zamiluje.

3. Vyskúšajte jazdenie na koni

Jazda na koni je kľúčovou súčasťou tradičnej mongolskej kultúry a Arkhangai Province nie je výnimkou. Pokiaľ ste sa rozhodli pre tento druh dovolenky, určite je to skvelý spôsob, ako podrobnejšie spoznať miestnu kultúru a preskúmať niektoré z najodľahlejších oblastí. Sú tu aj niektoré horské terény, ktoré sú skvelými miestami pre túto aktivitu.

4. Navštívte miestne nomádske rodiny

Mongolské nomádske rodiny sú známe svojou pohostinnosťou a sú ochotné ponúknuť svoje domy pre turistov, ktorí sa zastavia na návštevu. V Arkhangai Province sa môžete usadiť s miestnymi a naučiť sa o ich kultúre a spôsobe života. Na vašej ceste môžete vidieť aj ich životné podmienky a možno vyskúšať aj tradičné jedlá, ktoré nomádi pripravujú.

5. Navštívte Hustai National Park

Hirugai National Park, ktorý sa nachádza približne dve hodiny jazdy od hlavného mesta Ulaanbaatar, poskytuje unikátnu príležitosť pre turistov, aby sa stretli s prežívajúcimi divochmi v ich prirodzenom prostredí. Je domovom pre reintrodukovaného konia Przewalskiho, ktorý bol kedysi považovaný za vyhynutého. Park je tiež domovom pre iné zvieratá, ako sú napríklad srnky a sokoľovia.

Arkhangai Province je úžasné miesto pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú cestu kultúrou Mongolska. Počas svojho putovania sa tu môžete spojiť s miestnymi nomádmi, užívať si okolitú prírodu a zároveň objavovať to najlepšie, čo táto oblasť ponúka. Ak sa chystáte na cestu, môžete byť si istí, že vás čaká nezabudnuteľné dobrodružstvo v krásnej divokej krajine.


Počasie Mongolsko Arkhangai Province


Mongolsko Arkhangai Province sa radí medzi najkrajšie provincie v celej krajine a je obľúbeným cieľom pre turistov, ktorí túžia po objavovaní nezvyčajnej prírody a kultúry. Často sa tu dostanú náhodne zanechaní milovníci prírodných krás. Táto oblasť sa nachádza na stredozápadnom Mongolsku a pokrýva približne 55 313 kilometrov štvorcových. Arkhangai je domovom pre mnoho horských krajín, zelených údolí a horských riek, ktoré dopĺňajú krásu krajiny.

Počasie v Arkhangai Province závisí od mnohých faktorov, ako sú ročné obdobia a nadmorská výška. V lete sú teploty v Arkhangai Province príjemné a výrazne horúce a slnečné dni vytvárajú ideálne podmienky pre objavovanie nádherných miest v oblasti. Priemerná denná teplota v lete sa pohybuje okolo 20 až 25 stupňov Celzia.

Jeseň v Arkhangai Province sa považuje za krásne obdobie. Listy stromov sa začínajú meniť na farby červenej, žltej a oranžovej, vytvárajúc nádhernú farebnú paletu. Teplota klesá a priemerná denná teplota v tomto období sa pohybuje okolo 10 až 15 stupňov Celzia.

Zima v Arkhangai Province je veľmi studená a suchá. Sneženie začína v novembri a končí v apríli. Priemerná zimná teplota sa pohybuje okolo -20 až -30 stupňov Celzia. Napriek tomu, že zima v tejto oblasti môže byť príliš drsná, turisti z rôznych krajín sveta sa radi tadiaľ prechádzajú po zasnežených vrchoch krajiny.

Na jar sa teplota postupne zvyšuje a údolie sa začínajú obracať zimou spálenými trávnatými plochami. Priemerná jarná teplota sa pohybuje okolo 10 - 15 stupňov Celzia a môže byť veľmi vetrná, ale súčasne krásna.

Celkovo sa dá povedať, že Arkhangai Province má krásne a zaujímavé počasie po celý rok, pričom každé ročné obdobie má svoje špecifiká. Pre návštevníkov, ktorí hľadajú krásne krajinky a prvotriedne dobrodružstvá, sa Arkhangai Province skutočne stáva neodolateľným cieľom.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Arkhangai Province


Otázka: Kde sa nachádza provincie Arkhangai v Mongolsku?
Odpoveď: Provincia Arkhangai sa nachádza v strednom Mongolsku.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Arkhangai Province?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie v Arkhangai Province patrí Národný park Khorgo-Terkhiin Tsagaan, chrámy a kláštory, jazdectvo, rafting na rieke Chuluut a termálne pramene.

Otázka: Aké sú klimatické podmienky v provincii Arkhangai?
Odpoveď: Klima v provincii Arkhangai je kontinentálna, s miernymi letami a chladnými zimami. Priemerná ročná teplota sa pohybuje od -5°C (23°F) v zime do 20°C (68°F) v lete.

Otázka: Je v provincii Arkhangai možné nájsť ubytovanie?
Odpoveď: Áno, v provincii Arkhangai sa dá nájsť rôzne ubytovanie, od luxusných hotelov po tradičné horské chaty a stanové osady.

Otázka: Aké sú tradičné jedlá v Arkhangai Province?
Odpoveď: Medzi tradičné jedlá v Arkhangai Province patrí tsuivan, khuushuur, banh, aaruul a airag. Tieto jedlá sú zvyčajne pripravované z mäsa a mliečnych výrobkov.

Otázka: Ako sa dostať do provincie Arkhangai?
Odpoveď: Najlepšie je cestovať do provincie Arkhangai letecky alebo autobusom zo Ulaanbaataru. V provincii sú tiež k dispozícii taxislužby a prenájom vozidiel.


Letenka Mongolsko Arkhangai Province


Ak hľadáte nádherné a nevyšliapané miesta na vašom cestovaní, potom Arkhangai Province je miesto, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Táto oblasť sa nachádza v strede Mongolska a ponúka návštevníkom krásne hory, jazerá, rieky a stepné planiny. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letenky do hlavného mesta Ulaanbaatar, a potom pokračovať v ceste autom alebo autobusom.

Arkhangai Province je plná prírodných krás, ktoré sa ťažko nájdu inde. Okrem toho, že môžete vidieť nádherné scenérie a divoké zvieratá, tento región má tiež bohatú históriu a kultúru, ktorú by ste mali spoznať. Niektoré z najobľúbenejších miest v Arkhangai sa nachádzajú v oblasti Árvasajhalt, kde môžete vidieť pútnické miesta, ako sú kajaky a kaftany (tradičné mongolské šaty).

Pre milovníkov outdoorových aktivít je Arkhangai Province miestom na lyžovanie v zime alebo na turistiku v lete. Môžete sa vydať na dvodňový trek, kde môžete vidieť rieky a doliny a zároveň si vychutnať jedinečnú mongolskú kultúru. Vyskúšajte tiež jazdu na koni, ktorá je v Mongolsku obľúbenou aktivitou a môžete sa pri nej dozvedieť viac o nomádskom živote.

Jednou z najkrajších atrakcií je Tsenkher Hot Springs, termálne pramene, ktoré ponúkajú teplú vodu s blahodarnými účinkami pre telo a myseľ. Môžete si tu užiť zrelaxovanie v termálnej vode a pozorovať okolitú prírodu. V okolí sa tiež nachádzajú bujný les a búrlandské hory, ktoré sú ideálne na výlety.

Ak hľadáte nezvyčajné a nevyužité miesto na cestovaní, Arkhangai Province by určite mala byť na vašom zozname. Od fantastických scenérií po jedinečnú kultúru, táto oblasť Mongolska by vás mohla ohromiť. Získajte si svoju letenku a poďte objavovať toto krásne miesto!


Ubytovanie Mongolsko Arkhangai Province


Mongolsko je krajinou s rôznorodou kultúrou a prírodou. Arkhangai Province sa náchadza v strednej časti krajiny a je obklopená horskými pásmy, ktoré dávajú návštevníkom pocit, že sa nachádzajú v skutočnom divokom západe.

Ak cestujete do Arkhangai Province, určite sa nechajte uniesť krásou mongolského vidieka a vyhľadajte ubytovanie, ktoré vás zavedie do srdca krajiny aj do života jej obyvateľov. Pre túto oblasť sú typické tradičné stany, ktoré sú obklopené čistou prírodou a ponúkajú návštevníkom zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život.

Typické stany v mongolskom štýle sa nazývajú "ger" a sú vyrobené zo špeciálnej kože alebo plátna, ktoré umožňuje prúdenie vzduchu a správne zvlhčovanie prostredia vo vnútri. Vnútri stanu sa nachádza krb na kúrenie a mäkké matrace na spanie. Tento typ ubytovania je pomerne jednoduchý, ale pritom veľmi pohodlný a útulný.

Ďalšou možnosťou ubytovania sú hostely, ktoré sa nachádzajú v blízkosti turistických atrakcií a ponúkajú pohodlný spôsob ubytovania za nízke ceny. Hostely sú vhodné pre tých, ktorí chcú stráviť viac času v meste a poznať miestnu kultúru od jej obyvateľov.

Pre tých, ktorí vyhľadávajú luxusnejšie ubytovanie, sú k dispozícii hotely s rôznym štandardom. Môžete sa ubytovať v moderných hoteloch s klimatizáciou a televízorom, ale aj v tradičných hotely s rustikálnym prostredím a špeciálnou atmosférou.

Ak chcete zažiť skutočnú mongolskú kultúru, je možné si prenajať útulný dom hostiteľky a stráviť s rodinou čas na príprave miestnych jedál alebo sa učiť tradičným remeslám.

V Arkhangai Province môžete nájsť ubytovanie pre akýkoľvek rozpočet a preferencie. Bez ohľadu na vašu voľbu, budete mať možnosť spoznať krásu tejto oblasti a stretnúť sa s jej fascinujúcimi obyvateľmi. Určite nevynechajte špeciálnu príležitosť zažiť Mongolsko v tradičnom stane a s možnosťou prežiť divokú prírodu a jednoduchosť života vo vidieckom prostredí.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky