Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Namíbia Sossusvlei

Počasie Namíbia Sossusvlei


Namíbia je krajina bohatá na divokú prírodu a nádherné krajinárske scenérie. Jedno z najkrajších miest nachádzajúcich sa v Namíbii je Sossusvlei - oblasť v púšti Namib. Sossusvlei je známe predovšetkým pre svoje veľké piesočné duny, červeného odtieňa, ktoré sa týčia do výšky až 300 metrov.

Sossusvlei je známe aj pre svoje extrémne počasie. Počas niektorých období môže byť veľmi teplo a suché, zatiaľ čo v iných obdobiach môže byť tucho a prudko prší. Preto je dôležité vedieť, kedy navštíviť túto oblasť, aby ste sa vyhli extrémnym podmienkam.

Všeobecne platí, že najlepším obdobím na návštevu Sossusvlei je jeseň a zima, teda mesiace marec až august. V tomto období je počasie chladnejšie, s priemernou maximálnou teplotou okolo 25 ° C a minimálnou teplotou okolo 5 ° C. Vo vzduchu je v tomto období menej vlhkosti, čo znamená, že je možné vidieť jasnejšie nebo a krásne farebné oblohy.

Ak sa však rozhodnete navštíviť Sossusvlei v lete, teda od septembra do februára, musíte sa pripraviť na večné horúčavy a malú vlhkosť. Maximálna denná teplota môže dosiahnuť až 40 ° C, čo môže byť nepríjemné pre tých, ktorí nemajú radi teplo. Druhým dôležitým faktorom je, že v tomto období počnú pršať veľké dažde, čo môže spôsobiť zatopenia a narušiť vaše plány na cestovanie a turistiku.

Nie je teda prekvapením, že návštevy Sossusvlei sú obmedzené časovo, a preto je dôležité riadiť sa správnym časom a zvoliť si obdobie, ktoré bude pre vás najvhodnejšie. Ak chcete zažiť krásy Namíbie naplno a mať skutočné dobrodružstvo, Sossusvlei je miesto ako stvorené pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Sossusvlei


Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Sossusvlei?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Sossusvlei je od marca do mája a júla a augusta.

Otázka: Aké sú ceny vstupného do Národného parku Sossusvlei?
Odpoveď: Vstupné do Národného parku Sossusvlei stojí približne 80 NAD (4,5 Eur) pre dospelých a 10 NAD (0,5 Eur) pre deti.

Otázka: Je potrebné si zohnať povolenie na vstup do Národného parku Sossusvlei?
Odpoveď: Nie, povolenie na vstup do Národného parku sa nevyžaduje.

Otázka: Ako sa dostanem do Sossusvlei?
Odpoveď: Sossusvlei sa nachádza v oblasti Namib-Naukluft, ktorá je vzdialená približne 5 hodín jazdy autom z hlavného mesta Windhoek. Existujú aj pravidelné autobusové prepravné služby z Windhoeku do Sossusvlei.

Otázka: Ktoré aktivity môžem podnikať v Sossusvlei?
Odpoveď: Medzi najobľúbenejšie aktivity v Sossusvlei patria jazda na bicykli, lietanie vo vzducholodi, zjazd na pieskovom dóme a pohyb po piesočných dunách v okolí Národného parku.

Otázka: Ako je to s ubytovaním v Sossusvlei?
Odpoveď: V Sossusvlei sa nachádzajú rôzne možnosti ubytovania vrátane luxusných hotelov, stredne drahých motels a kempingov. Je potrebné si ubytovanie zabezpečiť vopred, pretože priestor je obmedzený.

Otázka: Aké je počasie v Sossusvlei?
Odpoveď: Počasie v Sossusvlei je suché a teplé, s teplotami dosahujúcimi až 45 stupňov Celzia vo vysokej sezóne. V noci sa teploty výrazne ochladzujú a môžu dosiahnuť až 5 stupňov Celzia.

Otázka: Aké oblečenie je vhodné na návštevu Sossusvlei?
Odpoveď: Vhodné oblečenie na návštevu Sossusvlei zahŕňa ľahké a priedušné oblečenie, klobúk alebo čiapku, pohodlné topánky na chôdzu a slnečné okuliare. Taktiež nezabudnite na ochranu pred slnečným žiarením.


Dovolenka Namíbia Sossusvlei


Dovolenka v Namíbii je skutočným zážitkom pre každého, kto túži po zážitkoch s prírodou a dobrodružstve. Namíbia je krajina ležiaca na juhu Afriky a ponúka množstvo atrakcií pre turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je národný park Sossusvlei.

Sossusvlei je prekrásna oblasť nachádzajúca sa v časti Namibského púšte a predstavuje jedno z najkrajších miest na svete. To, čo robí Sossusvlei také výnimočné, sú piesočné duny, ktoré dosahujú výšky až 300 metrov. Do oblasti vidiek, ktorého súčasťou sú dve z najvyšších dun na svete - Duna 45 a Big Daddy.

Sossusvlei je ideálnou destináciou pre turistov, ktorí si želajú tráviť čas v prírode, a zároveň sa radi zameriavajú na aktívny oddych. Národný park ponúka množstvo aktivít, ktoré potrápia a zároveň potešia vášho ducha.

Medzi najpopulárnejšie zážitky v Sossusvlei patria:

1. Výstup na Big Daddy
Tento výstup na najvyššiu piesočnú dunu v Sossusvlei je skutočným dobrodružstvom. Celá túra trvá asi 3 hodiny a stale sa na vašom tele dostáva piesok. Užite si úchvatný výhľad z vrcholu duny, ktorý vás odmení za námahu.

2. Návšteva Deadvlei
Deadvlei je krásne miesto, kde sa strieborné kmene stromov tyčia do oblohy. Je to miesto s nádhernou atmosférou a vzdialenejšie od ostatných destinácií v parku. Pokožte sa hlboko do púšte, a objavujte s každým krokom jej krásu.

3. Výlet lietadlom nad púšťou
Pre obdivovateľov krásnej prírody, existuje možnosť prelietania sa nad púšťou lietadlom. V tejto polohe uvidíte celý park Sossusvlei a najvyššie duny z výšky.

4. Nočný pozorovanie hviezd
Svoje oči otvoríte pre kozmickú krásu. O pár hodín inac ako na európskom svete, tým sa stáva i nočná oblohe kouzelná malá tajomstva.

5. Prechádzka krásnym kušom
Prechádzka napríklad keď slnko nie je tak silné, v aberách sa môžete divit na krásnom svetle a o západ slnka sa nemusíte báť, že neuriežete.

Po dni strávenom v prírode, sa medzi turisty najobľúbenejšie ubytovanie nachádza v luxusných ubytovaniach v oáze Sossusvlei safari Lodge. Kde si vychutnáte chladné drinky, výborné jedlá a komfortné prostredie.

Namíbia a konkrétne národný park Sossusvlei sú ideálne pre turistov, ktorí sa radi pohybujú v prírode a obdivujú krásy Afriky. Je to miesto, kde sa oddýchneš od zhone mestského živeln, a nájdeš si vnútny pokoj. Nech nie je Sossusvlei len svietom turistickej orientácie, ale miestom vnímania krásy prírody i ticho vnútra!


Letenka Namíbia Sossusvlei


Plánujete cestu do Namíbie a uvažujete nad návštěvou Sossusvlei? Pokud ano, máte se na co těšit! Tento unikátní přírodní útvar se nachází v jihozápadní části Namíbie a přitahuje miliony turistů každý rok.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Sossusvlei, je letadlem. Existují různé možnosti letu, závisí to na vaší pozici. Pokud plánujete let z Evropy nebo Ameriky, budete muset letět do hlavního města Namibie, Windhoeku, a odtud se dostat do Sossusvlei letadlem nebo autem. Pokud jste již v Africe, můžete si zajistit let z některého z nejbližších měst.

Jakmile dorazíte na letiště v Sossusvlei, před vámi se otevřou obrovské duny písku a krásný přírodní krajinný park. Domorodé obyvatelstvo toto místo nazývá 'dead end', jelikož se zde setkávají různé krajiny a vodu sem nikdy nedostanete. Avšak díky tomu zde vznikla neuvěřitelná a velice specifická krajina, která se vyvíjela po tisíce let.

Sossusvlei není jen o dunách písku. V tomto parku se nachází mnoho zajímavých míst, jako jsou Deadvlei, kde se můžete podívat na unikátní kosterní les s černými stromy, Sesriem Canyon, kde se můžete procházet kaňonem a vidět, jak voda ovlivnila krajinu, a mnoho dalších krásných míst.

Nejlepší doba na návštěvu Sossusvlei je v zimě, kdy teploty nejsou takové vysoké a slunce není tak intenzivní, což znamená, že můžete strávit více času venku bez obav o spáleniny způsobené sluncem. Také se doporučuje navštívit park velmi brzy ráno, aby bylo možné vidět nádherný východ nebo pozdě odpoledne pro krásný západ slunce.

Vstup do parku je povolen pouze s průvodcem, což zajišťuje bezpečnost turistů a také ochranu parku a jeho okolí. Turisté by měli dodržovat pravidla týkající se zachování přírodního prostředí a návštěvou v nejlepší době, jak již bylo zmíněno.

Sossusvlei je tedy nádherným místem, které by nemělo na vaší cestě do Namíbie chybět. Pokud plánujete návštěvu, zajistěte si letenku s dostatečným časovým předstihem a užijte si jedinečné zážitky v nádherném parku.


Ubytovanie Namíbia Sossusvlei


Namíbia je krajina bohatá na zaujímavé prírodné krásy, ktoré si môžete vychutnať počas celého roka. Sossusvlei, ktoré sa nachádza v strede púšte Namib, je jedným z najpopulárnejších miest pre turistov v Namíbii. Ponúka nezabudnuteľné zážitky a krásy prírody, ktoré sa vám zaryjú do pamäti na celý život.

Ak plánujete návštevu Sossusvlei, prvé, čo potrebujete zariadiť, je ubytovanie. Existuje veľa možností ubytovania v blízkosti púšte, takže si môžete nájsť niečo, čo vyhovuje vašim potrebám.

V blízkosti Sossusvlei sa nachádza niekoľko kempov a lodžií, ktoré ponúkajú rôzne možnosti ubytovania. Keďže je oblasť púšte, v niektorých prípadoch môže byť táto forma ubytovania trochu skromnejšia, ale určite to bude zážitok, ktorý nezabudnete.

Väčšina kempov ponúka možnosť stánkového ubytovania, kde si môžete zaplatiť miesto na stan, alebo mužete prenajať hotový stan. Väčšinou je dostatočne vybavená, s prístreškom, posteľou a dokonca aj posteľným prádlom, takže nepotrebujete veľa vecí. Toto sú cenovo najvýhodnejšie možnosti ubytovania.

Lodžie, na druhej strane, ponúkajú viac luxusu súvisiaceho s ubytovaním. Často sa nachádzajú v oáze zelene, s krásnymi výhľadmi na púšte Namib a poskytujú vám príležitosť skutočne sa zrelaxovať a vychutnať si tento nádherný kúsok prírody.

Pri výbere ubytovania si môžete vybrať z rôznych možností. Niektoré z najobľúbenejších zariadení zahŕňajú Sesriem Campsite, Hoodia Desert Lodge, Kulala Desert Lodge, Little Kulala a Sossusvlei Lodge. Každá z týchto možností ponúka čarovné prostredie, ktoré vám umožní skutočne vychutnať si prírodu a krásy presýteného púštného prostredia.

Najlepší čas pre návštevu Sossusvlei závisí najmä od toho, kedy máte k dispozícii voľný čas. Všeobecne sa však odporúča navštíviť túto oblasť v zime alebo na jar, pretože v lete býva príliš horúco a zničujú sa krajiny. V každom prípade však určite získate zážitok, ktorý vám navždy vryje do srdca.

V Namíbii ponúka Sossusvlei okrem ubytovania množstvo ďalších aktivít pre turistov, ako je napríklad turistika, fotografovanie, skúsenosť so životom púštnych zvierat a mnohé ďalšie. Ak sa chystáte navštíviť Namíbiu, nevynechajte túto úchvatnú oblasť Sossusvlei, ktorá vám ponúkne skutočne unikátny zážitok.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky