Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Portugalsko Cabo da Roca

Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Cabo da Roca


Q: Kde sa nachádza Cabo da Roca?
A: Cabo da Roca sa nachádza na západnom konci Európy, približne 18 km západne od Lisabonu, v Portugalsku.

Q: Je vstup na Cabo da Roca povolený?
A: Áno, návštevníci môžu navštíviť Cabo da Roca a je otvorené aj počas celého roka.

Q: Existuje nejaký vstupné alebo poplatok za návštevu Cabo da Roca?
A: Nie, návšteva Cabo da Roca je bezplatná.

Q: Čo sa nachádza v blízkosti Cabo da Roca?
A: V blízkosti sa nachádza Atlantický oceán a niekoľko krásnych pláží, ako napríklad Praia Grande a Praia da Adraga.

Q: Ako sa dostať na Cabo da Roca z Lisabonu?
A: Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať na Cabo da Roca z Lisabonu. Najjednoduchší spôsob je cestovať autom po ceste EN9, ktorá vedie z Lisabonu cez Cascais až ku Cabo da Roca. Cestovanie verejnou dopravou je tiež možné pomocou autobusu, ktoré odchádzajú z Lisabonu a Cascaisu a zastávajú sa v oblasti Cabo da Roca.

Q: Koľko trvá cesta z Lisabonu na Cabo da Roca?
A: Cesta autom z Lisabonu na Cabo da Roca trvá približne 35 minút, závisí to však od dopravnej situácie a vzdialenosti od miesta plánovaného nástupu.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Cabo da Roca?
A: Neexistuje najlepší čas na návštevu Cabo da Roca, nakoľko miesto je otvorené po celý rok. Najlepšie je však návštevu naplánovať na jar alebo na jeseň, kedy je počasie mierne a počet návštevníkov nižší ako v hlavnej turistickej sezóne.

Q: Je na Cabo da Roca dostupný bezbariérový prístup?
A: Nie, miesto nemá bezbariérový prístup.

Q: Môžu sa na Cabo da Roca fotografovať?
A: Áno, fotografovanie je povolené a odporúča sa, keďže miesto ponúka krásne rozhľady a nádherné scenérie.

Q: Je na Cabo da Roca k dispozícii stravovanie a občerstvenie?
A: Áno, v oblasti Cabo da Roca sa nachádzajú niekoľko reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú jedlo a občerstvenie pre návštevníkov.


Ubytovanie Portugalsko Cabo da Roca


Cabo da Roca je nádherné miesto, ktoré sa nachádza na samom konci európskeho kontinentu v Portugalsku. Je to ideálne miesto, kde sa môžete vychutnať jedinečnú scenériu, ktorú poskytuje Atlantický oceán a hory Sintra. Ak plánujete navštíviť tento úžasný kus Portugalska, musíte vedieť, kde zotrvať. V tomto článku sa pozrieme na niektoré najlepšie miesta na ubytovanie v Cabo da Roca.

1. Farol Hotel

Farol Hotel je luxusné ubytovanie s výhľadom na oceán a západy slnka. Nachádza sa v blízkosti Cabo da Roca a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú romantické ubytovanie a zároveň chcú vychutnať výhľad na oceán. Hotel ponúka klimatizované izby s vlastným balkónom, ktorý vám umožní sledovať západy slnka z pohodlia svojej izby.

2. Praia Grande Beach House

Ak hľadáte ubytovanie na pláži, Praia Grande Beach House je miesto pre vás. Nachádza sa len pár krokov od pláže Praia Grande a ponúka krásne izby a apartmány s výhľadom na oceán. V blízkosti sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať morské plody a ďalšie čerstvé potraviny.

3. Sintra Surf House

Sintra Surf House je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie s príjemnou atmosférou. Nachádza sa len 10 minút peši od pláže a ponúka izby a apartmány s výhľadom na oceán. Majitelia ponúkajú výučbu surfovania a môžu vám pomôcť s organizáciou všetkých aktivít, ktoré by ste mohli chcieť na dovolenke v Cabo da Roca.

4. Casa da Capela

Casa da Capela je štýlová vila s výhľadom na vrch Sintra. Nachádza sa v malom meste Cascais, ktoré je od Cabo da Roca vzdialené len krátky prechod. Ubytovanie ponúka krásne izby a apartmány s úžasným výhľadom. Majiteľka býva v dome a ochotne vám radi ukážu okolie a dajú tipy na miestne atrakcie a reštaurácie.

5. Mojo Guesthouse

Mojo Guesthouse je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú uzavrieť nové priateľstvá a stretnúť nových ľudí. Nachádza sa na vrchole hory, a ponúka štýlové spálne, zdieľané kúpeľne a spoločné priestory, kde môžete spoločne varit a relaxovať. Majiteľka vám radi pomôžu s organizáciou výletov do okolia.

Cabo da Roca je nádherné miesto, ktoré by malo byť na zozname každého cestovateľa. Pri hľadaní ubytovania by ste mali zvážiť všetky tieto možnosti - od luxusných hotelov až po skromnejšie a cenovo dostupnejšie možnosti. Ak plánujete navštíviť Portugalsko, určite nevynechajte tento unikátny kúsok krajiny.


Letenka Portugalsko Cabo da Roca


Portugalsko je krajina, ktorá vás okúzli svojou krásou a ľudskou pohostinnosťou. Ak máte chuť na dobrodružstvo a nevinné relaxačné okamihy, Cabo da Roca je miesto, ktoré by ste nemali nechať ujsť.

Cabo da Roca je najzápadnejší bod Európy a symbol nekonečnej sily prirodzeného sveta. Toto miesto so svojim majákom a nádherným výhľadom na Atlantický oceán a odlupujúce sa útesy priláka mnoho návštevníkov na západnom pobreží Portugalska. Je to miesto, kde sa stretávajú oceánske vlny a nádherné pláže stvorené na kúpanie a surfovanie.

Letenka do Portugalska, aby ste sa dostali na Cabo da Roca, je otázkou niekoľkých hodín letu. Z Bratislavy, sa let letí cez Španielsko až do Lisabonu, kde si môžete požičať auto alebo dopravu, aby ste sa dostali k miestu Cabo da Roca. Existuje aj možnosť si v Lisabone prenajať kajak a vychutnať si cestu po mimoriadne krásnej oblasti.

Pri návšteve Cabo da Roca by ste mali absolvovať prechádzku po návšteve miestneho mauzólea a majáka, kde budete môcť ochutnať miestny nektár ako portské víno a portské likéry. Okrem toho môžete navštíviť množstvo turistických atrakcií v blízkosti miesta Cabo da Roca, ako napríklad svätého Antonína, vodopády Marvão, stratovulkány Torres vedľa Salamanca, cudzorodých rastlín v Porta do Sol, rybársky prístav v Lagos a odpočinúť si na pláži Cascais.

Okrem kultúrnych a historických miest, ktoré nájdete v oblasti, má Cabo da Roca tiež preplnené miesta s nádherným panorámatickým výhľadom na Atlantický oceán. Môžete sa túlať miestami ako: Guincho Beach, Praia Grande a Praia do Adraga, kde môžete okúsiť slnenie sa na pláži a naplniť si energiu vo svojej duši.

Cabo da Roca je miesto, ktoré by nemalo byť prehliadané, ak idete do Portugalska v návšteve Atlantiku. A ak sa chystáte na dovolenku, určite si už plánujete svoju letenku do Portugalska a návštevu tohto kúsku krajiny vám avšak zaručene urobí radosť a vyplní vašu dušu dobytkom prírodného okolia a kultúrou tohto kúsku krajiny.


Dovolenka Portugalsko Cabo da Roca


Portugalsko je krásnou destináciou pre dovolenku plnú dobrodružstva, majestátnych scenérií a nekonečných pláž. Ak hľadáte exotickú a dobrodružnú dovolenku, určite by ste mali zvážiť návštevu Cabo da Roca – najzápadnejšieho bodu Európy.

Cabo da Roca sa nachádza iba 40 km od Lisabonu a je to miesto zaujímavé pre svoju nádhernú prírodu, pobrežné skaly a západ slnka. Pokiaľ máte radi čerstvý vzduch, morskú vodu a horolezectvo, budete mať v Cabo da Roca rozhodne čo robiť. Nájdete tu okrem iného aj niekoľko turistických chodníkov, ktoré vás prevedú cez útesy a po prekrásnej prírode.

Okrem turistických chodníkov je tu mnoho ďalších aktivít, ktoré môžete robiť. Vyskúšať si môžete napríklad aj vodné športy, ako windsurfing či kajak. Pokiaľ máte radi rybolov, najdete tu priestor na rybolov navyše.

Najväčšou atrakciou Cabo da Roca je určite samotný západ slnka. Preto nezabudnite na návštevu Cabo da Roca, ktoré sa odporúča neskôr popoludní, aby ste stihli sledovať úžasný západ slnka. Keďže toto miesto je turisticky dostupné, je tu určite aj trocha rušno, no na druhej strane máte možnosť stretnúť mnoho zaujímavých ľudí z celého sveta.

Ďalšou výhodou návštevy Cabo da Roca je jeho blízkosť k mnohým ďalším turistickým atrakciám. V Lisabone nájdete mnoho zaujímavých pamiatok, ako sú katedrála Sé, veža Belem a mnoho ďalších. Ak vás zaujíma histórická architektúra, môžete sa vydať na výlet do mesta Sintra, kde nájdete hrad a množstvo palácov a záhrad. Pokiaľ máte radi líšky, Portugal je známy aj vínom a gastronómiou.

Cabo da Roca a Portugalsko sú skvelými miestami na dovolenku pre každého, kto miluje prírodne scenérie a dobrodružstvo. Od útesov a pláží po historické pamiatky a chutné jedlá, Portugalsko má čosi pre každého. Tak čo ešte čakáte, vyberte si svoj balíček a vyrazte na dovolenku už teraz!


Počasie Portugalsko Cabo da Roca


Portugalsko je krajina bohatá na krásne a rozmanité prírodné scenérie. Jedným z najkrajších miest, ktoré by mal každý turista navštíviť, je Cabo da Roca. Toto miesto sa nachádza iba 18 kilometrov od Lizbony a ponúka dokonalý výhľad na Atlantický oceán.

Ak chcete navštíviť Cabo da Roca, mali by ste si uvedomiť, že počasie v tomto regióne je dosť nevyspytateľné. Viete si byť istí tým, že ak ste tam v lete, budete potrebovať obrus a opaľovaciu kremu, ale ak tam budete v zime, príroda sa odrazí hlavne v daždi a vetre.

Priemerná teplota v Cabo da Roca je okolo 20 stupňov Celzia a slnko svieti viac ako 300 dní v roku. Letné obdobie sa považuje za najhorúcejšie, no v zime dokáže byť veľmi chladno a môže sa objaviť aj sneh.

Okrem teploty a slnečných lúčov by ste mali tiež rátať s extrémnymi vetrami a búrkami. Cabo da Roca je jedno z miest, kde sa odohrávajú mnohé cyklóny a hurikány, ktoré prichádzajú z Atlantického oceánu. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, držte sa všetkých bezpečnostných opatrení, aby ste sa vyhli nebezpečiu.

V závislosti od ročného obdobia sa môže meniť aj príroda v Cabo da Roca. V lete nájdete okolo tejto oblasti mnoho kvetov a tráv, ktoré ju robia pre návštevníkov ešte krajšou. V zime sú tieto rastliny zväčša spevnené a zasnežené.

Hlavným faktorom, ktorý by ste mali zvážiť pri plánovaní návštevy Cabo da Roca, je počasie. Turisti by mali byť informovaní o predpovedi počasia cestou na miesto, pretože prvotné turistické atrakcie môžu byť uzatvorené kvôli silnému vetru alebo dažďu.

Zhrnutie:

Cabo da Roca je nezabudnuteľné miesto, ktoré by mal navštíviť každý. Návštevníci však musia byť pripravení, že počasie v tomto regióne môže byť dosť nevyspytateľné. Musia sa preto pripraviť na širokú škálu poveternostných podmienok a zabezpečiť si bezpečnostné opatrenia. Napriek tomu si návšteva tohto miesta určite stojí za to, pretože ponúka jedinečný výhľad na Atlantický oceán.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky