Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Rakúsko Bregenz

Ubytovanie Rakúsko Bregenz


Bregenz je prímorské mesto, ktoré sa nachádza na západnom konci Rakúska, pri hraniciach so Švajčiarskom a Nemeckom. Kedysi malo slávu ako miesto, kde točili filmy, ale dnes sa stalo obľúbeným turistickým cieľom, ktoré navštevujú každoročne stovky návštevníkov z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť Bregenz, jednou z vecí, ktoré musíte pripraviť je ubytovanie. V tomto článku vám prinášame informácie o najobľúbenejších ubytovacích možnostiach v tomto krásnom meste.

1. Hotel Messmer

Hotel Messmer je piate hviezdičkové hotelové zariadenie nachádzajúce sa v srdci Bregenzu. Ponúka luxusné ubytovanie s vynikajúcimi zariadeniami a prvotriednym servisom. Všetky izby sú moderné a elegantné a obsahujú všetky potrebné zariadenia pre pohodlný pobyt. Okrem toho hotel ponúka aj viacero zaujímavých služieb, ako sú spa a wellness centrum, reštaurácia s regionálnymi špecialitami, bar a priestory pre firemné podujatia.

2. Hotel Garni Bodensee

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, určite stojí za to zvážiť ubytovanie v hoteli Garni Bodensee. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a je ideálne pre turistov, ktorých zaujíma kultúrne dedičstvo a prírodné krásy Bregenzu. Hotel ponúka veľa rôznych typov izieb, ktoré sú vybavené všetkým potrebným zariadením, ako sú napríklad kúpeľňa, klimatizácia a Wi-Fi pripojenie na internet. Okrem toho tu nájdete aj parkovisko pre svoje auto.

3. Ibis Bregenz Hotel

Ibis Bregenz Hotel je ďalší cenovo dostupný hotel, ktorý má skvelú polohu a ponúka možnosť úzko spojiť biznis a zábavu. Nachádza sa na okraji mesta, hneď vedľa kasína a prekrásneho jazera Bodamské. Ubytovanie v Ibis Bregenz Hotelu zahŕňa nové a moderné izby a široké možnosti pre pohodlný pobyt, ktorý zabezpečí personál s vysokej úrovne službami.

4. Hotel Germania

Hotel Germania je rodinný hotel s osobitnou atmosférou a výbornou polohou blízko centra mesta. Ponúka vám luxusné ubytovanie v kombinácii s tradičnými dekoráciami a osobným servisom pre vaše konkrétne potreby. Súčasťou hotela Germania sú aj viaceré zaujímavé služby, ako sú napríklad veľká terasa, wellness centrum, kozmetický salón a fínska sauna.

5. Hotel Central

Hotel Central je krásny hotel s dlhou históriou a so zaujímavou architektúrou 19. storočia. Nachádza sa v centre mesta a ponúka ubytovanie v prekrásnych a elegantných izbách, ktoré sú vybavené inak ako v predošlých možnostiach. Okrem toho hotel ponúka aj služby, ako sú reštaurácia, bar a konferenčné priestory.

Hoci mesto Bregenz nie je veľké, má veľa charakteristických častí a nádherných pamiatok a pri výbere ubytovaia s určitosťou nezlyháte, nech už sa rozhodnete akúkoľvek z výšepredstavených možností. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od kvality, dostupnosti a vašich osobných preferencií. Vyberte si najlepšie miesto na spánok a získajte skvelé zážitky z pobytu v Bregenze!


Letenka Rakúsko Bregenz


Ak hľadáte krásne mesto na jeseň, kde môžete vidieť krásne farebné lístie na stromoch a zároveň si užiť kultúru a históriu, potom rakúske mesto Bregenz je tou správnou voľbou. A preto musíte mať v rukách letenku do Rakúska.

Bregenz je hlavným mestom rakúskeho štátu Vorarlberg a leží na brehoch jazera Bodamského jazera. Toto krásne mesto ponúka kombináciu nádherného alpského prostredia a kultúrnych skvostov. V najstaršej časti mesta, zvanom Oberstadt, je množstvo stredovekých budov a pamiatok, ktoré vás prenesú do minulosti.

Napriek tomu, že Bregenz je malé mesto, ponúka množstvo zaujímavostí. Môžete si užiť prechádzku po nádhernom námestí Kornmarkt a vidieť Fontánu Trinity a radnicu. Pre milovníkov umenia je umelohotela Künstlerhaus Bregenz tým správnym miestom, kde sa predstavujú rôzni umeleckí tvorcovia z celého sveta.

Ale to nie je všetko, čo má Bregenz na ponúkanie. Mesto je domovom pre veľa kultúrnych podujatí, najznámejšie z nich je Bregenzer Festspiele. Tento medzinárodný festival sa koná každý rok v júli a auguste a ponúka návštevníkom skvelé príležitosti vidieť svetové operné predstavenia, sprevádzané svetelnými ukážkami a ohňostrojmi.

Okrem toho, v Bregenze sa nezabudnite ísť poprehliadať po jazere Bodamské jazero, kde si môžete užiť pohľad na hory a zároveň si oddýchnuť na niektorom z plážov. Dokonca môžete vyskúšať prechádzky na lodi alebo vodné športy.

Ak sa chystáte do Bregenzu, rozhodne vám odporúčame návštevu tohto krásneho mesta. A vďaka dostupným leteniek do Rakúska, sa môžete pohodlne a rýchlo dostať do Bregenzu a zažiť krásu tohto miesta.


Počasie Rakúsko Bregenz


Rakúsko je známe svojím krásnym horským prostredím a nádhernými jazerami. Bregenz, hlavné mesto regiónu Vorarlberg, sa nachádza priamo na brehu jazera Bodenského a je obľúbenou destináciou turistov po celý rok.

Počasie v Bregenzi závisí na ročnom období. V lete sa teploty môžu vyšplhať až na 30 stupňov Celzia, s príjemnými nočnými teplotami. To robí z Bregenzu perfektné miesto na kúpanie, vodné športy a turistiku. V zime sa teploty pohybujú okolo nuly a väčšinou padá so snehovými prehánkami. To robí z Bregenzu skvelé miesto na zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding.

V Bregenzi a okolí sa nachádza niekoľko zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Najznámejšou atrakciou v Bregenzi je Bregenzské divadlo, ktoré má kapacitu až pre 7000 divákov. To je miesto, kde sa konajú rôzne operné predstavenia, koncerty a slávnosti.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Bregenzi je Pfänder, vrchol, ktorý ponúka úžasný výhľad na jazero Bodenské a okolité hory. Na vrchole sa nachádza reštaurácia a obchod so suvenírmi. Toto miesto je dokonalým miestom na piknik alebo prechádzku po okolí.

Ak hľadáte miesto na relax a oddych, môžete sa vydať k jazieru Bodenskému. Jeho pobrežie je plné pláží s jemným pieskom a všetkými možnými vodnými športami. V jazere tiež nájdete mnoho rýb, ktoré môžete loviť.

Ak sa chystáte do Bregenzu, odporúčame sledovať predpoveď počasia a prispôsobiť vaše plány. V každom prípade však nájdete v Bregenzi a jeho okolí množstvo zábavy a zaujímavých miest na návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Bregenz


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Rakúska a mesta Bregenz sú:

1. Ako sa dostanem do Bregenzu?

Do Bregenzu sa dá dostať vlakom, autobusom alebo autom. Letecky sa dá prísť do najbližšieho letiska v Zurichu alebo v Friedrichshafene.

2. Aké sú najlepšie atrakcie v Bregenzi?

Najlepšie atrakcie v Bregenzi zahŕňajú Festspielhaus Bregenz, Pfänderbahn (lanovka na Pfänder), Martinsturm (kruhová veža), Kunsthaus Bregenz (umelecká galéria), Bregenzer Hafen (prístav) a mnoho ďalších.

3. Kam sa môžem ubytovať v Bregenzi?

V Bregenzi sa nachádza množstvo hotela, hostíl a apartmánov. Najlepším spôsobom, ako nájsť ubytovanie, je prehliadať si ponuky na rezervačných portáloch ako Booking.com alebo Airbnb.

4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Bregenzi?

Medzi najlepšie reštaurácie v Bregenzi patrí Die Wälderin, Restaurant Amann, Gasthaus Lamm, Sutterlüty's Fischrestaurant a mnoho ďalších.

5. Kedy sa koná festival Bregenzer Festspiele?

Bregenzer Festspiele sa zvyčajne konajú v júli a auguste. Festival je známy pre svoje operné predstavenia a koncerty.

6. Ako sa môžem dostať na Pfänder?

Na Pfänder sa dá dostať lanovkou, ktorá ide od podnožia hory v Bregenzi do vrcholovej stanice.

7. Koľko trvá cesta z Viedne do Bregenzu?

Cesta z Viedne do Bregenzu trvá približne 6 hodín vlakom alebo autom.

8. Kde môžem nakupovať v Bregenzi?

V Bregenzi sa nachádza množstvo obchodov, nakupovať sa dá v Rieden čo je obchodne najväčšie podnebie. Okrem toho je tam aj nákupné centrum, kde je množstvo známych značiek.

9. Má Bregenz pláže?

Áno, v Bregenzi sa nachádzajú dve pláže – Strandbad Bregenz a Seestadt Bregenz.

10. Aké sú najlepšie miesta na turistiku v okolí Bregenzu?

Medzi najlepšie miesta na turistiku v okolí Bregenzu patrí vrchol hory Pfänder, ktorá ponúka krásny výhľad na Bodamské jazero, Jezersko-Preserskej doliny, Liechtenstein a Švajčiarsko. Ďalším miestom je aj Montafon, kde sa dajú robiť výlety na pešej turistike a na zimných športoch.


Dovolenka Rakúsko Bregenz


Rakúsko ponúka mnoho možností na strávenie kvalitnej dovolenky. Jednou z možností je navštíviť mesto Bregenz, ktoré sa nachádza vzdialené od hlavného mesta Viedne asi 500 km. Bregenz je sídlom spolkovej krajiny Vorarlbersko a leží na brehu Bodamského jazera, ktorého krása je svojou rozlohou približne 537km² nádherná.

Bregenz je populárna turistická destinácia pre všetky vekové skupiny, na každom kroku si môžete užívať krásne výhľady na jazerá, hory a mesta. Aj keď je Bregenz malé mesto, má veľa zaujímavostí a atrakcií pre návštevníkov.

Mesto je známe najmä svojimi kultúrnymi podujatiami a festivalmi. Každoročne sa tu konajú celosvetové slávne festivaly, ktoré prinášajú návštevníkom z celého sveta rôzne umenie, hudbu a kultúru. Najznámejším z nich je Bregenzer Festspiele, ktoré sa koná v lete, a ktoré je vrcholom kultúrneho kalendára mesta.

Okrem týchto kultúrnych festivalov má Bregenz aj mnoho historických a kultúrnych pamiatok. Mesto má prekrásne staré mesto, ktoré je ukryté v úzkych uličkách, na ktorých sa nachádza mnoho tradičných rakúskych kaviarní a reštaurácií. Najznámejšou pamiatkou starého mesta je gotický kostol, ktorý bol postavený v 14. storočí.

Pokiaľ ste milovníkmi vzdušnej zábavy, Bodamské jazero je domovom mnoho vodných športov. Môžete tu vyskúšať windsurfing, kajak alebo stále obľúbené vodné lyžovanie. A ak máte radi turistiku, okolie Bregenzu ponúka mnoho turistických chodníkov, kde si môžete užívať krásne výhľady na hory a jazerá.

Počas zimnej sezóny si môžete zalyžovať na lyžiarskych strediskách, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta Bregenz. Najlepšie miesta na zjazdovky sú Damüls-Mellau, Lech-Zürs am Arlberg a Montafon.

Mesto Bregenz a jeho okolie ponúka mnoho možností, ako si užiť dovolenku. Bregenz je mesto s bohatou kultúrnou históriou, krásnymi výhľadmi, vodnými športmi a zimnými športoviskami. Určite stojí za to navštíviť!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky