Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Rumunsko Brașov

Dovolenka Rumunsko Brașov


Rumunsko je krajina na východnom okraji Európy, ktorá ponúka úžasné prírodné krásy a bohatú kultúru. Medzi najobľúbenejšie turistické destinácie tohto štátu patrí mesto Brașov, ktoré sa nachádza v juhovýchodnej časti Transylvánie. Tento článok vás zavedie do kúzelného Brașova a predstaví vám, prečo by ste mali navštíviť tento čarovný kúsok Rumunska.

Prírodné krásy

Brașov leží na úpätí Karpat a ponúka úchvatné pohľady na hory a zelené údolia. Najvyššou horou, ktorá obklopuje toto mesto, je Trompia (2384 metrov), ktorá sa vyznačuje svojou náročnou a malebnou turistickou trasou. Mnohí turisti sa rozhodujú pre túry cez kopcami Bucegi alebo Predeal a mnohé ďalšie. Okrem turistiky tu nájdeme aj zimné športoviská, ako sú Zăpadné Karpaty a Poiana Brașov, známa aj ako „pérľa Karpat“.

Kultúra a histórie

Brașov je jedno z najstarších miest v Rumunsku a má pestrú históriu, ktorá sa datuje až do 13. storočia. Jeho stredoveké centrum sa zachovalo dodnes a je to miesto, kde sa stretávajú rôzne kultúrne vplyvy. Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je stredoveké hradiště, ktoré je známe svojimi klenotmi a stredovekými uličkami. Mnohí návštevníci sa radi prechádzajú po historických uliciach hlavného mesta, ktoré pýtajú so sebou celkom jedinečnú atmosféru.

Stravovanie

Brașov je známe svojou chutnou kuchyňou. Tu sa okrem tradičnej rumunskej kuchyne môžete zoznámiť aj s typicky nemeckou alebo maďarskou kuchyňou. Ubytovanie v meste často zahrnuje bohaté raňajky s tradičnými rumunskými špecialitami a kávou alebo ovocným džúsom.

Nočný život

Brașov ponúka pestrý nočný život v mnohých miestnych baroch, reštauráciách a kluboch. Mnohé turistické destinácie mesta sú otvorené dlho do noci. Ak hľadáte aktivity pri stole aj mimo neho, Brașov je miesto pre vás.

Nákupy

Brașov je známy aj svojimi nákupmi a tým, že ponúka úplne iný druh nakupovania ako tie ostatné krajiny Európy. Tu sa nájdu tradičné kováči a remeselníci, výrobcovia keramiky a mnohých iných ručne vyrábaných produktov. Nákupy tu nie sú len o značkových kúskoch, ale aj o cestovaní časom a objavovaní poctivého remesla.

Ak sa chystáte dobrať na dovolenku do Rumunska, toto miesto jednoznačne patrí na zoznam navštevovania. Brașov ponúka všetko, čo môžete očakávať od ideálneho turistického miesta – úchvatnú prírodu, kultúrnu a historickú atmosféru, skvelú kuchyňu a mnoho zábavy. Ak ste namyslený cestovateľ, mali by ste určite skúsiť toto miesto navštíviť.


Letenka Rumunsko Brașov


Letenka do Rumunska - Brașov

Brașov je krásne historické mesto na severe Rumunska. Nachádza sa v horách Karpatského oblúka a je jedným z najnavštevovanejších miest v Rumunsku. Pre tých, ktorí hľadajú príležitosť odpútať sa od každodenného zhonu a objaviť nové kultúry a miesta, letenka do Brașova je ideálnou voľbou.

Ak hľadáte najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa dostať do Brașova, letenky sú pre vás tým najlepším riešením. Hlavný letiskom, ktorým sa do mesta dostanete, je Letisko Henri Coandă v Bukurešti, ktoré je asi 2 hodiny autom od mesta Brașov. Z letiska však môžete použiť verejnú dopravu alebo taxík, aby ste sa dostali do cieľa.

Brașov má bohatú históriu a je plný kultúrneho dedičstva. Stredoveké hradby mesta, gotická katedrála a kaštieľ sú len niektoré z turistických atrakcií, ktoré môžete navštíviť v tomto pôvabnom meste. Okrem histórie a kultúry má Brașov množstvo iných turistických atrakcií, vrátane obrovského námestia plného kaviarní, reštaurácií a obchodov, kde môžete ochutnať tradičné rumunské jedlá a nápoje.

Adventúry a turistické aktivity nie sú v Brașove zanedbateľné, či už plánujete voľný čas s rodinou alebo so skupinou priateľov alebo sami. Turistické trasy ponúkajúce krásny výhľad na okolité hory a národné parky sú ideálnym spôsobom, ako stráviť čas. Môžete tiež navštíviť dráhy po zimných športoch, kde si môžete užiť lyžovanie, snowboarding alebo bobykovanie a mnoho ďalších adrenalinových športov.

V zime sa Brașov zmení na centrum lyžovania, kde môžete zažiť upokojujúcu krásu hor, sneh a zimné športy. V lete je Brașov ideálne miesto na turistiku, cyklistiku a turistiku.

Brașov je teda ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú súlad medzi históriou, kultúrou, adrenalinom a dovolenkou. A ak sa chystáte vyskúšať tento kúzelný kúsok Rumunska, neváhajte a zarezervujte si letenku do Brașova ešte dnes.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Brașov


Q: Ako sa dostanem do Brașovu?
A: Môžete prísť do Brașova vlakom alebo autobusom. Mesto má aj malé letisko, ale väčšina turistov prichádza do Brașova z iných častí Rumunska alebo zo zahraničia.

Q: Aké sú najzaujímavejšie miesta v Brașove?
A: Brașov má mnoho zaujímavostí, medzi ktoré patria Stredoveké hradby, Čierna veža, Katedrála Sv. Petra a Pavla, symbol mesta - Čierna vodná veža a mnohé ďalšie.

Q: Kde si môžem kúpiť suveníry v Brașove?
A: V centre mesta sa nachádza viacero obchodov, kde môžete kúpiť suveníry s miestnou tematikou. Odporúča sa tiež návšteva trhoviska na Starom trhu a ulici Malej uli, kde môžete nájsť množstvo tradičných remeselníkov.

Q: Aké sú najlepšie reštaurácie v Brașove?
A: V centre mesta nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné rumunské jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu. Medzi najlepšie patrí restaurácia Sergiana, Šari's, La Ceaun a La Ceaun, ale sú tu aj iné voľby.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Brașova?
A: Najlepší čas na návštevu Brașova je v lete, keď môžete obdivovať krásy mesta a okolia pri priaznivom počasí. V zime sa môžete tešiť na zimné športy v obľúbených strediskách, ako napríklad Poiana Brașov.

Q: Ako dlho by som mal zostať v Brașove?
A: Odporúča sa zostať v Brașove minimálne 2 dni, aby ste sa mohli dobre spoznať s mestom a jeho okolím. Ak chcete mať väčší čas na výlety do okolia, môžete zostať aj viac dní.

Q: Aké sú najlepšie výlety z Brașova?
A: V okolí Brașova sa nachádza množstvo turisticky atraktívnych miest a pamiatok. Medzi najlepšie patrí Bran a jeho slávny hrad Drakula, Pelešský zámok v Sinaie, Rasnovský hrad, Sibiu, Prejmer a mnohé iné.

Q: Potrebujem vízum na návštevu Rumunska?
A: Občania EÚ nepotrebujú vízum na návštevu Rumunska, ale mali by mať platný cestovný pas alebo občiansky preukaz. Pre občanov iných krajín sa môžu vzťahovať iné pravidlá, takže sa odporúča overiť si viac informácií.


Ubytovanie Rumunsko Brașov


Brașov je jedným z najkrajších a najobľúbenejších turistických destinácií v Rumunsku. Tento historický a malebný rumunský mestečko je obklopené slávnymi vrchmi Karpát, ponúka bohatú kultúru, architektúru a zábavu. Cestovatelia by určite mali uvažovať o tom, že tu v Brașove sa ubytujú na svojom ďalšom dovolenkom.

Existujú mnohé možnosti ubytovania v Brașove. Cestovatelia si môžu vybrať rozličné kategórie ubytovania v závislosti od ich preferencie a potrieb. Škála ubytovacích zariadení sa pohybuje od jednoduchých hotelov a penziónov až po luxusné hotely a apartmány.

Ak si plánujete preskúmať nádherné zákutia mesta Brașov a chcete sa ubytovať v centre tohto malebného rumunského námestia, potom je pre vás ideálny typ hotelov. Hotely v Brașove sú vybavené všetkými potrebnými zariadeniami a ponúkajú vám výhľad na nádhernú panorámu karpatských hôr. Viaceré hotely tiež ponúkajú služby spa a wellness, kde si môžete oddýchnuť a uvoľniť stres.

Mimoriadne obľúbené a ideálne pre tých, ktorí sú na kratší pobyt v Brašove sú ubytovacie kapacity v penziónoch. Tieto penzióny sú lacnejšie ako hotely a ponúkajú útulnejšiu atmosféru. V penziónoch sú k dispozícii lepšie služby ako raňajky, miestny sprievodca a vaše ubytovanie sa premení na príjemné miesto.

Pre tých, ktorí sa cítia ako doma, sú k dispozícii apartmány. Apartmány sú ideálnou voľbou pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí sa chcú ubytovať spolu. Tieto apartmány sú plne vybavené a zaručujú vám pohodlné a priestranné ubytovanie.

Kamuflážou krajiny v karpatoch sa Chcete niekde skryť pred civilizáciou? Potom môžete robiť kemping a hlavičku pre svoj stan nájdete v malebných okolitých obciach. Pri kempovaní si môžete vychutnať krásu prírody a ponúka vám flexibilitu, kedy a kde budete cestovať. Existuje niekoľko miest pre kempovanie v okolí Brašova, ktoré ponúkajú všetku potrebnú infraštruktúru.

Brašov ponúka mnoho unikátnych možností ubytovania, takže si môžete vybrať to najvhodnejšie pre vás a spoznať kúzlo tohto neobvyklého miesta. Nech už si vyberiete akékoľvek ubytovanie, je iste, že užijete nevšedné zážitky.


Počasie Rumunsko Brașov


Rumunsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií. Jedným z týchto miest je aj Brașov, ktorý je obklopený skalnatými kopcami a nádhernou prírodou. Počasie v Brașove sa líši počas jednotlivých ročných období.

Jarné obdobie v Brașove prichádza v marci a má asi tri mesiace. Teploty v tomto období sa pohybujú okolo 10 až 15 stupňov Celzia, ale môžu byť aj nižšie. Jarná sezóna je bohatá na zelené trávy a kvitnúce kvety, ktoré vytvárajú nádherné scenérie pre návštevníkov.

Leto je obdobie s najvyššími teplotami v Brașove. Prichádza v júni a trvá až do septembra. Teploty sa v tomto období pohybujú od 20 °C do 30 °C. V lete môžete zažiť krásne turistické aktivity, ako je napríklad výlet na horu Tâmpa, ktorá sa týči nad Brașovom.

Jeseň v Brașove prichádza v septembri a trvá až do decembra. Teploty v tomto období sa pohybujú od 10 °C do 20 °C. Táto sezóna je plná farebných lístkov a krásnych scenérií. Jeseň je ideálny čas na vychutnanie si čerstvého vzduchu a skvelého jedla.

Zima v Brașove je krásna a má svoje čaro. Prvý sneh prichádza koncom novembra a trvá až do marca. Teploty v zime môžu klesnúť až na -20 °C, avšak pre veľa návštevníkov to nie je problém. V zime si môžete užiť lyžovanie alebo korčuľovanie na najlepšom mieste na zimné aktivity v Rumunsku.

Celkovo, Brașov má krásne počasie po celý rok. V závislosti od ročného obdobia môžete zažiť rôzne dobrodružstvá a zážitky. Od jari až po zimu, Brașov má veľa ponúk pre návštevníkov. Bez ohľadu na ročné obdobie, prezieraví turisti si užijú svoju cestu a budú chcieť sa do tejto časti Rumunska vrátiť.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky