Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Rumunsko Maramureș

Počasie Rumunsko Maramureș


Rumunsko Maramureș je jedným z najkrajších a najtajuplnejších regiónov v krajine. Nachádza sa v severovej časti Rumunska a rozprestiera sa v blízkosti hraníc s Ukrajinou a Maďarskom. Tento región má pestré klimatické podmienky, ktoré sa líšia v závislosti od ročného obdobia.

V zime sa Maramureș zmrazí a zasneží, so skvelými príležitosťami na zimné športy a čarovné scenérie. Teploty sa môžu spúšťať až do mínus 30 °C, čo je okrem iného ideálne pre tvorbu snehuliakov a snehových bačkorov.

Na konci zimy a na jar býva na Maramureši veľmi zriedkavý jav - jarná snaha. Teploty sa zvyšujú na približne 10 až 15 °C a príroda opäť začína prebúdzať.

Leto je na Maramureši veľmi teplé a vlhké. Teploty sa môžu dostať až na 30 °C, čo výrazne zvyšuje príjemnosť turistických aktivít ako pohybové turistiky v prekrásnej prírode, ale aj kúpaciu sezónu.

Jeseň je na Maramureši krásna a pestrá. Listnaté stromy sa menia na jeseňnú paletu farieb a príroda doslova ožíva. Počasie býva stále teplé a veľmi príjemné, v kombinácii s pestrými farbami formujú túto éru ako jeden z najobľúbenejších turistických ročných období na Maramureši.

V závislosti od toho, kedy sa do Maramurešu chystáte, je potrebné sa prispôsobiť rôznym klimatickým podmienkam a zobrať si so sebou vhodné oblečenie a turistickú výbavu na dostatočnú ochranu pred vplyvom počasia. Napriek tomu je Maramureš rozhodne jeden z najkrajších a najneobyčajnejších kútov na Slovensku a určite stojí za návštevu po celý rok.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Maramureș


1. Kam sa dá ísť v Rumunsku Maramureș?
Maramureș ponúka množstvo turistických destinácií ako sú hory, rieky, jazerá, pamiatky a iné atrakcie. Medzi najpopulárnejšie miesta patrí horná zóna Maramureša, s miestami ako Sighetu Marmației, Baia Mare, Viseul de Sus a iné.

2. Aké sú najkrajšie miesta v okolí?
Medzi najkrajšie miesta v Maramureši patria drevené kostoly, Národný park Rodná, horské lyžiarske strediská Vatra Dornei, Cavnic alebo Baia Mare a ďalšie.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Maramureša?
Maramureș má nádhernú prírodu, a preto sa najlepší moment na návštevu odporúča na jar alebo na jeseň. V zimných mesiacoch sa tu môžete v krasových ovzduší particovať v ktoromkoľvek horskom stredisku, kde sa môžete venovať zimným športom.

4. Je možné v Maramureši vidieť tradičné rumunské príslušenstvo?
Tradičné rumunské príslušenstvo si môžete obzrieť v múzeách, ktoré sa nachádzajú s po celom regióne. Okrem toho sú populárne turistické atrakcie Maramurešské drevené kostoly, kde môžete vidieť unikátne ukážky rumunského remesla.

5. Ako sa dostanete do Maramureş?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Maramurešského kraja, je lietadlom, vlakom alebo autom. V prípade leteckej dopravy sa odporúča let na letisko Cluj-Napoca, z ktorého následne jazdí autobus, vlak alebo taxi do cieľového miesta.

6. Aké sú miestne jedlá?
V miestnych reštauráciách sa ponúka tradičná rumunská kuchyňa, ktorá je zameraná na mäso, zemiaky a cestoviny. Medzi najznámejšie miestne pokrmy patria šúľance, sarma, papanasi, a gulas.

7. Ako môžete tráviť váš čas v Maramureši?
Počas pobytu v Maramureši sa môžete venovať turistike, cyklistike, aqua- športom alebo sa vybrať na kanoistiku a splav Váhu, ktorý preteká celým územím. Okrem toho je tu množstvo muzeí a pamiatok, kde si môžete vychutnať nielen rumunskú kultúru, ale aj históriu krajiny.


Letenka Rumunsko Maramureș


Rumunsko Maramureș - Krajina dreveníc a prírodných krás
Ak hľadáte miesto, ktoré ponúka prekrásnu prírodu a kultúru, potom Rumunsko Maramureș je to správne miesto pre vás. Nachádza sa na severozápade Rumunska a hlavným mestom je Baia Mare.

Jednou z hlavných atrakcií Maramurešu sú drevené kostoly a drevenice. Tieto stavby sú v pôvodnom stave a mnohé z nich sú dnes chránené ako pamiatky UNESCO. Kostol v Surdești je dokonca považovaný za jeden z najkrajších drevených kostolov v Európe. Okrem toho môžete navštíviť aj etnografické múzeum vo Viseu de Sus a dozvedieť sa viac o živote a kultúre miestnych obyvateľov.

Pre milovníkov prírody je Maramureș rajom. Park Národných Parkov Maramureș a Rodna chýri čistou prírodou, turistskými chodníkmi a malebnými vodopádmi. Navštívte Kopčany Maramureša, kde môžete vidieť populárnu turistickú atrakciu - "Morske oko". Jazierko, ktoré vás ohromí jeho krásou a zrelaxuje vašu myseľ.

Aby ste sa dostali do Maramureșu, môžete si zakúpiť letenku do Bukurešti alebo Cluju. Cesta do Baia Mare potrvá asi 5 hodín, takže si dopredu rozvrhnite svoje cestovanie. Odporúčame vám najímať si auto a cestovať po krajine, ak chcete vidieť hodiny prírodných krás.

Krajina dreveníc a prírodných krás - to je to, čo ponúka Rumunsko Maramureș. Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku, plnú zaujímavých miest, miestnych tradícií a príjemných ľudí. Obzerajte kostoly, choďte na turistiku a stretnite sa s prírodou - to všetko si môžete užiť v tomto nádhernom mieste. Zarezervujte si letenku do Rumunska a skúste Maramureš - určite to nebude posledná cesta.


Dovolenka Rumunsko Maramureș


Dovolenka v Rumunsku je pre mnohých stále celkom neznáma. Avšak ak sa rozhodnete navštíviť región Maramureș, zaručene nebudete ľutovať. Toto krásne pohraničné územie na severe krajiny hraničí s Ukrajinou a sústredí sa tu množstvo turistických atrakcií.

Jedným z najpopulárnejších miest je miesto Baia Mare kde si môžete užiť vychutnať autentické trhy alebo sa vydať na prechádzky do nádherného prírodného parku Maramureș. Pri prechádzkach narazíte na drevené kostoly, ktoré sú zahrnuté v UNESCO zozname svetového dedičstva.

Ak chcete zažiť opravdu autentickú dovolenku, nevynechajte návštevu dediniek v regióne. Ľudia tu stále žijú viac menej po starom a procesy vykonávajú ručne. Dedinčania sa vám určite radi pochvália svojou kuchyňou, ktorá obsahuje čerstvé ovocie a zeleninu a domáce syry.

Ak máte radi prírodu, navštívte maďarský národný park Satoriujfalu alebo Transylvania Bioreserve, ktoré sú domovom rôznych druhov rastlín a zvierat.

Maramureș je tiež známe svojimi kúpeľmi a liečebnými strediskami. Ak chcete uniknúť z ruchu mesta a oddýchnuť si v kľude, určite si užijete wellness a spa centrá, ktoré tu nájdete.

Ak hľadáte skutočne jedinečnú dovolenku, navštívte Maramureș v lete, keď sa tu konajú tradičné folklórne slávnosti a kultúrne podujatia, ako je napríklad prázdniny našich predkov, kde môžete vidieť tanec, spev a typické jedlá.

Rumunsko Maramureș je skutočne úžasné miesto, kde môžete zažiť tradičnú rumunskú kultúru, miestnu kuchyňu a krásne prírodné scenérie. Nevynechajte tento zážitok a navštívte ho čo najskôr!


Ubytovanie Rumunsko Maramureș


Rumunsko Maramureș je krásny a fascinujúci región, ktorý stojí za to spoznať. Ak sa chystáte sem na dovolenku, je dôležité myslieť aj na ubytovanie, ktoré bude pre vás pohodlné a príjemné.

V Maramureši si môžete vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, od tradičných drevených domčekov až po luxusné hotely. Ide o miesto, kde sa zameriava na tradície a zachovanie kultúrneho dedičstva, takže ubytovanie využíva rôzne tradičné prvky.

Jedným zo skvelých miest pre ubytovanie v Maramureši je Viseu de Sus. Toto mesto je obklopené krásnou prírodou v Karpatoch a ponúka širokú škálu ubytovania. Môžete si vybrať od tradičných penziónov až po moderné hotely.

Tradičné drevené domčeky - tzv. "Maramureșky dom" - sú jedinečným zážitkom a mnoho z nich je dnes prenajímaných turistom. V týchto domoch nájdete tradičné prvky, ako sú drevené stropy, kamenné podlahy a krb. Väčšina z nich má aj záhradu, kde sa môžete rozprávať s miestnymi obyvateľmi a pozrieť si dedinský život.

Pre tých, ktorí hľadajú väčší komfort, sú k dispozícii aj luxusné hotely. Vynikajúcim príkladom je Hotel Mara. Tento hotel sa nachádza v centre Viseu de Sus a ponúka moderné ubytovanie s výhľadom na hory. K dispozícii sú tam klimatizované izby, ktoré majú vlastnú kúpeľňu.

Nevýhodou luxusných hotelov je, že neponúkajú toľko tradičných prvkov a pravdepodobne nebudete mať taký osobný kontakt s miestnymi obyvateľmi.

V Maramureši sa tiež nachádza mnoho penziónov a apartmánov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú viac nezávislosti a súkromia. Penzióny sa nachádzajú v rôznych častiach regiónu, ale väčšinou sú v blízkosti turistických atrakcií a prírodných krás.

Ako sa ukazuje, v Maramureši máte na výber z rôznych typov ubytovania. Ak hľadáte tradičné ubytovanie, môžete skúsiť drevené domčeky alebo penzióny. Ak vám nie je problém väčšie financie za pohodlné ubytovanie, môžte zvoľiť luxusné hotely. Bez ohľadu na to, ktoré z nich si vyberiete, uistíme vám, že váš pobyt v Maramureši bude nezabudnuteľným zážitkom.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky