Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Saudská Arábia Al Ula

Dovolenka Saudská Arábia Al Ula


Saudská Arábia je krajina bohatá na kultúrne a historické pamiatky, ktoré sú obmedzené pre turistov. Napriek tomu však existuje jeden skutočne magický kus krajiny, ktorý je teraz dostupný pre turistov – mesto Al Ula.

Al Ula sa nachádza uprostred púšte asi 300 kilometrov severozápadne od Mediny, a je domovom pre nádherné geologické útvary a historické pamiatky. Mesto bolo obývané už od prehistorických čias a jeho kultúrne dedičstvo sa skladá zo starovekých artefaktov, ako sú skalné nákresy a hrobky, ale aj viac moderných architektonických skvostov.

Za najdôležitejšie tamojšie kultúrne pamiatky sa považuje skalný areál Madain Saleh, ktorý je tiež zapísaný v UNESCO svetovom dedičstve. Ide o staroveké mesto, ktoré bolo postavené Nabatejskými ľuďmi asi 2000 rokov dozadu a obsahuje hrobky, obytné domy, a dokonca aj zvláštne kamenné hradby. Prechádzka po Madain Saleh vám umožní prejsť sa po nádherných úzkych uličkách a odborne ladených stienach so zachovanými nákresy starovekých bytov.

Áno, cesta do Al Uly si pravdepodobne bude vyžadovať nejaké úsilie. Zatiaľ čo bolo mesto otvorené pre turistov v roku 2018 v rámci nových cestovných príležitostí v krajine, cesta tam je stále trochu náročná kvôli odľahlému umiestneniu. Ale tiež to môže byť časovo veľmi odseknutá skúsenosť z prvého tímu turistov, ktorý boli schopní navštíviť toto jedinečné mesto.

Saudská Arábia si pre turistov zachováva svoje kultúrne a historické pamiatky v bdelom dohľade a kontroluje, kto ich môže vidieť. V Al Uly však môžete vidieť najlepšie z toho, čo je umožnené, a cieľom Saudskej Arábie je ponúknuť turistom jedinečné skúsenosti, ktoré by inak neboli k dispozícii pre bežného cestovateľa.

Celkovo, cesta do Al Uly je neuveriteľná skúsenosť pre každého, kto sa zaujíma o históriu alebo kultúru Saudskej Arábie. Napriek tomu, že mesto je zatiaľ neobjavené, jeho krása a kultúrne dedičstvo sú skutočne ohromujúce pre každého návštevníka. Ak sa vás teda vo vašom ďalšom dovolenkovom pláne nudí klasické zájazdy alebo plážové dovolenky, určite by ste mali zvážiť cestu do Saudskej Arábie a návštevu neznámeho, no očarujúceho mesta Al Uly.


Ubytovanie Saudská Arábia Al Ula


Saudská Arábia je krajina plná zázrakov a úžasných miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedno z nich je aj Al Ula, mesto v severozápadnej časti krajiny. Al Ula je známe svojimi historickými a kultúrnymi pamiatkami a taktiež prekrásnou prírodou, ktorá vás dostane na kolená. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nebudete ľutovať.

Ubytovanie v Saudskej Arábii, konkrétne v Al Ula, ponúka mnoho možností, ktoré určite splnia vaše očakávania. Obyčajne sú tu dve možnosti na ubytovanie – hotely a resorty. V poslednej dobe sa v Al Ula otvárajú nové hotely a ubytovacie zariadenia, aby uspokojili stále sa zvyšujúci záujem turistov o túto oblasť.

Medzi najlepšie hotely v Al Ula patrí napríklad "Ashar Resort", ktorý sa nachádza medzi kamennými skalami a ponúka luxusné ubytovanie s moderným dizajnom. Taktiež majú v ponuke vonkajší bazén, múzeum a rôzne aktivity, ktoré vám pomôžu relaxovať po celodennom objavovaní prekrásneho Al Ula.

Ďalším zaujímavým hotelom v tejto oblasti je "Shaden Resort & Spa". Tento moderný resort sa nachádza uprostred poušte a ponúka pohodlné ubytovanie s výhľadom na úchvatnú krajinu. Majú tiež vonkajší bazén, ​​spa centrum a fitnes stredisko.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac luxusné, je tu "Sundial Resort", ktorý patrí medzi najvyššie hodnotené hotely v Al Ula. Tento resort poskytuje luxusné ubytovanie v súkromných vilách s vlastným bazénom a terasou s výhľadom na skalnaté formácie a poušť. Okrem toho majú i v tomto hoteli na výber rôzne spa terapie, reštaurácie s miestnou kuchyňou a rôzne aktivity na zlepšenie vašej nálady a duševného stavu.

Na záver by som ešte chcel zdôrazniť, že v Saudskej Arábii je veľmi dôležité dodržiavať miestne zvyklosti a tradície. Priamo pri príchode do hotela by ste mali dostať informácie o týchto zvyklostiach a nemali by ste zabúdať na to, že uctievanie miestnej kultúry a náboženstva je tu veľmi dôležité. Avšak, ak budete tieto zvyklosti rešpektovať a dodržať, vaša cesta do Saudskej Arábie, a konkrétne do mesta Al Ula, bude úžasným dobrodružstvom plným nevšedných zážitkov a nových zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Saudská Arábia Al Ula


1. Čo je Al Ula?
Al Ula je historické mesto v Saudskej Arábii, ktoré je známe svojimi zaujímavými skalnými formáciami a pamiatkami.

2. Je turistická atrakcia Al Ula otvorená počas celého roka?
Áno, Al Ula je k dispozícii pre turistov počas celého roka.

3. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Al Ula?
Najlepšie mesiace na návštevu Al Ula sú október a marec, keď je teplota zvyčajne príjemnejšia.

4. Aké sú turistické atrakcie v Al Ula?
V Al Ula si môžete vychutnať návštevu historických miest, ako sú Madain Saleh a Al Qurayat, ale aj nádherné skalné formácie a úžasné prírodné scenérie.

5. Potrebujem odhalené ramená a nohy, aby som mohol navštíviť Al Ula?
Áno, návštevníci Saudskej Arábie by mali nosiť oblečenie, ktoré odhaľuje ramená a nohy, aby sa prispôsobili miestnym kultúram.

6. Musím byť vyznávateľ islamskej viery, aby som mohol navštíviť Al Ula?
Nie, návštevníci Saudskej Arábie nemusia byť vyznávateľmi islamskej viery, aby mohli navštíviť Al Ula, ale musia sa riadiť miestnymi pravidlami a zvyklosťami.

7. Potrebujem víza na návštevu Al Ula?
Áno, na návštevu Saudskej Arábie potrebujete víza.

8. Aké sú možnosti dopravy do Al Ula?
Najlepšou možnosťou dopravy do Al Ula je letecky, po prílete do Saudskej Arábie sa môžete dostať do Al Ula autom alebo autobusom.

9. Aké sú miestne stravovacie možnosti v Al Ula?
V Al Ula nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá.

10. Potrebujem si objednať prehliadku, aby som mohol navštíviť Al Ula?
Áno, pre návštevu Al Ula musíte zvyčajne zabezpečiť prehliadku s miestnym sprievodcom.


Počasie Saudská Arábia Al Ula


Al Ula, známe aj pod názvom Madain Saleh, je historické mesto nachádzajúce sa v Severnej provincii Saudskej Arábie. Toto mesto je domovom jedného z najdôležitejších archeologických nálezísk na svete, ktoré bolo vyhlásené za Svetové dedičstvo UNESCO v roku 2008. Okrem svojho veľkolepého historického dedičstva, Al Ula ponúka aj jedinečnú kombináciu mierneho subtropického a suchého podnebia.

Podnebie v Al Ula sa vyznačuje extrémnymi teplotnými rozdielmi medzi dnami a nocami. Počas dňa teplota môže narásť až na 40 °C, kým v noci sa teplota môže prepadnúť až na nulu. Toto výrazné ochladzovanie počas noci sa vysvetľuje nízkou vlhkosťou vzduchu, ktorá pomáha rýchlejšie odvádzať teplo z povrchu. Kvôli týmto extrémnym podmienkam, väčšina miestnej fauny sa prispôsobila suchým a horúcim teplotným podmienkam.

Zväčša trvá letná sezóna v Al Ula od júna do septembra, kedy teploty dosahujú svoje maximum. Teploty v zime sa však zväčša dostávajú k priemerným hodnotám 16-20 °C a slnečné dni sú bežné.

Pre turistov prináša Al Ula vynikajúce možnosti na objavovanie a badanie najrôznejšieho, historickejšieho dedičstva. Aj keď počasie môže byť v niektorých obdobiach roka trochu náročné na aktivitu v vonkajšom prostredí, tak historické náleziská patriace medzi Svetové dedičstvo UNESCO poskytujú dostatok možností na kultúrne zážitky a objavovanie jediných a nezabudnuteľných miest v tomto úžasnom meste.


Letenka Saudská Arábia Al Ula


Letenka do Saudskej Arábie: objavte magické mesto Al Ula

Saudská Arábia, jedna z najznámejších krajín na Blízkom východe, je obvykle spojovaná s ropou, peňaženkou a luxusom. Táto krajina však ponúka oveľa viac ako to. Najväčší a najznámejší klenot Saudskej Arábie je múdre mesto Mekka, ktoré každoročne privíta tisícky muslimov z celého sveta. Okrem Mekky je tu však mnoho ďalších krásnych miest na objavenie. Jedno z nich je aj magické, nedávno zrekonštruované mesto Al Ula.

Al Ula je jóga pre oči, kvôli svojim nezvyčajným geologickým útvarom, ako sú skalné útvary a nedotknuté púšte, obklopené pohoriami, ktoré sú sväté pre miestnych obyvateľov. Al Ula sa skladá z približne 7 000 rovnakých skalných útvarov, ktoré sú rozmiestnené na asi 22 000 kilometrov štvorcových a sú vlastne pozostatkom starodávneho arabského mesta. Toto mesto je často popisované ako miesto s nekonečnými krátermi, oblúkmi a údoliami, ktoré ho robia jedným z najkrajších miest na svete.

Vydať sa na cestu do Al Ula by sa vám mohlo zdať náročné, ale nie je to až také zložité. Najlepšie je vybrať sa do hlavného mesta Saudskej Arábie – Rijádu – a tam si zabezpečiť prepravu do miesta. V súčasnosti existujú dve letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Rijádu: saudského aerolinka Saudia a nízkonákladového leteckého dopravcu flynas. Let z ktoréhokoľvek hlavného mesta na svete trvá zhruba 10 hodín.

Pri návšteve Saudskej Arábie sa musíte zaregistrovať na stránke Saudského ministerstva zahraničných vecí, ako aj zabezpečiť si víza. Väčšina miest v Saudskej Arábii nie je turisticky dostupná, ale Al Ula, s jeho starobylými zaujímavosťami a nezvyčajnými geologickými materiálmi, je otvorená turistom. Pre tých, ktorí prídu do Saudskej Arábie ako turisti alebo záujemcovia o kultúru, mesto Al Ula ponúka nezabudnuteľnú skúsenosť a možnosť vidieť niečo, čo nikde na svete nenájdete.

Saudská Arábia sa stáva turistickou destináciou, ktorú čoraz viac a viac ľudí chce objaviť. Ak hľadáte nezvyčajné a jedinečné miesto, ktoré je skutočne prírodným unikátom, potom jednoznačne rozhodnite sa vydať sa do Al Ula. Krajina neobvyklých útvarov a kultúry vám určite učarovala a nezabudnuteľná dovolenka v prekrásnej krajine, kam sa väčšina turistov ešte len hrne, vás rozhodne nezostane nič dlžná.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky