Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Senegal Parc National du Delta du Saloum

Najčastejšie otázky a odpovede Senegal Parc National du Delta du Saloum


1. Čo je to Senegal Parc National du Delta du Saloum?

Senegal Parc National du Delta du Saloum je národný park nachádzajúci sa v západnej Afrike, ktorý chráni prírodné a kultúrne dedičstvo tejto oblasti.

2. Aké druhy zvierat sa v národnom parku vyskytujú?

V národnom parku žije množstvo zvierat vrátane krokodílov, hyen, žiráf, pštrosov a rôznych druhov vtákov.

3. Aké aktivity sa dajú v národnom parku robiť?

V národnom parku sa dajú robiť rôzne aktivity ako napríklad plávanie, lovenie ryb, obdivovanie fauny a flóry alebo jazda na kánoi.

4. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu národného parku?

Najlepšie mesiace na návštevu národného parku sú marec a apríl, keď je menej horúco a menej daždivo.

5. Treba si nejaké veci zobrať na návštevu národného parku?

Zobrať si treba dostatok vody, ochranné opatrenia proti slnku, odrepelent, alebo ak sa plánuje výlet na noc, tak aj svietidlá. Ďalej je dôležité nezabudnúť na fotoaparát, aby ste si mohli urobiť zaujímavé fotografie.


Ubytovanie Senegal Parc National du Delta du Saloum


Ak hľadáte v Senegale miesto, kde by ste sa mohli úplne oddialiť od rušného mesta a zapadnúť do prírody, Parc National du Delta du Saloum je pre vás tou správnou voľbou.

Park má rozlohu viac ako 750 km2 a nachádza sa medzi Dakarom a Gambiou. Je domovom mnohých vtákov, krokodílov, žralokov a iným morským tvorom. Okrem toho má park aj pobrežie pozdĺž rieky Saloum, na ktorom sa nachádza niekoľko malých ostrovov.

V parku nájdete rôzne ubytovacie možnosti, ktoré vám umožnia zažiť prírodu zo všetkých strán. Ubytovať sa môžete napríklad v stane, ktorý vám poskytne autentický zážitok v prírode. Ak preferujete pohodlnejšie ubytovanie, k dispozícii sú aj chatky, ktoré vám poskytnú všetky potrebné pohodlie súčasného sveta.

V parku nájdete aj množstvo zábavy a aktivít. Môžete sa prechádzať po pláži, zachytiť poctivý lov a pozorovať množstvo exotických vtákov. Ak máte radi vodné športy, môžete sa vydať na vodných saniačkach alebo kajaku.

Takže ak hľadáte miesto, kde sa budete môcť úplne oddialiť a zažiť prírodu zblízka, Parc National du Delta du Saloum je určite jedno z miest, ktoré by ste mali zvážiť pri plánovaní svojich cestovateľských dobrodružstiev.


Letenka Senegal Parc National du Delta du Saloum


Senegal je krajina plná exotiky a záhad, a pritom je malý a pokojný. Avšak, ak hľadáte unikátne zážitky na svojom ďalšom dovolenkovom pobyte, nemusíte sa pozerať ďalej ako na Parc National du Delta du Saloum.

Deltas rieky Saloum je miestom, kde sa stretnú rieky s Atlantickým oceánom a tvoria labirint ostrovov a močiarov, ktoré sú domovom pre mnoho exotických zvierat a vtákov vrátane ibisov, divých žeriavov a pelikánov. Tento park patrí k najviac rozmanitých parkov v Afrike so svojimi slanými lagúnami, plážami a mangrovovými bažinami, ktoré zdobia svieža zeleň palmových hájov.

Po príchode do tohto nádherného parku bude vaša prvá úloha vybrať si jednu z množstva aktivít, ktoré park ponúka. Jednou z najpopulárnejších možností je plavba po rieke Saloum, ktorá vás zavedie k miestam, ktoré sú pre turistov ťažko dostupné. Po ceste môžete sledovať vtáctvo, krokodíly, a aj žije človek, kde sa mohú turisti zoznámiť s miestnymi ľuďmi a ich kultúrou.

Pre turistov, ktoré majú radi viac akčných aktivít, tu nájdete možnosti, ako napríklad rybolov, jazdu na koni do púšte alebo rôzne druhy vodných športov, ako napr. kajaky, člny a skútrami. Okrem toho, tento park ponúka aj množstvo miest na piknik s čerstvým mäsom a rybou.

Ak sa chystáte navštíviť Senegal a hľadáte miesto, kde sa môžete stratiť v malebnej prírode, potom Parc National du Delta du Saloum je tou správnou voľbou pre vás. A s množstvom dostupných letov z celého sveta, naplánovanie vašej cesty do Senegalu sa nestane problémom. Stačí si nájsť letenky a začnite si plánovať svoju cestu do tohto nádherného a exotického kúta sveta.


Dovolenka Senegal Parc National du Delta du Saloum


Senegal je africká krajina plná krásnych pláží, histórie a kultúry. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mohli navštíviť pri plánovaní vašej dovolenky, je národný park Delta du Saloum.

Delta du Saloum sa nachádza na okraji Atlantického oceánu a je domovom pre tisíce vtákov, zvierat a rýb. Park zahŕňa rozmanité biotopy ako sú bažiny, mangrovy a pralesy, ktoré sú pre návštevníkov veľmi lákavé. V parku Delta du Saloum môžete vidieť rôzne druhy vtákov, ako sú pelikány, chrapotice a kormorány. Tiež tu nájdete prietok rieky Saloum, kde sa môžete vybrať na kanoe a vychutnať si úžasný výhľad na okolitý scenériu.

Okrem pozorovania vtákov a vodných zvierat, v Parku nájdete aj množstvo zvierat medzi ktorými sú antilopy, opice, krokodíly, leguány a mnoho ďalších. Pozemská časť parku je dobre sprístupnená a vodiči sú schopní vás zobrať na výlet po parku. Pokiaľ by ste si chceli užiť niekoľko dní strávených okolitou prírodou, nie je lepšie miesto ako táto časť Senegalu.

Po celodennom preskúmaní a objavovaní parku si môžete oddýchnuť na niektorej z okolitých pláží, kde si môžete vychutnať slnečné lúče a teplé vody Atlantiku. Pri plážach sú rôzne reštaurácie a podniky, kde môžete ochutnať miestnu kuchyňu a západ slnka nad vodou.

Celý Senegal má veľmi zaujímavú kultúru a históriu, ktoré sú vidieť na každom kroku. Môžete sa vybrať do niektorého z miestnych miest, ako je napríklad capitol Dakar, a vidieť miestnu kultúru na každom rohu.

Ak plánujete svoju budúcu dovolenku, neváhajte si zahrnúť Delta du Saloum na svoj zoznam. Je to miesto, kde môžete vidieť krásne scenérie, poznať nových ľudí, skúsiť miestnu kuchyňu a zároveň vychutnávať to, čo Afrika môže ponúknuť.


Počasie Senegal Parc National du Delta du Saloum


Senegal Parc National du Delta du Saloum je národný park nachádzajúci sa v západnej časti Afriky. Nachádza sa na území deltového systému Saloum, ktorý pozostáva zo zálivov, riečok a ostrovov. Tento park je známy svojou rozmanitosťou života v rieke a mnohými exotickými druhmi zvierat, ktoré sa v ňom živia.

Počasie v národnom parku je typické pre oblasť západnej Afriky, s tropickým klimatickým režimom. Tento klimatický typ sa prejavuje vysokou vlhkosťou počas celej sezóny, často sa vyskytujú aj dažďové búrky. Hurikánové víchrice a termálne vetráky z Atlantiku sú častým javom v oblasti. Teploty v parku sa pohybujú okolo 25 až 30 stupňov Celzia počas celého roka, s náhodnými extrémami počas dažďových období.

Významné druhy zvierat, ktoré sa vyskytujú v národnom parku, sú napríklad hroch senegalský, krokodíl zelený, opice zelené a veľké množstvo vtákov, ktoré sú pre park typické. Rovnako je to populárne miesto pre rybárov, ktorí chytajú ryby ako tarpon, žralok a ryby strieborné.

Medzi turistami je populárnou aktivitou prehliadka národného parku loďou, ktorá umožňuje návštevníkom vidieť rozmanité druhy zvierat a rastlín. Okrem toho je možné sa vydať na túry a cestovanie po riekach a viesť si vlastnú turistickú dobrodružnú cestu.

Vzhľadom na klimatický režim v národnom parku, návštevníkom sa odporúča, aby sa na svoje dobrodružstvo vybavili vhodným oblečením na tropické počasie, vodotesným obuvi a ochrannými prostriedkami proti hmyzu. Tento park prináša návštevníkom nezabudnuteľný zážitok a je populárnym cieľom pre dobrodružné turistické výlety do západnej Afriky.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky