Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Slovensko Levoča

Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Levoča


Otázka: Aké je hlavné mesto Slovenska?
Odpoveď: Hlavným mestom Slovenska je Bratislava.

Otázka: Aké sú najkrajšie miesta na návštevu v Levoči?
Odpoveď: Medzi najkrajšie miesta, ktoré by ste si mali pozrieť v Levoči, patria mesto Levoča, Spišský hrad a Spišská Kapitula.

Otázka: Je možné nájsť lacné ubytovanie v Levoči?
Odpoveď: Áno, v Levoči je možné nájsť lacné ubytovanie. Existuje niekoľko malých penziónov a hostincov, ktoré ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie.

Otázka: Aké pamiatky by som si mal pozrieť v Slovenskom raji?
Odpoveď: Medzi najznámejšie pamiatky v Slovenskom raji patrí Suchá Belá, Jetrichovické steny a Vysoká veža.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v blízkosti Levoče?
Odpoveď: Ak hľadáte miesta na návštevu v blízkosti Levoče, mali by ste navštíviť Spišský hrad, Spišskú Kapitulu, Slovenský raj a Tatranskú Lomnicu.

Otázka: Kedy sa konajú najväčšie festivaly v Levoči?
Odpoveď: V Levoči sa koná niekoľko festivalov počas celého roka. Najväčšie festivaly sa konajú v lete, vrátane festivalu folklóru a hudby a sviatku Sv. Jakuba.


Letenka Slovensko Levoča


Ak sa plánujete prejsť cez Slovensko, určite by ste nemali vynechať návštevu malého mestečka Levoča. Historické mesto Levoča sa nachádza v regióne Spiš, ktorý je srdcom Slovenska a čaká na objavovanie. Ak hľadáte letenky, ktoré vám umožnia vidieť krásy Slovenska, Slovensko Levoča je skvelou voľbou.

Levoča je známa pre svoje zachovalé hradby, ktoré obklopujú mesto a chránia ho pred nežiaducimi návštevníkmi. Mesto má množstvo starobylých budov v gotickom a renesančnom štýle, ktoré sú nádhernými príkladmi architektúry. Najznámejšou pamiatkou v Levoči je asi Kostol svätého Jakuba, ktorý sa nachádza v historickom centre mesta.

Kostol svätého Jakuba bol postavený v roku 1300 a je považovaný za jeden z najkrajších gotických kostolov strednej Európy. Jeho vstupná veža je vybavená 18-metrovým oltárom zo 16. storočia a okolo kostola sú portály s výrezmi z drevorezby a sklenené vitráže.

Ďalšou atrakciou v Levoči je aj Mestská radnica z 14 storočia, ktorá bola tiež postavená v gotickom štýle a neskôr ju zmenili v renesanci. V jej interiéri sa nachádza múzeum venujúce sa histórii mesta a jeho obyvateľov.

Keďže sa nachádza v regióne Spiš, mesto Levoča ponúka aj množstvo príležitostí na výlety do okolitých obcí, kde nájdete ďalšie historické pamiatky a prirodzené krásy. Spišský hrad, ktorý sa nachádza len krátku cestu autom od mesta, je považovaný za jednu z najväčších hradných zrúcanín v strednej Európe. V jeho blízkosti môžete navštíviť aj Spišskú Kapitulu, ktorá je historickým centrom Spiša.

Levoča je vynikajúcou voľbou pre turistov, ktorí hľadajú krásne a historické miesto pre svoju dovolenku. Viacero turisticky zaujímavých miest v okolí mesta robí z neho ideálne miesto na pobyt pre celú rodinu. Ak teda hľadáte letenku Slovensko Levoča, neváhajte a navštívte toto skvostné mesto.


Dovolenka Slovensko Levoča


Dovolenka na Slovensku má svoje čaro a môže byť prekvapivo zábavná a zaujímavá. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Levoči, určite nebudete sklamaní.

Levoča je krásne historické mesto, ktoré sa nachádza v Popradskom okrese, v hornom Spiši. Mesto je známe pre svoje kultúrne dedičstvo a krásne historické pamiatky. Je to ideálne miesto pre rodinnú dovolenku, romantický pobyt alebo výlet s priateľmi.

Ak máte radi históriu, potom Levoča ponúka mnoho zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Najznámejšou pamiatkou je zrejme Kostol svätého Jakuba, pochádzajúci zo 14. storočia, s najvýznamnejšou pamiatkou - gotickým oltárom Majstra Pavla z Levoče, ktorý patrí k najkrajším na svete. Okolo kostola sa nachádza mnoho ďalších krásnych historických budov, kaštieľov a renesančných palácov, ktoré môžete navštíviť.

Pre priaznivcov prírody a turistiky má Levoča tiež veľa ponúk. V okolí mesta nájdete krásne turistické chodníky a cyklotrasy, ktoré vás prevedú cez zelené lúky, lesy a cez nádherné scenérie. Návšteva rieky Dunajec a rafting po jej toku je tiež veľmi obľúbená.

Dôležitým aspektom dovolenky je ubytovanie. V Levoči nájdete mnoho ubytovacích možností, ktoré sa rozmanitosťou prispôsobia rôznym požiadavkám. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, penziónmi, súkromnými apartmánmi, chatami alebo kempami.

A nakoniec, ale nie na poslednom mieste, určite nemôžete vynechať regionálne špeciality a kuchyňu. V Levoči sa nachádza mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať jedlá z miestnych prísad a rôzne pochutiny.

V skratke, Levoča je ideálne miesto pre dovolenku, kde si môžete vychutnať krásnu prírodu, historické pamiatky, turistické chodníky a samozrejme, skvelé jedlo. Odporúčam všetkým, ktorí si chcú užiť dovolenku na akejkoľvek úrovni.


Počasie Slovensko Levoča


Slovensko je krásna krajina, bohatá na prírodné krásy a historické pamiatky. Jedným z miest, ktoré by ste určite mali navštíviť, je Levoča. Toto mesto, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny, je plné histórie a kultúry. Okrem toho, je však dôležité vedieť, aké tam je počasie, aby ste sa mohli pripraviť na akékoľvek situácie.

Všeobecná charakteristika počasia v Levoči sa dá opísať ako kontinentálna, s drsnými zimami a teplými letami. Počas zimy sa teploty môžu pohybovať okolo -6 ° C a v lete okolo 22 ° C. V jarnom období je počasie stále nestále, s teplotami v rozmedzí od 5 do 15 ° C. Podobne, aj jesenné počasie je niekedy premenlivé, a to s teplotami okolo 10 až 20 ° C.

Počas tohto obdobia sa môže vyskytnúť veľa dažďa, takže je dôležité mať pri sebe dešťovú bundu alebo niečo, čo vám pomôže chrániť sa pred vlhkom. Na jar a na jeseň môžete očakávať rannú hmlu a dažďové prehánky, pretože sú to prechodné obdobia medzi zimou a letom.

Na druhej strane, v lete môže byť počasie viac stabilné s teplotami v rozmedzí 20 až 25 ° C. Slnko svieti viac ako 14 hodín denne, takže by ste mali byť opatrní pri dlhých pobytov na slnku a chrániť si pokožku pred úpalom a spáleniami na slnku.

Ak plánujete navštíviť Levoču v zime, pripravte sa na to, že teploty môžu klesnúť pod -10 ° C, takže by ste si mali priniesť dostatočné vrstvy oblečenia. Ak ste športoví nadšenci, môžete si užiť v zime zjazdové lyžovanie na nedalekom lyžiarskom stredisku Strachan.

Všeobecne platí, že najlepším obdobím pre návštevu Levoče sú jarné a jesenné mesiace, keď sa počasie často ukáže v najkrajšom svetle. Ak si chcete užiť nádhernú prírodu počas výletu na vrchol Tatier, lepšie sa vyberte na konci leta alebo na začiatku jesene.

Vo všeobecnosti je Slovensko známe svojimi dramatickými kontrastmi v poveternostných podmienkach, takže by ste sa mali pripraviť na všetko od horúceho leta až po chladné a drsné zimy. Pre návštevu Levoče si teda zoberte s sebou dostatok oblečenia, aby ste boli pripravení na akékoľvek počasie.


Ubytovanie Slovensko Levoča


Levoča je jedno z najkrajších a najzaujímavejších historických miest na Slovensku. Nachádza sa v okrese Spišská Nová Ves a je významným pamiatkovým rezervačným územím. Každý rok tam prichádza množstvo turistov z rôznych kútov sveta. Pretože sa tu nachádza veľa pamiatok a atrakcií, je potrebné sa na ubytovanie dobre pripraviť.

Ponuka ubytovania v Levoči je bohatá a rôznorodá. Nájdete tu tradičné hotely, penzióny, apartmány, súkromné nocľahy, ubytovanie v dome alebo na farme. Väčšina z nich sa nachádza v historickom centre mesta a vyberať si môžete z rôznych kategórií a úrovní komfortu.

Jedným z najkrajších hotelov v Levoči je Grand Hotel Praha, ktorý sa nachádza v jednom z najstarších domov na námestí. Jeho návštevníci môžu ubytovať v luxusných izbách a apartmánoch s krásnym výhľadom na mesto. Hotel ponúka aj reštauráciu a wellness centrum pre relaxáciu po náročnom dni.

Pre tých, ktorí si chcú užiť pobyt v súkromí, má Levoča aj množstvo súkromných a rodinných apartmánov. Napríklad Penzión u Jakuba, ktorý sa nachádza v centre mesta a ponúka izby s vlastnou kúpeľňou, kuchyňou a posedením. Hostia môžu tiež využiť spoločenskú miestnosť a záhradu s posedením.

Ak hľadáte ubytovanie s retro šarmom, určite by vás zaujala oferta pensionu Tököl, ktorý sa nachádza v krásnom historickom dome s výhľadom na vstupnú bránu do mesta. Izby sú vkusne zariadené v retro štýle a majiteľka sa o hostí stará s láskou a pozornosťou.

Kto by túžil po pravom vidieckom zážitku, môže sa ubytovať na farme. V okolí Levoče nájdete množstvo fariem, ktoré sú otvorené pre turistov. Ponúkajú ubytovanie v komfortných apartmánoch, kde sa na hostí čaká nádherné prírodné prostredie a možnosť vidieť a ochutnať to, čo sa na farme robí.

Nie je podstatné, aké je vaše preference či nároky na ubytovanie. Levoča má k dispozícii širokú ponuku ubytovania, ktoré uspokojí každého návštevníka. Ubytovanie v Levoči je nielen ideálne pre letnú turistiku, ale aj pre zimné športy ako napríklad lyžovanie v Spišskej Magure alebo turistiku v Národnom parku Slovenský raj. Ak sa rozhodnete navštíviť tento nádherný kút Slovenska, neváhajte a rezervujte si jedno z týchto ubytovaní v Levoči.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky