Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Slovinsko Maribor

Letenka Slovinsko Maribor


Letenka do Mariboru v Slovinsku nám otvára brány k množstvu prírodných a kultúrnych pokladov jednej z najmalebnejších krajín Európy - Slovinska. Toto malé, no zaujímavé štátik sa nachádza za hranicou Rakúska a Talianska a ponúka návštevníkom tisíce možností na prežitie dovolenky.

Ak nás kúzlo Slovinska dostane a rozhodneme sa navštíviť Maribor, mesta slávneho svojou urbanitou, folklórnou tradíciou, veľkolepými parkami a okolitou prírodou, neľutujeme! Maribor je druhé najväčšie mesto Slovinska, ktoré sa nachádza pri Dunaji, uprostred mnohých viníc a zelených lúk.

Maribor má bohatú históriu a kultúru, o čom je možné sa dozvedieť návštevou miestnych múzeí, ako napríklad Diecézne múzeum, kde sa nachádza absolútna rarita – Protonotárný mešník. Nenechajte si ujsť tiež návštevu miestneho historického majáku, ktorý ponúka úžasnú panorámu mesta.

V Maribore sa tiež nachádza známy hrad Lent, ktorý je známy svojou rozprávkovou krásou a poháňaním čarovného mlyna. Môžete sa tu prejsť v záhradách, kde si môžete vychutnať skvelý pohľad na rieku Drávu. Okrem návštevy múzeí a pamiatok, môžete v Maribore vyskúšať aj voľný čas plný adrenalínu. V blízkom okolí sa nachádza zjazdovka s množstvom stredne ťažkých a náročných zjazdov, kde si môžete vychutnať letnú činnosť aj v zime.

V Maribore môžete okrem iného ochutnať aj mnohé miestne delikatesy, ako sú napríklad zemiaky a čuchoriedky, v továrni na čokoládu si vymeniť odrody oblúbeného sladkého dezertu a zbaviť sa stresu v najväčšom parku vo východnej Európe - Mestskom parku Maribor.

Ak teda hľadáte miesto, kde si na dovolenke užijete života plného vzrušenia a prírody, ešte dnes si rezervujte letenky a vydajte sa do Mariboru – skrytého kúzelného miesta uprostred prírody a kultúry. Návšteva Mariboru v Slovinsku vás nenechá chladnými a určite si odnášate množstvo úžasných zážitkov aj spomienok.


Ubytovanie Slovinsko Maribor


Slovinsko je krásna krajina, ktorá láka mnoho turistov po celý rok. Ak plánujete navštíviť Slovinsko a hľadáte miesto na ubytovanie, Maribor môže byť skvelou voľbou.

Maribor je druhé najväčšie mesto Slovinska, ktoré sa nachádza na východnom konci krajiny a je južne od Rakúska a severne od Chorvátska. Mesto je bohaté na históriu, kultúru a krásnu prírodu.

Ak hľadáte ubytovanie v Maribore, môžete si vybrať z mnohých možností. Mesto ponúka hotely, penzióny, apartmány a hostelové ubytovanie.

Jednou z možností pre ubytovanie v Maribore je Hotel Maribor. Nachádza sa v centre mesta a ponúka moderné izby vybavené vysokou kvalitou. Okrem toho má hotel vynikajúci reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné slovinské jedlá.

Ďalšou skvelou možnosťou ubytovania v Maribore sú apartmány. Apartmány Sheron sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a ponúkajú pre hostí pohodlné izby s kuchynkou a TV. Sú vhodné na dlhodobejšie pobyty.

Ak hľadáte lacnejšie ubytovanie, môže byť hostelové ubytovanie tou správnou voľbou. Hostel Pekarna ponúka lacné ubytovanie, ale ešte stále sú udržované vysoké štandardy. Hostel sa nachádza v zrekonštruovanom starom pekárni, kde môžete vidieť, ako sa pečú tradičné slovinské pečivo.

Napokon je tu penzión Steklarna, ktorý ponúka ubytovanie v malej a útulnej budove z 19. storočia. Nachádza sa v tichom prostredí, ale stále je v blízkosti centra mesta. Ponúka možnosť vychutnať si tradičné raňajky a večere.

Maribor ponúka mnoho možností pre rôzne typy turistov a pre rôzne rozpočty. Bez ohľadu na to, aké sú vaše preferencie, nájdete tu ideálne miesto pre svoje ubytovanie. Takže pri plánovaní vášho výletu do Slovinska, uvažujte o Maribore ako o vašom mieste pre ubytovanie a požite jej neopakovateľný šarm.


Dovolenka Slovinsko Maribor


Slovinsko je krajom, ktorý svojím zaujímavým kultúrnym dedičstvom, nádhernou prírodou a bohatou históriou svojho hlavného mesta Ljubljany, láka návštevníkov z celého sveta. Jedno z miest, ktoré by ste určite mali navštíviť na svojej dovolenke v Slovinsku, je Maribor.

Maribor, druhé najväčšie mesto Slovinska, sa nachádza v historickom údolí Dráva, na juhu krajiny. Mesto je plné kultúry, histórie a zaujímavých miest, ktoré očaria návštevníkov z celého sveta.

Maribor je známy svojou bohatou vinárskou tradíciou, a to ako domov niektorých najlepších viníc v krajine. Navštívte niektorú z miestnych vinární a ochutnajte miestne vína, ako je napríklad rebula, modrý pinot a sauvignon blanc.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo jedinečné, návšteva Staromestského trhu v centre Mariboru je nevyhnutnosťou. Vyskúšajte miestne jedlá a nápoje a nakúpte nezvyčajné suveníry na pamiatku pre svojich blízkych.

Maribor je tiež známy svojou obrovskou zeleňou a krásnymi parkami, kde sa môžete uvoľniť a načerpať nové sily. Botanická záhrada je jednou z najpopulárnejších atrakcií v Maribore. Odkryjte viac ako 4 500 druhov rastlín a zvierat z celej Európy a sveta.

V Maribore nájdete aj mnoho historických pamiatok, ktoré sú zahrnuté do pohľadu na mesto. Navštívte Kalvariu, ktorá je posvätným miestom a pútnickým miestom s krásnym výhľadom na mesto, ako aj starodávny zámok z 15. storočia, ktorý počas rokov slúžil ako národné sídlo.

Pre tých, ktorí milujú aktívny životný štýl, je Maribor prekrásným miestom na turistiku a cykloturistiku. Dobrodružníci môžu skúsiť kajakovanie po rieke Dráva alebo si vyskúšať vodné športy na blízkom priehradnom jazere Pohorje.

Maribor je bezpochyby jedným z najkrajších miest Slovinska, ktoré stojí za návštevu. Prežite na tejto dovolenke momenty plné zážitkov, ktoré si určite budete pamätať celý život.

Výlet do Maribora si môžete naplánovať kedykoľvek počas roka, keďže mesto je krásne každou ročnou dobou. Zbierajte svoje kufre a vyrazte na cestu do jedného z najkrásnejších miest Slovinska, Maribora.


Počasie Slovinsko Maribor


Slovinsko sa nachádza v strednej Európe a je obklopené Alpami a Jadranským morom. Maribor, tretie najväčšie mesto krajiny, sa nachádza v severovýchodnej časti Slovinska a je známe svojou vinohradníckou oblasťou a kultúrou.

Počasie v Maribore je silne ovplyvnené Alpami a Jadranským morom, takže sa môže meniť značne v priebehu dňa. Letá sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Avšak, ani horúčavy nie sú neobvyklé, teploty sa občas vyšplhajú až na 35 stupňov.

Jeseň v Maribore začína v septembri a končí v novembri. Teploty sa začnú postupne znížiť a priestor dostáva aj dažďové počasie. Zimy sú studené a zasnežené, s priemernými teplotami okolo nuly. Najväčšie množstvo snehu padá v oblastiach okolo Pohorja a Kozjaka.

Jar prichádza do Mariboru v marci a trvá až do mája. Počas tejto doby sa teploty začínajú zvyšovať, príroda kvitne a mesto sa prebúdza k životu. Je to jeden z najkrajších období v Maribore a ideálny čas na prechádzky po miestnych parkoch a vinohradoch.

Slovinsko a Maribor majú veľa na ponúknutie, nielen krásne prírodné scenérie, ale aj bohatú kultúru a históriu. Nechcete sa preto nechať zaskočiť nevyhovujúcim počasím, a preto si pred odchodom na cestu zistite predpoveď počasia a pridajte dostatok vhodného oblečenia podľa aktuálnej teploty.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Maribore a Slovinsku je veľmi rôznorodé. Nezáleží na tom, kedy sa sem rozhodnete prísť, určite si to užijete. Dôležité je len pribaliť si dostatok vrstiev oblečenia a uviesť sa do akcie!


Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Maribor


Otázky a odpovede týkajúce sa Slovinska a Mariboru sú:

1. Čo je Slovinsko?
Slovinsko je krajina v strednej Európe.

2. Kde leží Maribor?
Maribor je druhé najväčšie mesto v Slovinsku a nachádza sa na severe krajiny.

3. Ako sa môžem dostať do Mariboru?
Maribor má vlastné medzinárodné letisko a autobusovú stanicu. Môžete tiež prísť vlakom alebo autom.

4. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Maribore?
Najlepšie miesta na návštevu v Maribore sú hrad, štvrť Lent, Mestské múzeum Maribor, a cintorín Pobrežje Cemetery.

5. Aké je počasie v Maribore?
Počasie v Maribore je mierny kontinentálny. Letá sú teplé a suché a zimy sú chladné s občasnými zrážkami.

6. Aké sú typické jedlá v Slovinsku?
Typické jedlá v Slovinsku sú Kranjska klobása, Prekmurska gibanica a potaženica na žaru.

7. Ktorý je najväčší festival v Maribore?
Najväčší festival v Maribore je Festival Lent, ktorý sa koná každoročne počas leta a ponúka široké spektrum kultúrneho a umeleckého programu.

8. Aké pamiatky v Maribore sú zahrnuté v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO?
Tri pamiatky v Maribore, ktoré sú súčasťou zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO sú Staré mesto, mariborský hrad a cintorín Pobrežje Cemetery.

9. Ktorý je najlepší čas na návštevu Mariboru?
Najlepší čas na návštevu Mariboru je od mája do septembra, kedy sa konajú festivaly a teploty sú príjemné.

10. Aké sú populárne outdoorové aktivity v Mariboru?
Populárne outdoorové aktivity v Mariboru sú rafting, cyklistika, turistika a lyžovanie.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky