Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Španielsko Bilbao

Letenka Španielsko Bilbao


Ak hľadáte zaujímavú cestovateľskú destináciu, určite si všimnete letenku do Bilbaa v Španielsku. Svojím moderným dizajnom, jedinečnou kultúrou a scenériou sa zároveň stane jednou z najobľúbenejších destinácií v Španielsku.

Bilbao sa nachádza v oblasti Baskicko v severovýchodnej časti Španielska a slúži ako najdôležitejšie mesto tejto oblasti. Mesto má bohatú históriu a sú stále viditeľné ukážky gotického a barokového umenia, ktoré sa nachádzajú v širokom okolí mesta.

Mesto je najmä známe pre svoj nádherný Guggenheimov múzeum, ktoré je samotným skvostom architektúry. Navrhnutý slávnym architektom Frankom Gehry, múzeum vyniká svojou jedinečnou a futuristickou konštrukciou v mestskej štvrti Abando. V prípade, že máte radi umenie, na túto atrakciu určite nezabudnite.

V meste si môžete vychutnať jedinečnú baskickú kuchyňu plnú prírodných a zdravých ingrediencií. Medzi špeciality patrí plody mora, ako sardinky, inak známe ako "txipirones", mäsové jedlá a ryby. V meste sa nachádza mnoho reštaurácií, kde si môžete vychutnať túto neuveriteľnú kuchyňu, ako aj vín z okolitých viníc.

Okrem toho, mesto má mnoho iných atrakcií, ktoré môžete navštíviť. Medzi najdôležitejšie patrí staré historické centrum s jeho uličkami plnými butikov, múzeí a katedrálou. K dispozícii je aj veľa možností pre turistov, ktorí chcú vyraziť na výlety do okolitých horských oblastí a vidieckych komunít.

Letenka do Španielska Bilbao je preto pre mnohých turistov ideálnym cieľom cesty, ktorú by si ľudia nemali nechať ujsť. Bilbao ponúka niečo pre každého a za krátku dobu si môžete užiť množstvo kultúry, histórie a gastronómie, zatiaľ čo sa užijete na všetkých miestnych atrakciách. Vyskúšajte svoju letenku do Bilbaa a nakoniec zistite, čo mesto vlastne ponúka!


Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Bilbao


1. Aké je počasie v Bilbau?

V Bilbau je stredomorské podnebie s teplým letom a miernou zimou. Priemerná letná teplota sa pohybuje okolo 25°C a zimné teploty sú zvyčajne okolo 10°C.

2. Kde sa nachádza Guggenheimovo múzeum?

Guggenheimovo múzeum sa nachádza v centre Bilbaa na brehu rieky Nervión.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Bilbau?

Medzi najlepšie miesta na návštevu v Bilbau patrí Guggenheimovo múzeum, katedrála Santiago, Bilbao Exhibition Centre, Casco Viejo (historické centrum mesta), Uribitarte nábrežie a Euskalduna konferenčné centrum.

4. Aký je miestny jazyk?

Miestny jazyk v Baskicku je baskičtina, ale vás obsluhovať budú aj v španielčine.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Bilbaa?

Najlepšie obdobie na návštevu Bilbaa je od júna do októbra, keď sú teploty príjemné a mesto žije festivalmi a akciami.

6. Ako sa dostať z letiska do centra mesta?

Z letiska v Bilbau sa dá dostať do centra mesta autobusom, taxíkom alebo vlakom. Najlepšou možnosťou je využiť autobusové spojenie, ktoré trvá asi 30 minút a stojí okolo 2€.

7. Ako sa oblečiť na návštevu Bilbau?

Pri obliekaní sa na návštevu Bilbau odporúčame nosiť pohodlné oblečenie a obuv a zoberieť si s sebou plášť alebo dáždnik v prípade dažďa.

8. Aké je miestne jedlo?

Miestne jedlá v Bilbau sa skladajú z mnohých morských plodov, ako sú ústredné úlovky, ako sú bakalár alebo sardely, a mäsa, napríklad chuleton (hrubý stek), a txakoli (biele víno z Baskicka).

9. Ako dlho trvá prechádzka po Guggenheimovom múzeu?

Prechádzka po Guggenheimovom múzeu trvá zvyčajne asi 2 hodiny, ale niektoré návštevníci strávia v múzeu viac času.

10. Kde si môžem zmeniť peniaze?

V Bilbau sú k dispozícii banky a menové zmenárne, kde si môžete zmeniť peniaze. Väčšina reštaurácií a obchodov prijíma aj karty.


Počasie Španielsko Bilbao


Bilbao je mesto, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti Španielska a je hlavným mestom provincie Biskajsko. Jeho polohe v blízkosti Biskajského zálivu a na juhu Biskajských pohorí robí z Bilbaa miesto so stredomorským podnebím, s miernymi zimami a vlhkými letami.

Zima v Bilbau nie je veľmi tvrdá a neprichádza s veľkými množstvami snehu. Teploty na zimné mesiace sú v priemere od 8 do 12 °C a veľmi zriedka lezie pod bod mrazu. Počas jarnej sezóny sa teploty zvyčajne pohybujú okolo 15 až 20 °C, čím vytvárajú ideálne podmienky pre turistov na prechádzky a poznávanie mesta.

Leto má v Bilbau miernu klímu, ale s vysokou vlhkosťou. Priemerné teploty sa pohybujú od 20 do 28 °C a zvyčajne je to v najteplejších obdobiach v júli a auguste. Počas týchto mesiacov sa mesto sťahuje do troch dní priepasti, čo sa týka počtu ľudí, ktorí prichádzajú do mesta a využívajú turistické služby.

Najlepší čas na návštevu Bilbaa je v skorom jaru alebo na jeseň, keď sú teploty príjemné, a mesto má menej turistov. Jeho poloha pri Biskajskom zálive znamená, že môžete očakávať aj občasný dážď, aj keď to určite neznižuje atraktívnosť tohto mesta ako turistickej destinácie – je to skvele zachovaný klenot, ktorý ponúka historické pamiatky, vynikajúce jedlo a vynikajúce ustanovizne kultúrneho záujmu.

V zime a na jar sa v okolí Bilbaa môžete tešiť na cyclone, ktorý prináša búrky, vetry a vysoké vlny na pobreží mesta. To je ideálny čas pre nadšencov vodných športov a surfovania, ktorí milujú akčné zážitky a atrakcie.

Všeobecne platí, že počasie v Bilbau je pomerne mierny a príjemný počas väčšiny roka, čo z neho robí skvelé miesto na oddych a poznávanie kultúry, histórie a prírody Španielska. Ak teda plánujete návštevu Bilbaa, nezabudnite si zobrať zimné oblečenie a pršiplášte, ktoré zaručia pohodlie aj v prípade zmeny počasia.


Dovolenka Španielsko Bilbao


Španielsko je krásna a rozmanitá krajina plná kultúry, histórie, slnečných pláží a nádherných miest. Jedným z nich je aj Bilbao, hlavné mesto provincie Biskaia v regióne Baskicko. Toto moderné mesto je známe svojou architektúrou, kultúrnou scénou a lákadlami pre celú rodinu. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tom, prečo by ste mali urobiť dovolenku v Bilbau.

1. Guggenheimov múzeum

Guggenheimov múzeum je určite najznámejšou atrakciou v Bilbau a patrí medzi najdôležitejšie múzeá moderného umenia na svete. Samotná budova múzea je už pre mnohých návštevníkov atrakciou samo o sebe. Nachádza sa na brehu rieky Nervión a jej unikátna architektúra, ktorá obklopuje celú budovu, robí z nej skutočne nezvyčajné miesto na návštevu. Užite si zaujímavú zbierku umeleckých diel od Andyho Warhola, Edvarda Hoppera a mnoho ďalších.

2. Návšteva starého mesta

Staré mesto Bilbaa je plné charakteristických uličiek, ktoré stoja výškou aj dvadsať metrov. Prejdite sa po historických uliciach, užite si nádherné stavby, kostoly a námestia a objavte malé obchody a reštaurácie, ktoré ponúkajú skvelú baskickú kuchyňu.

3. Puente Colgante

Puente Colgante alebo visutý most je obrovská konštrukcia, ktorá prechádza nad riekou Nervión a je jediným mostom tohto typu v celom svete. Konštruovaný v roku 1893, dnes je hlavnou turistickou atrakciou Bilbau. Čakajte na výťah, ktorý vás zavezie na vrch mosta, odkiaľ môžete vidieť nádherný výhľad na rieku a mesto.

4. Pláž Sopelana

Aj keď sa Bilbao nachádza v kaňone, nie je ďaleko od krásnych pláží Atlantického oceánu. Pláž Sopelana je jedna z najkrajších pláží v oblasti a ponúka množstvo možností na relaxáciu. Užite si príjemné slnečné lúče a pohodovú atmosféru na tejto nádhernej pláži.

5. Baskická kuchyňa

Baskická kuchyňa je jednou z najznámejších a najchutnejších kuchýň na celom svete. Skúste miestne špeciality, ako je napríklad pintxos, čo sú malé tapas, ktoré sa podávajú vo väčšine reštaurácií a barov. Vyskúšajte tiež famózne baskické mäsové jedlá, zemiaky s chorizom a jednoducho si vychutnajte gurmánske zážitky.

Ak hľadáte kombináciu krásy, kultúry a vynikajúcej kuchyne, potom je rodinná dovolenka v Španielsku v Bilbau tou správnou voľbou. Nie je ťažké zostať zamilovaný do tohto kúska Španielska a objaviť to, čo ponúka – od moderného umenia a architektúry, cez jeho jedinečnú históriu až po nádherné pláže. Bilbao určite stojí za návštevu!


Ubytovanie Španielsko Bilbao


Bilbao je veľmi pekné mesto v Španielsku, ktoré ponúka svojim návštevníkom množstvo zaujímavých miest a aktivít. Ak plánujete návštevu tohto mesta, určite potrebujete zariadiť ubytovanie.

V meste Bilbao nájdete množstvo hotela, penziónov a iných možností pre ubytovanie. Výber závisí od Vašich preferencií a financií. Mnohí turisti však preferujú ubytovanie v blízkosti turistickej zóny a centra mesta. Medzi populárne obytné oblasti patrí aj okolie rieky Ría de Bilbao.

Ak hľadáte niečo zaujímavé a špeciálne, možno by sa Vám mohli páčiť apartmány navrhnuté v modernom dizajne. Vyznačujú sa eleganciou a pohodou a poskytujú ideálne zázemie na oddych po celodennom objavovaní mesta. Mnohé z týchto apartmánov sú lokalizované v blízkosti hlavných atrakcií mesta, takže ideálnym riešením pre tých, ktorí sa chcú pohybovať pešo alebo si radi užívajú večernú atmosféru.

Turisti, ktorí preferujú klasické hotely nájdu v Bilbau množstvo rôznych variantov. Medzi najpopulárnejšie pobyty patrí napríklad pobyt v hoteli Meliá Bilbao. Nachádza sa v centre mesta, iba niekoľko minút od Guggenheimovho múzea, čo z neho robí ideálne miesto na ubytovanie.

Ak si zase neviete predstaviť pobyt mimo hotela, mnoho z nich ponúka pestré možnosti pre návštevníkov, vrátane fínskych sáun a fitness centier pre maximálne pohodlie a relaxáciu. Väčšina hotelov v Bilbau ponúka rôzne druhy raňajok a služby poskytujú vyšší komfort a celkový luxus v porovnaní s inými typmi ubytovaní.

Nebude prekvapením, že Airbnb a ďalšie podobné stránky poskytujú výborné ubytovacie možnosti pre návštevníkov Bilbaa. Ideálna alternatíva pre tých, ktorí hľadajú ušetrenie financií, pričom si zachovajú rovnaký štandard a pohodlie, aké poskytujú iné typy ubytovania.

Väčšina turistov si však rázne vyberie miesto na základe svojich preferencií. To, či sa rozhodnete pre hotel, Airbnb alebo moderné apartmány, je otázka Vášho vkusu a čo bude najvhodnejšie pre Vašu návštevu.

Celkovo, v Bilbau je množstvo ubytovacích možností, ktoré sú vyhlásené svojim štandardom a ponúkajú pobyt najvyššej kvality. A vzhľadom na to, že mesto Bilbao sa stáva čoraz populárnejším turistickým cieľom, sú tieto možnosti neustále rozširované a zlepšované. Bude záležať len na Vás, ktorá možnosť ubytovania bude pre Vás najvhodnejšia.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky