Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Španielsko Mallorca

Letenka Španielsko Mallorca


Ak hľadáte ideálne letenky na dovolenku, určite by ste mali zvážiť letenku do Španielska na ostrov Mallorca. Ostrov je považovaný za jedno z najkrajších miest na svete a jeho príroda láka návštevníkov z celého sveta.

Na ostrov Mallorca môžete letieť priamo z niekoľkých miest v Európe, vrátane Londýna, Paríža, Berlína a ďalších. Cena letenky sa líši v závislosti od toho, z ktorého miesta pochádzate a kedy sa rozhodnete letieť. Najlepšie je skontrolovať lety online a nájsť tú najlepšiu ponuku.

Prílet na ostrov je celkom jednoduchý, trvá asi dve hodiny až dve a pol hodiny, v závislosti od miesta odletu. Po prílete si môžete prenajať auto alebo si objednať taxi, aby vás odviezli do vášho hotela alebo ubytovania.

Ostrov Mallorca ponúka mnoho možností na strávenie dovolenky. Okrem prekrásnych pláží a turistických atrakcií, môžete si vychutnať taktiež tradičnú španielsku kuchyňu a nádherné pamiatky.

Ak hľadáte ubytovanie, máte možnosť vybrať si z mnohých hotelov, apartmánov alebo krásnych vínnych pivníc. K dispozícii sú aj rôzne zábavné parky pre rodiny s deťmi, kde sa môžu deti dobre zabaviť.

Pre tých, ktorí sa radi potápajú, sú tu vynikajúce miesta na potápanie a pre milovníkov jazdy na kajaku sú tu nádherné prírodné parky.

Celkovo, letenka do Španielska na ostrov Mallorca je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú krásne miesto na strávenie svojej dovolenky. Od nádherných pláží po tradičnú španielsku kuchyňu, až po úžasné pamiatky a zábavné atrakcie, Mallorca má niečo pre každého. Neotáľajte a rezervujte svoju letenku dnes!


Počasie Španielsko Mallorca


Mallorca je jedným z najobľúbenejších letoviskov Španielska. Toto krásne ostrovné letovisko v Stredozemnom mori ponúka turistom nádherné pláže, krásne letoviská, starobylé mestá a prírodné scenérie. Počasie na Mallorce je celoročne priaznivé, s miernym zimným obdobím a horúcimi letami.

V lete, od júna do septembra, teploty na Mallorce stúpajú na približne 30 stupňov Celzia. Toto obdobie je teda vhodné pre návštevy pláží a vodných športov. Väčšina dní je celkom slnečných a málo je tých, kedy prší. Aj keď môžu byť občasné búrky, ktoré dodajú osvieženie do horúceho dňa.

Jeseň (október a november) a jar (marcov a máj) sú miernejšie obdobia, kedy teploty sú miernych 20-25 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí chcú preskúmať ostrov a užiť si niektoré z kultúrnych podujatí, ktoré sa konajú počas týchto ročných období.

Zima (december až február) je na Mallorce mierna, ale teploty môžu byť v tejto sezóne dosť studené. Stále je však možné si užiť slnečné dni a prechádzky po okolí. Aj keď môže tiež byť niekoľko dní s dažďom a silným vetrom.

Celkovo si môžete byť istí, že keď navštívite Mallorcu kedykoľvek počas roka, získate vynikajúcu skúsenosť z výletu. Ostrov ponúka mnoho aktivít, ktoré si môžete užiť, nezávisle na ročnom období. Ale ak sa chcete užiť pláže a slnečné žiarenie, leto je pre vás ideálne obdobie na návštevu Mallorcy.


Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Mallorca


Otázka: Ako sa dostanem z letiska na Mallorce do hotela?
Odpoveď: Existuje niekoľko možností, vrátane taxi služieb, prenájmu auta, verejnej dopravy alebo organizovanej prepravy cez hotel.

Otázka: Kedy je najlepšie cestovať na Mallorku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu ostrova je v horskej sezóne od mája do októbra, keď teploty sú príjemné a turistické atrakcie sú otvorené.

Otázka: Ako sa volajú typické jedlá na Mallorce?
Odpoveď: Najznámejšie jedlá na Mallorce zahŕňajú sobrassadu (mäsovú klobásu), ensaimadu (sladký miešok), paellu (španielska grilovaná ryža) a tumbet (zeleninová zmes).

Otázka: Aké sú najlepšie pláže na Mallorce?
Odpoveď: Najlepšie pláže na Mallorce zahŕňajú Cala Agulla, Es Trenc, Cala Mondragó a Cala Varques.

Otázka: Kde môžem nakupovať na Mallorce?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákup na Mallorce sú v hlavnom meste Palma de Mallorca a vo väčších turistických strediskách, ako sú Alcudia a Magaluf.

Otázka: Ako sa volajú najpopulárnejšie turistické atrakcie na Mallorce?
Odpoveď: Najpopulárnejšie turistické atrakcie na Mallorce zahŕňajú katedrálu La Seu, zámok Bellver, jaskyňu Drach a záhady Trencadora.


Dovolenka Španielsko Mallorca


Dovolenka na španielskej ostrove Mallorca je skutočným zážitkom pre každého milovníka slnka, mora a pláží. Mallorca je druhým najväčším ostrovom v Stredozemnom mori a ponúka krásne prírodné scenérie, čisté pláže, množstvo turistických atrakcií a pestrú kultúru.

Úžasné pláže

Mallorca je obľúbená pre svoje krásne pláže a čisté vody. Na juhu ostrova sú priemyselné pláže, kde si môžete užiť široké spektrum vodných športov vrátane surfovania, kajakovania a vodného lyžovania. V západnej časti ostrova sú prírodné pláže, kde sa môžete ponoriť do krásnych prírodných scenérií s pobrežím a súkromnými zátokami.

Kultúra a histórie

Mallorca má veľmi bohatú históriu, ktorá siaha až do antických čias. Mnoho starovekých pamiatok a zachovaných náhrobných kameňov dokazuje, že ostrov bol osídlený už v 3. – 2. tisícročí pred n. l.

Hlavné mesto ostrova, Palma de Mallorca, ponúka mnoho impresívnych pamiatok, ako napríklad katedrálu La Seu, námestie Plaça Major alebo Almudaina (historický palác). Okrem týchto pamiatok si môžete užiť aj divadlá spolu s folklórnymi festivalmi, kde si môžete pozrieť tradičnú tancovačku flamenca.

Krásna príroda

Mallorca bola odjakživa obľúbeným miestom pre milovníkov prírody. Ostrov ponúka niekoľko západov slnka, ktoré sú nádherným zážitkom. Turisti môžu navštíviť krásne ostrovy a národné parky, kde sú zabezpečené turistické výstupy a projekcie filmov a ukážky prírody.

Najlepší čas na návštevu Mallorcy

Ideálny čas pre návštevu Mallorcy je počas mája až októbra, keď je počasie najlepšie. Teploty sú v tomto období medzi 25 až 30 stupňami Celzia a voda dosahuje až 25 stupňov. Obdobie hlavnej turistickej sezóny môže byť pre päťhviezdičkové hotely celkom náročné, avšak sú aj mnohé lôžká a penzióny, ktoré sú cenovo dostupnejšie.

Podsumovanie

Mallorca je nádherný ostrov, ktorý ponúka množstvo atrakcií a aktivít pre turistov všetkých vekových kategóriách. Krásne pláže, historické pamiatky, národné parky a živá kultúra sú to, čo robí z Mallorcy jedno z najobľúbenejších miest na dovolenku. Navštívte Mallorcu a užite si túto nádhernú časť Španielska.


Ubytovanie Španielsko Mallorca


Mallorca je jedno z najpopulárnejších letovísk na svete a množstvo turistov si každoročne vyberá tento ostrov ako svoje letné miesto odpočinku. Ak hľadáte ubytovanie na Mallorce, máte na výber množstvo možností, od malých hotelov až po luxusné resorty.

Mallorca ponúka ubytovanie pre každý rozpočet a pre každý druh cestovania. Ak hľadáte tradičné hotelové ubytovanie, môžete si vybrať z množstva hotelov a apartmánov po celom ostrove. Väčšina hotelov a apartmánov sa nachádza na pobreží, v blízkosti pláží a s výhľadom na more. Mnoho týchto ubytovaní ponúka tiež súkromné pláže a bazény pre svojich hostí.

Ak hľadáte niečo zaujímavejšie, môžete si vyskúšať ubytovanie v tradičných španielskych domčekoch, tzv. fincas. Tieto ubytovania sú často umiestnené v prekrásnej prírode, v blízkosti viníc a olivových hájov. Môžete sa tešiť na krásne pohľady aútulné miesto na oddych.

Luxusné ubytovanie na Mallorce nie je ničím neobvyklým a nájdete tu tie najkrajšie hotely a resorty. Tieto miesta ponúkajú prvotriedne služby a luxusné ubytovanie, vrátane súkromných pláží, spa a wellness centier a vynikajúcej gastronómie.

Pre tých, ktorí si cenia súkromie a kľud, môže byť skvelou voľbou ubytovanie v súkromí. Na internete je množstvo ubytovaní, ktoré ponúkajú súkromné apartmány, domy a vily, ktoré môžete prenajať na svoju dovolenku. Táto možnosť je skvelá pre rodiny alebo skupiny priateľov, kde majú väčšiu slobodu a súkromie.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Mallorca je miesto, kde si každý nájde niečo, čo mu vyhovuje. S krásnou prírodou, úžasnými plážami, vynikajúcou gastronómiou a historickými miestami, je Mallorca ideálnym miestom pre vašu dovolenku. Tak vyberte svoje ubytovanie a užite si krásy ostrova!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky