Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Spojené arabské emiráty Sharjah

Ubytovanie Spojené arabské emiráty Sharjah


Sharjah je jedno z 7 emirátov, ktoré tvoria Spojené arabské emiráty. Nachádza sa na východe krajiny, susedí s Dubajom a Ajmanom. Mesto je známe pre svoju kultúru a históriu a je tiež jedným z najkonzervatívnejších emirátov. Viac ako 90% obyvateľov sú moslimovia.

Keď príde na ubytovanie, Sharjah ponúka mnoho možností pre návštevníkov. Asi najobľúbenejší spôsob je zostať v luxusných hoteloch. Sharjah má množstvo luxusných hotelov s výhľadom na záliv a slávne moslimské architektúry. Mnohé z týchto hotelov majú vlastné pláže, bazény a wellness centrá. Niektoré z najpopulárnejších hotelov sú napríklad Royal Tulip 72, Hilton Sharjah, nebo Sharjah Grand Hotel.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie alternatívy, existujú tiež niektoré rozumné možnosti, ako je napríklad ubytovanie v apartmánových domoch. Tieto sú často komfortne zariadené s kuchyňou a terasou a sú vhodné pre veľké rodiny alebo skupiny priateľov. Takéto ubytovanie nájdete napríklad v hoteloch ako je Crystal Plaza Hotel, nebo Lou Lou'a Beach Resort.

Pre tých, ktorí hľadajú unikátne zážitky a skutočnú návštevu arabskej kultúry, Sharjah ponúka aj ubytovanie v Bedouin kempoch. Tieto kempy sú typické pre arabskú kultúru a umožňujú návštevníkom spoznať život beduínskych nomádov. Kempy sú zvyčajne zostrojené zo stanov a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú vzrušenie a dobrodružstvo v púšti.

V Sharjah je tiež mnoho ubytovacích zariadení, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú nižšiu cenu alebo sú na dlhšiu dobu. Tieto zariadenia sú často vzdialené od centra mesta, ale ponúkajú pokojné prostredie pre tých, ktorí chcú užiť si pokojný pobyt. Niektoré z týchto zariadení sú napríklad Al Jazeerah Hotel, Emirates Stars Hotel Apartments, nebo TIME Ruby Hotel Apartments.

Celkovo Sharjah ponúka rôznorodé možnosti ubytovania, ktoré spĺňajú potreby každého návštevníka. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať príležitosť spoznať bohatú arabskú kultúru a históriu mesta a užiť si neskutočné výhľady na záliv Perského zálivu.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Sharjah


1. Čo je Sharjah?
Sharjah je jedna z 7 emirátov Spojených arabských emirátov. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny a je tretím najväčším emirátom.

2. Aké je hlavné mesto Sharjahu?
Hlavné mesto Sharjahu je rovnako nazvané Sharjah.

3. Aký jazyk sa hovorí v Sharjahu?
Hovorí sa tu arabsky. Avšak, angličtina je tiež veľmi rozšírená vzhľadom na množstvo turistov a cudzincov, ktorí sem prichádzajú.

4. Aké letisko je najvhodnejšie pre let do Sharjahu?
Medzinárodné letisko Sharjah je najbližšie letisko k Sharjahu a nachádza sa asi 15 minút autom z hlavného mesta. Do Sharjahu sa však dá tiež prísť z Dubaja alebo Abú Zabí.

5. Je Sharjah bezpečné miesto na cestovanie?
Áno, Sharjah je známe ako jedno z najbezpečnejších miest v regióne. Má nízku kriminalitu a kedysi bol označený ako "Kulturálna metropola Arabského sveta".

6. Čo významné turistické atrakcie ponúka Sharjah?
Medzi najvýznamnejšie atrakcie patria múzeum islamskej kultúry, Sharjahské múzeum vedy a technológií, arabské umenie v Muzeu pre moderné a súčasné umenie, Sharjahské námestie, historické mesto a veľa ďalších.

7. Aký je rozdiel medzi Sharjahom a Dubajom?
Dubaj sa snaží o modernizáciu a prezentáciu ako luxusné mesto s najmodernejšou infraštruktúrou, zatiaľ čo Sharjah sa snaží zachovať si svoju kultúru a tradičné hodnoty. Sharjah je tiež oveľa konzervatívnejšou verziou Dubaja.

8. Môžem kupovať alkohol v Sharjahu?
Alkohol nie je v Sharjahu tak ľahko dostupný ako v Dubaji alebo iných emirátoch. Vzhľadom k konzervatívnej povahy tohto místa, nie sú alkoholické nápoje servírované v reštauráciách alebo bary. Avšak, je možné kúpiť alkohol na licencovaných miestach a v hoteloch pre turistov.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Sharjah


Spojené arabské emiráty Sharjah sú menej známou turistickou destináciou v porovnaní s Dubajom či Abú Dhabí, no ponúkajú množstvo zaujímavostí pre návštevníkov.

Sharjah je tretím najväčším mestom Spojených arabských emirátov a nachádza sa na východnom pobreží krajiny. Je to kultúrny a historický raj, sú tu mnohé pamiatky a múzeá. Mesto je tiež domovom mnohých trhov s exotickými tovarmi a obchodov s umeleckými dielami.

Ponuka ubytovania v Sharjah je pestrá, od luxusných hotelov s výhľadom na more až po skromnejšie hotely v centre mesta. Najlepšie dovolenkové oblasti sú v mestskej časti Al Khan a Al Majaz s množstvom reštaurácií a obchodov.

V meste nájdete množstvo múzeí a galérií, ktoré sa zameriavajú na kultúru a históriu emirátu. Najpopulárnejšie sú napríklad Sharjah Art Museum, Sharjah Archaeology Museum alebo Sharjah Heritage Museum, kde si môžete pozrieť tradičné oblečenie, šperky, zbrane a nádoby.

Jednou z najnavštevovanejších atrakcií je tiež Sharjah Aquarium, ktorý ponúka prehliadku podmorského sveta z Perského zálivu. Návštevníci tu môžu vidieť množstvo exotických rýb, žralokov a ďalších morských živočíchov.

Ďalšou zaujímavou časťou mesta je tradičný arabeský šouk, ktorý ponúka množstvo exotických výrobkov a produktov. Môžete si tam zakúpiť šperky, kože, koberce, parfémy a mnoho ďalších výrobkov.

Ak máte radi zábavu, v Sharjah vás nezklamú. Mesto ponúka množstvo parkov a zábavných centier, medzi ktoré patrí napríklad Al Montaza Water Park a kanál Khaled Lagoon.

V Sharjahu sa nachádza aj vynikajúca ponuka tradičných arabských jedál a miestnych špecialít. Skúste napríklad výborné kebaby, hummus alebo falafely v niektorej z miestnych reštaurácií.

Sharjah sa môže pochváliť aj vynikajúcou polohou, od Dubaja a Abú Dhabí je vzdialený len niekoľko minút jazdy a ponúka návštevníkom skutočnú chuť arabského života a kultúry.

Vzhľadom na kultúrne rozdiely by sa návštevníci mali riadiť miestnymi zvyklosťami a etiketou. Pokiaľ sa budete správať kultúrne a respektovať miestne zvyklosti, budete si môcť užiť nezabudnuteľnú dovolenku.

Zhrnutím by sme povedali, že Sharjah je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok z Blízkeho východu. Keďže je to menej známe miesto, môžete sa tešiť na menej preplnené ulice a budete mať príležitosť objavovať nové kultúry a tradície, ktoré vás určite nadchnú.


Letenka Spojené arabské emiráty Sharjah


Letenky do Spojených arabských emirátů Sharjah sú dnes viac ako kedykoľvek predtým cenovo dostupné a ponúkajú jedinečnú príležitosť spoznať kraj, ktorý je plný kontrastov. Pre tých, ktorí hľadajú exotiku, Sharjah ponúka oázové mesto, nekonečné púšte a fascinujúcu históriu. Pre tých, ktorí hľadajú zábavu, je tu bohatá kultúrna scéna a rôzne druhy zábavy.

Sharjah je jedným z sedmi emirátov, ktoré tvoria Spojené arabské emiráty. Leží na východnom pobreží krajiny a je menej nápadný ako susedné Dubaj alebo Abú Dhabí. Napriek tomu však ponúka množstvo príležitostí na prežitie nezabudnuteľnej dovolenky.

Jedným z najvýznamnejších miest, ktoré by ste si mali pozrieť, je Muzeum islamskej civilizácie. Toto múzeum ponúka fascinujúci pohľad na históriu islamu vrátane náboženskej a kultúrnej tradície. Médiá sa zhromažďujú v Sharjahskej televíznej budove, ktorá je najvyššou budovou v Sharjahu, ktorá je otvorená verejnosti. V tejto budove je aj nádherný výhľad na mesto a okolie.

Sharjah tiež ponúka množstvo možností na prechádzky, vrátane návštevy najväčšieho parku v emiráte - Al Majaz Parku, kde sa nachádza fontána a množstvo atrakcií pre deti. Pre tých, ktorí milujú pláže, môžu navštíviť Al Khan Beach, ktorá je vybavená klubom vodných športov, posilňovňou a veľkým vodným parkom.

Večery v Sharjah sú tiež fantastické. Medzi najznámejšie kultúrne podujatia patria festivaly filmov, hudby a divadla. City Centre Sharjah je obrovské nákupné centrum, ktoré ponúka obchody s rôznymi značkami, zábavné a kultúrne programy a izby pre relaxáciu.

Sharjah je určite skvostom Spojených arabských emirátov, ktorý určite stojí za návštevu. Letenky do Sharjah sú cenovo dostupné, takže si ich môžu dovoliť aj tí, ktorí sú obmedzení v rozpočte na cestovanie. Pokiaľ hľadáte zaujímavú a zábavnú destináciu, Sharjah je tou správnou voľbou pre vás.


Počasie Spojené arabské emiráty Sharjah


Spojené arabské emiráty Sharjah sú známe svojím teplým počasím po celý rok, s malými zmenami v teplotách zimou a letom. Sharjah leží v oblasti subtropického podnebia, ktoré prináša horúce leto a mierne zimy.

Teploty v Sharjahu väčšinou dosahujú 30 až 45 stupňov Celzia počas dňa počas leta. Tieto teploty sú kombinované s vysokou vlhkosťou, čo môže spôsobiť nepríjemné pocit. Vzhľadom k tomu, že Sharjah leží pri pobreží, najvyššie teploty sa zvyčajne vyskytujú v letných mesiacoch júl a august.

Zimné mesiace v Sharjahu sú oveľa príjemnejšie a mierne v porovnaní s letom. Teploty v zime sa zvyčajne pohybujú okolo 20 stupňov Celzia, s minimálnymi teplotami pod 10 stupňov Celzia. Vlhkosť v zime je tiež oveľa nižšia, čo robí zimné mesiace ideálnymi na turistiku a rôzne vonkajšie aktivity.

Sharjah je tiež známy pre svoje dažďové obdobie, ktoré zvyčajne trvá od decembra do marca. Aj keď množstvo zrážok nie je veľké, zvlášť v porovnaní s Európou alebo Áziou, môže to spôsobiť niektoré obmedzenia v podobe uzavretých pláží a iných vonkajších atrakcií.

Vzhľadom na svoje podnebie je pre turistov dôležité dbať na dostatočný pitný režim a používať opaľovací krém na ochranu kože pred slnečným žiarením. Turisti by mali tiež dbať na svoje oblečenie a nosiť ľahké a priedušné oblečenie, ktoré znižuje riziko dehydratácie a úpalu.

V zásade je Sharjah ideálnou destináciou pre tých, ktorí cestujú za horúcim a slnečným počasím. Pri cestovaní do Sharjahu by ste mali byť pripravení na vysoké teploty počas leta a vhodne sa obliekať a chrániť pred slnečným žiarením. Avšak zimné mesiace sú ideálne pre turistiku a voľnočasové aktivity v prírode. Bez ohľadu na to, či cestujete do Sharjahu v lete alebo v zime, môžete si byť istí, že zažijete jedinečné a nezabudnuteľné zážitky.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky