Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Spojené štáty americké Big Sur, California

Dovolenka Spojené štáty americké Big Sur, California


Dovolenka v Big Sure, Kalifornii ponúka jedinečný zážitok. Nachádza sa na pobreží Tichého oceánu, kde krásne pláže a útesy sa stretávajú s ostrými hrebeňmi hôr. Toto miesto je cestovateľským snom a je domovom mnohých známych osobností z filmového a hudobného priemyslu.

Jedným z hlavných turistických atrakcií v Big Sure je najdlhšia kalifornská štátna parková cesta, ktorá ponúka scenériu, ktorá sa zmení po každých stovkách metrov. Táto cesta ponúka úžasné výhľady na hory, oceán, útesy a pláže. Turisti môžu tiež vidieť letecké lode, ktoré prechádzajú nad nimi, lietajúce soky predošlých generácií a zvieratá, vrátane tulenov a walín.

V Big Sure je tiež množstvo rekreačných možností. Návštevníci môžu ísť turistikou v pohorí Santa Lucia, ktoré poskytujú krásne výhľady na krajinu a modré korálové zálivy. Ďalšou možnosťou je surfovanie, kajakársky alebo jachtársky výlet, či prechádzka kostolmi, ktoré sa nachádzajú v mieste.

Pre milovníkov prírody je tu tiež mnoho prírodných pamiatok a rezervácií. Big Sure ponúka mnoho možností na pozorovanie vtákov a divokých zvierat, ktoré sú v tomto kraji hojne zastúpené.

Okrem prírodných krás môžete pri návšteve Big Sure tiež navštíviť pamiatky a históriu, pretože táto oblasť má bohatú a zaujímavú históriu. Tu sa nachádzajú rôzne dedinky a mestečká, ktoré si zachovali svoj pôvodný vzhľad, sú v nich pamiatky a múzeá.

Jediná nevýhoda, ak ju môžme tak nazvať, je, že Big Sur sa tradične považuje ako miesto s vysokými cenami. Občas sa môže stať, že voľné miesta na kempingoch a hoteloch sú ťažko dostupné a priamy prístup k plážiam a obchodom je obmedzený.

Všetky tieto vlastnosti sú súčasťou toho, prečo je Big Sur zároveň taký nezabudnuteľným miestom pre návštevy a turistiku. Toto miesto ponúka to, čo málokde na svete bolo možné nájsť – miesto, na ktorom sa stretávajú krása prírody a jedinečné dedičstvo. Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku, Big Sur je miesto, ktoré by ste určite nemali vynechať z vašich plánov.


Počasie Spojené štáty americké Big Sur, California


Big Sur je krásny a malebný pobrežný region v Kalifornii, ktorého krása je často ohromujúca. Zmýšľate o ceste po tejto neobyčajnej oblasti po celom pobreží? Dobrou správou pre vás je, že krajinu Big Sur navštevujúce turistické atrakcie ponúkajú ako rozmanité, tak aj príjemné podnebie.

Počasie v Big Sure zvyčajne býva miernym a priateľským k celoročnému turistickému ruchu. V závislosti od sezóny môžu v oblasti nastať výraznejšie zmeny, ale aj tak sa na turistov čakajú príjemné podmienky. Napríklad v lete sa vyskytujú monzúnové dažde, ale tento rok boli veľmi slabé a ak nechcete mať prší neskutočne silno, júl a august sú perfektnými mesiacmi na návštevu.

V zime sa počasie môže znížiť pár stupňov pod bodom mrazu, ale často aj tak zostáva približne v rovnakom rozsahu ako vo zvyšku roka. Ak sa rozhodnete navštíviť Big Sur počas tejto sezóny, sú tiež k dispozícii mnohé turistické atrakcie a aktivity, ako napríklad horské bicykle, turistické prehliadky a mnoho ďalších.

Jeseň je obdobím zmiernenia dažďov a nízkych teplôt, ktoré sa vyskytujú v lete a na jar. Jeseň Big Sur je obzvlášť pekná, s živými farbami kvetín a stromov, a často býva slnečná. Je to veľkým obdobím na prechádzky a sledovanie scenérie.

Jar je ďalším obdobím, kedy počasie v Big Sure môže byť veľmi priaznivé pre turistov. Teplé dni, sprevádzané jarným kaviárom, majú vynikajúce počasie a menej turistov, ktorí sú pripravení ísť von po tvrdých zimách. Na jar sú tiež k dispozícii mnohé turistické atrakcie, dokonca aj vo vyšších nadmorských výškach.

Celkovo vzaté, Big Sur ponúka turistickú cestu po celom roku. Bez ohľadu na ročné obdobie si môžete byť istí, že počasie bude priateľské a ochotné spraviť váš pobyt čo najpríjemnejší. Ak vám spadne na um nápad navštíviť túto oblasť, neváhajte a spravte si cestovný plán. Cajón Pass, High Sierra a San Gabriel Mountains čakajú na vás s otvorenými náručami!


Letenka Spojené štáty americké Big Sur, California


Big Sur, California je jedným z najkrajších miest v Spojených štátoch amerických, ktoré si zaslúži, aby ste tam cestovali. Tento úchvatný pobrežný pás sa nachádza na stredozápadnom pobreží Kalifornie a ponúka celosvetovo známe scenérie, ako sú skalné útesy vystupujúce do Tyrrhénskeho mora, prekrásne pláže a nádherné oblasti sústredené okolo Pacific Coast Highway.

Cesta do Big Sur by mala začať letom do niektorého z miest, ktoré sa nachádzajú v tejto časti Kalifornie. Najbližším letiskom k tomuto miestu je letisko Monterey Peninsula v meste Monterey. Toto letisko sa nachádza zhruba 40 kilometrov juhozápadne od miesta Big Sur a ponúka priame lety zo San Francisca, Los Angeles a mnohých ďalších miest. Cesta z letiska do Big Sur trvá zhruba 50 minút a môžete si prenajať auto alebo využiť miestne taxislužby.

Ak chcete užiť nádherný výhľad na samotný Big Sur počas letu, môžete využiť letecký prehliadkový let zo San Francisca alebo Monterey. Tieto lety sú veľmi populárne a poskytujú nezabudnuteľný pohľad na jednu z najkrajších oblastí v Kalifornii.

Po prílete do miesta Big Sur bude váš čas plný nezabudnuteľných zážitkov. Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí prechádzka po trase California Coastal Trail, ktorá vás prevedie krásnym pobrežím a ponúka úžasné výhľady na oceán. Môžete si tiež užiť plážové aktivity ako napríklad surf a plávanie alebo sa vydať do miestnej prírody v oblasti Rose Peak a obdivovať úžasné scenérie.

V mieste Big Sur je mnoho reštaurácií a hotelov sústredených okolo hlavnej cesty Pacific Coast Highway. Prezentujú sa ako nezabudnuteľné miesta s výhľadom na pobrežie, kde sa môžete naučiť o miestnej kultúre a gastronómii.

Výlet do miesta Big Sur, California vyžaduje úsilie a trochu plánovania, ale akonáhle sa tam dostanete, budete odmenení jedinečnými zážitkami a krásami, ktoré tento kúsok sveta ponúka. Miesto tohto typu zostane vo vašej pamäti na celý život a určite k nemu budete cítiť potrebu vrátiť sa znova a znova.


Ubytovanie Spojené štáty americké Big Sur, California


Big Sur, California je malebné miesto s nádherným výhľadom na pobrežie Tichého oceánu. Pohora Santa Lucia zaberá väčšinu tohto oblasti a nachádza sa tu niekoľko malých dediniek a rekreačných parkov, ktoré ponúkajú rozmanité ubytovanie.

Možnosti pre ubytovanie v Big Sure sú rôznorodé, od luxusných hotelov a vil po jednoduché campingové miesta. Ak hľadáte exkluzívne ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v Post Ranch Inn, ktorý ponúka súkromné bungalovy s výhľadom na more. Pre tých, ktorí preferujú prírodný a romantický zážitok, je tu Ventana Big Sur, ktorý má útulné chatky vo vidieckom štýle. Všetky chatky sú obklopené zelenou, majú súkromnú terasu a interiér v rustikálnom štýle.

Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre kempingové miesto v Pfeiffer Big Sur State Park. Tento park ponúka rôzne aktivity, ako napríklad turistiku, cyklistiku, rybolov a kajakárstvo. Na kempingovom mieste nájdete základné zariadenia a prístup k pitnej vode, sprchám a toaletám.

Niektoré ubytovacie miesta v Big Sure majú aj vlastné reštaurácie, ktoré ponúkajú jedlá z miestnych surovín. Čerstvé morské plody sú tu samozrejmosťou a mnohé reštaurácie ponúkajú tiež kvalitné vína z kalifornských viníc.

Okrem ubytovania a gastronómie tu nájdete aj množstvo príležitostí pre turistiku a relaxáciu. Slnko, pláže a oceán vás privítajú a ponúknu množstvo krásnych miest na fotografovanie. Spúblikum miloval aj miestne plavby na malých lodiach cez pobrežie Big Sur.

Ak hľadáte miesto na relax a oddych, Big Sur vám ponúka krásnu prírodu a množstvo aktivít. Ak hľadáte luxusné ubytovanie a vynikajúcu kuchyňu, tu si určite prídete na svoje. Pre tých, ktorí hľadajú jednoduché a prírodné zážitky, tu nájdete množstvo kempingových miest a turistických trás. Big Sur je miestom, ktorý si získal srdcia mnohých turistov z celého sveta svojou krásou a atmosférou. Bez ohľadu na to, čo hľadáte, v Big Sure si nájdete to pravé pre seba.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Big Sur, California


Ospravedlňujeme sa, ale Vaša otázka nie je jasná. Prosím, upresnite svoju otázku alebo nám poskytnite bližšie informácie, aby sme Vám mohli pomôcť.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky