Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Srí Lanka Unawatuna

Ubytovanie Srí Lanka Unawatuna


Sri Lanka je krásnou a fascinujúcou krajinou, ktorá láka mnohých turistov z celého sveta. Medzi jedny z najobľúbenejších miest, ktoré turisti radi navštevujú, patrí aj nádherná oblasť Unawatuna. Táto časť ostrova ponúka nielen prekrásne pláže a obrovské množstvo zaujímavostí, ale aj veľa ubytovacích možností. V tomto článku si preto predstavíme niektoré z najlepších hotelov a rezortov v Unawatuna.

The Habitat Unawatuna

The Habitat Unawatuna je hotel nachádzajúci sa priamo na pláži Unawatuna. Tento luxusný hotel ponúka 12 moderných izieb s výhľadom na more, bazén a exkluzívne wellness centrum. Okrem toho tu nájdete aj bar, kde si môžete vychutnať rôzne nápoje a koktaily. K dispozícii sú aj rôzne aktivity, ako sú potápanie a surfovanie.

Thaproban Pavillion Resort and Spa

Thaproban Pavilion Resort and Spa je situovaný na krásnej pláži v Unawatuna a ponúka ubytovanie vo vybavených izbách s výhľadom na more alebo bez neho. Tento rezort má tiež bazén a wellness centrum, kde si môžete vychutnať rôzne masáže a kúpele. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu, ktorá servíruje nielen tradičné srílanské jedlá, ale aj medzinárodné kuchyne.

COCO BAY Unawatuna

COCO BAY Unawatuna je hotel, ktorý ponúka exkluzívne a luxusné ubytovanie v nádhernom prostredí. Nachádza sa na súkromnom pozemku a ponúka súkromnú pláž, bazén a wellness centrum. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu, kde sa môžete vychutnať širokú ponuku gurmánskych srílanských aj zahraničných jedál.

Sunoak Unawatuna Beach Resort

Sunoak Unawatuna Beach Resort ponúka ubytovanie v priestranných izbách na pláži Unawatuna. Tento hotel má tiež bazén, reštauráciu a bar, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži. Okrem toho vám Sunoak Unawatuna Beach Resort ponúka množstvo zábavy, ako sú rôzne vodné športy, potápanie a jazda na lodi.

The Frangipani Tree by Edwards Collection

Posledným hotelom, ktorý si v tomto článku predstavíme, je The Frangipani Tree by Edwards Collection. Tento privátne sídlo sa nachádza priamo na pláži a ponúka súkromie a pokoj pre tých, ktorí si želajú jedinečné ubytovanie. Okrem vybavených izieb s výhľadom na more tu nájdete aj bazén, reštauráciu a bar. The Frangipani Tree by Edwards Collection tiež ponúka rôzne aktivity, ako sú potápanie, surfovanie a jazda na lodi.

V Unawatune nájdete niekoľko skvelých ubytovacích možností pre všetky typy cestovateľov. Bez ohľadu na to, ktorý z hotelov alebo rezortov si vyberiete, zaručujeme vám, že si užijete nádhernú dovolenku na tejto krásnej pláži v Sri Lanke.


Dovolenka Srí Lanka Unawatuna


Srí Lanka, krajina oslnivých pláží a fascinujúcej kultúry, ponúka návštevníkom množstvo možností na nezabudnuteľnú dovolenku. Unawatuna, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od Galle, je jedným z najkrajších miest na pobreží Srí Lanky a ideálnym miestom na oddych a relaxáciu pre milovníkov pláží.

Unawatuna ponúka krásne biele pieskové pláže s jasnou modrou vodou a je obklopená tichými zátokami a útesmi. Na pláži nájdete množstvo reštaurácií a barov, kde môžete vyskúšať skvelé miestne jedlá a nápoje, ako napríklad čajovú limonádu, ktorá je typická pre región.

Okrem pláží ponúka Unawatuna aj množstvo kultúrnych miest hodných návštevy. V blízkosti sa nachádza Galle, historické mesto, ktoré je zapsané v UNESCO. Tu môžete navštíviť Galle Fort a prejsť sa po starých hodvábnych cestách a obdivovať staré holandské budovy.

Ak hľadáte niečo trochu aktívnejšie, môžete sa vydať na potápanie alebo surfovanie. Unawatuna je známa svojimi skvelými miestami na potápanie, kde môžete vidieť množstvo rôznych druhov rýb a korálov.

Unawatuna je miestom, kam by ste sa mali dostať, ak hľadáte ideálne miesto na oddych a relaxáciu. Pláže sú nádherné, jedlo je vynikajúce a kultúrne pamiatky sú očarujúce. Dovolenka v Unawatune je skutočne nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Unawatuna


1. Kde sa nachádza Unawatuna?
Unawatuna je plážové mesto na južnom pobreží Srí Lanky.

2. Ako sa tam dostanem?
Unawatuna je jednoducho prístupná z hlavného mesta Colombo alebo z okolitých miest, ako sú Galle alebo Matara. Môžete použiť miestne autobusy alebo si prenajať súkromné vozidlá.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Unawatuny?
Najlepšie obdobie pre návštevu Unawatuny je od decembra do marca, keď je menej zrážok, teploty sú príjemné a more je pokojné.

4. Aké je tam počasie?
Unawatuna má tropické podnebie so stredne vysokými teplotami po celý rok. Obdobie dažďov trvá od mája do októbra.

5. Čo vidieť v Unawatune?
Unawatuna je známa svojimi priezračnými plážami, kde môžete relaxovať na slnku alebo sa kúpať v teplom Indickom oceáne. Okrem toho tu sú aj historické miesta ako chrám Mihiripenna a Galle Dutch Fort. Môžete tiež navštíviť chrám Yatagala Raja Maha Viharaya a prírodné rezervácie, ako sú Kanneliya a Hiyare.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Unawatune?
Unawatuna ponúka rôzne druhy ubytovania, od luxusných rezortov až po cenovo dostupné hostely. Na výber máte tiež medzi hotelmi, vilami, bungalovmi a apartmánmi.

7. Aké jedlá sú typické v Unawatune?
Unawatuna je známa tiež svojou kuchyňou, ktorá zahŕňa rôzne druhy morských jedál, ako sú krevety, raky, tuňák, treska a ďalšie druhy rýb. Okrem toho sú tam aj mnohé indické a srílanské jedlá, ako je curry a rizoto.

8. Kde môžem nakupovať v Unawatune?
Unawatuna má niekoľko miest, kde môžete nakupovať, od trhov a butikov s miestnymi suvenírmi až po moderné nákupné centrá. Najbližšie nákupné centrum je v Galle.

9. Ako sa môžem dostať z Unawatuny do Galle?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Unawatuny do Galle, je použiť lokálny autobus alebo si prenajať tuk-tuk.

10. Aké aktivity môžem robiť v Unawatune?
Okrem plážových aktivít môžete v Unawatune robiť aj vodné športy, ako sú šnorchlovanie a potápanie, ako aj jazdu na slonoch, člny a rybárčenie. Môžete navštíviť aj historické pamiatky a počas noci si vychutnať miestnu kultúru.


Letenka Srí Lanka Unawatuna


Letenky do Srí Lanky sú v poslednej dobe čoraz populárnejšie, najmä kvôli jej nádherným plážam a exotickým kultúram. Unawatuna, jedno z najkrajších miest na Srí Lanke, je zvlášť obľúbené medzi turistami.

Unawatuna sa nachádza na juhu Srí Lanky, asi 120 kilometrov južne od Kandy. Toto pobrežné mesto ponúka nádherné pláže s bielym pieskom a tyrkysovou vodou, a to všetko v úchvatnom tropickom prostredí. Unawatuna je perfektným miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokoj, ale aj pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s kultúrou Srí Lanky.

Ak chcete cestovať do Unawatuna, najlepšou možnosťou je let do letiska v Kolombo. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka priame lety z mnohých európskych miest do Kolomba. Cesta z Kolomba do Unawatuna trvá asi 2,5 hodiny a môžete si ju zabezpečiť dopredu cez hotel alebo rezervačnú stránku.

Unawatuna je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí sú fanúšikmi vodných športov. Ponúkajú sa tu možnosti na potápanie, kajakárstvo, jazdu na jadrni a plachtenie na padle. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kultúru, môže byť návšteva nedalekého mesta Galle skvelým počinom. Toto historické mesto, ktoré je zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO, ponúka nádherné pamiatky a malebné uličky plné kaviarní a reštaurácií.

Aby sme to zhrnuli, Unawatuna je skvelým miestom pre všetkých milovníkov pláží, kultúry a vodných športov. Ak si chcete rezervovať letenku do Srí Lanky a objaviť túto krásnu krajinu, neváhajte a urobte to ešte dnes. Všetko, čo potrebujete, je plánovanie dopredu, letenka a chuť na dobrodružstvo.


Počasie Srí Lanka Unawatuna


Srí Lanka je úchvatné miesto so slnečným počasím, ktoré vás naštartuje na celý deň. Unawatuna, obec nachádzajúca sa na južnej časti ostrova, má ešte viac slnečných dní so všetkými možnými radovánkami.

Začnime tým, že počasie v Unawatune je celoročne teplé. Tento región Srí Lanky je známy hlavne svojou plážou a dostatočne slnečným počasím na to, aby ste si ju mohli užiť na maximum. Slnko svieti v Unawatune takmer celý rok a počas leta môže byť dosť horúco, preto by ste si mali zabezpečiť dostatok vody a chrániť sa pred UV žiarením.

Počas obdobia dažďov, ktoré trvá od mája do júla a opäť od októbra do decembra, môžu byť pravidelné prehánky, ale väčšinou trvajú len niekoľko hodín a slnko sa opäť objaví. Vzhľadom na to, že Srí Lanka leží v monzúnových zónach, môže sa stať, že bude pršať aj v iné ročné obdobia, preto by ste si mali so sebou vziať plášť alebo dáždnik, ak by ste zistili, že sa počasie zhoršuje.

Hoci počas dažďového obdobia sa môže občas stať, že musíte preletieť svoje plány a prispôsobiť sa počasiu, ale v Unawatune vždy nájdete niečo na zábavu. Môžete si vyskúšať surfovanie alebo šnorchlovanie, pretože v tomto čase voda býva prekvapivo miernejšia a čistší ako počas leta.

V každom prípade, počasie v Unawatune je väčšinou bezproblémové a slnečné, čo umožňuje návštevníkom užiť si plavby, vodné športy a uspokojenie každej možnej outdoorovej potreby. Pripravte sa na to, že sa vám v Unawatune bude páčiť!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky