Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Tadžikistan Kulikalon Lakes

Letenka Tadžikistan Kulikalon Lakes


Ak ste zápasiť s výberom novej a nečakané destinácie pre svoje nasledujúce dobrodružstvo, potom by ste sa mohli pozrieť na Tadžikistan a jeho nádherné Kulikalon Lakes. Tieto horské jazerá sú skrytou perličkou Strednej Ázie a zaslúžia si, aby ich objavili všetci dobrodružníci, ktorí si potrpia na krásu a pokoj prírody.

Tadžikistan sa nachádza v strednom Ázii a svojou polohou sa dotýka Kíny, Uzbekistanu, Kyrgyzstanu a Afganistanu. Krajina je prevažne horská a červená krajina, ktorej vrcholky sa nachádzajú v Pamíre a kde vzniká aj rieka Amu-Darja. Tadžikistan je známy aj ako veľvyslanec Pamíru a ponúka mnoho príležitostí na turistiku a dobrodružstvo. Svojimi úchvatnými horskými scenériami dokáže každého kúzliť.

Kulikalon Lakes sú súčasťou Fannských hôr, ktoré sú rozložené v severozápadnej časti krajiny. Tieto horské jazerá majú modro- zelenú farbu, ktorej odtieň sa môže meniť v závislosti od počasia a intenzity slnka. Nachádzajú sa na úrovni 2800 metrov nad morom a sú dostupné iba turistickými chodníkmi. Tento fakt zaručuje, že na tieto jazerá sa nedostanú ani náhodní návštevníci, pretože cesta k nim sa oplatí len pre tých najodvážnejších.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Tadžikistan a jeho Kulikalon Lakes, je najlepšie začať svoju cestu v hlavnom meste Dušanbe, odkiaľ potom skoror autobusom alebo taxíkom dostať do horských oblastí. Tu si návštevníci môžu najať horského sprievodcu a vyraziť na dlhú turistickú túru po horskom teréne.

Keď cestujete do Tadžikistanu, je možné zakúpiť letenku na letiská v Dušanbe. Ceny lístkov môžu byť odlišné v závislosti od letovísk a termínu cestovania. Odporúča sa plánovať cestu v predstihu, aby ste získali výhodnejšie ponuky a zabezpečili si svoju letenku vopred.

Kulikalon Lakes sú jedným z najkrajších a úžasných miest v Tadžikistane, ktoré určite stojí za návštevu. Táto nečakaná destinácia ponúka nádherné horské scenérie, kde príroda hovorí sama za seba. Ak hľadáte dobrodružstvo a túžite po objavení nových miest, určite sa pozrite na Tadžikistanové Kulikalon Lakes a pripravte sa na veľké dobrodružstvo.


Najčastejšie otázky a odpovede Tadžikistan Kulikalon Lakes


Najčastejšie otázky a odpovede o návšteve Tadžikistanu a jazierce Kulikalon:

1. Čo je Kulikalon Lakes?
Kulikalon Lakes sú súbor niekoľkých jazier v pohorí Fann Mountains, v Tadžikistane.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu?
Najlepší čas na návštevu je v lete, kedy je teplota príjemná a je tam menej snehu.

3. Je potrebné nejaké povolenie na návštevu jazier?
Nie, nie je potrebné žiadne špeciálne povolenie na návštevu.

4. Aký je cestovný čas z Dušanbe do jazier?
Cestovný čas z Dušanbe do jazier trvá zhruba 6-7 hodín autom.

5. Je možné tam kempovať?
Áno, je možné tam kempovať.

6. Aké aktivity sú tam k dispozícii?
Tam sú k dispozícii rôzne turistické trasy na turistiku a horskú turistiku, ako aj rybolov.

7. Je tam ubytovanie?
Áno, je tam ubytovanie, existujú rôzne chaty a penzióny, ako aj možnosti ubytovania v oblasti kempovania.

8. Aký je celkový náklad na návštevu?
Celkový náklad závisí od viacerých faktorov ako dĺžka pobytu, forma dopravy, ubytovanie a počet osôb.

9. Aké je podnebie a odev odporúčaný pre návštevu?
Podnebie je chladné a suché, takže odporúča sa oblečenie vrstevný, prispôsobené pre chladné a suché podmienky.

10. Aké jazyky sa tam hovoria?
Oficiálny jazyk je tadžičtina, avšak niektorí obyvatelia hovoria aj rusky a anglicky.


Dovolenka Tadžikistan Kulikalon Lakes


Dovolenka v Tadžikistane je v poslednej dobe stále populárnejšou a zaujímavejšou voľbou pre dobrodružných turistov. Tadžikistan sa nachádza v srdci Ázie a ukrýva v sebe jedinečnú prírodu a atrakcie, medzi ktorými vynikajú jazierka Kulikalon.

Kulikalon leží v pohorí Fáne-Koroghi a sú súčasťou obrovskej prírodného parku, ktorý zaujme každého prírodovca. Nachádza sa tu ďalších 20 jazier v rôznych výškach, ale jazierka Kulikalone sú vyhlásené najkrajšie v celom parku.

Aby ste sa mohli dostať k týmto okázalým obdivovateľom prírody, musíte sa najprv dostať do Kudarase. Odtiaľ si môžete prenajať miestneho sprievodcu a pokračovať do sedla Alovuddinov. Po sedle Alovuddinov sa dostanete na miesto nazývané Sedlo Tovassanghir, ktoré je úžasným vstupným prvkom do oblasti Kulikalon Lakes.

Ak ste už unavení z cesty, môžete si odpočinúť v stanoch a chátach, ktoré sú k dispozícii pre turistov. Môžete sa tiež osviežiť v čerstvom horskom potoku alebo v jazierku pod zámkami.

Jazierka sa nachádzajú v blízkosti pohoria Fanispan, ktoré sú pohľadom na túrách po cudzích horách nezvyklé, hlavne pre tých, ktorí hľadajú náročné túry a zážitky.

Okrem krásnych jazier sú v Tadžikistane aj ďalšie atrakcie, ktoré si môžete zobrať do listiniek. Napríklad cesta cez pohoria Pamir, kde môžete vidieť najvyššie položené európske rieky, alebo navštíviť mesto Chorku, ktoré sa nachádza na pobreží rieky Varzob.

Takže ak hľadáte dovolenku, ktorá vám prináša dobrodružstvo, emocie a krásne prírodné scenérie, potom neváhajte a vydejte sa na dovolenku do Tadžikistanu a okúste krásy jazierka Kulikalon a i darov prírody.


Ubytovanie Tadžikistan Kulikalon Lakes


Tadžikistan je krajina s nádhernou krajinou, ktorá ponúka mnoho možností na objavovanie a dobrodružstvo. Jednou z týchto možností je ubytovanie pri Kulikalon jazerách.

Kulikalon jazerá sa nachádzajú v západnej časti krajiny a ponúkajú nádherné scenérie, vzdialené prírodné oblasti a čisté jazerá. Tento raj na zemi končí vysokým horským priesmykom, kde sa nachádza priateľský turistický stredisko s možnosťou prenocovania.

Ubytovanie pri Kulikalon jazerách je k dispozícii v podobne tradičných kmeňových stanoch. Tieto stany sú súčasťou prisťahovaleckého kmeňa Povloshie, a tak okrem ubytovania budete mať aj možnosť spoznať kultúru a tradície miestnej populácie.

Stanovanie je v Tadžikistane veľmi iné ako v iných krajinách, a to aj preto, že počas noci býva veľmi chladno. Preto si určite vezmite zateplené oblečenie a teplú znášanlivosť, aby ste si mohli užiť krásnu Tadžikskú prírodu.

Ubytovanie pri Kulikalon jazerách je ideálne pre tých, ktorí sa radi vzdialia od preplnených turistických miest a chcú sa spojiť s prírodou. Tí, ktorí sa cítia ešte odvážnejšie, si môžu zapožičať koňa a užiť si západné Tatry, ktoré Sarykol-Solonchonské priesmyky ponúkajú.

Kulikalon jazerá ponúkajú kľud a mier, ktorý je vzácny na západnej strane Tadžikistanu. Preto ak ste dobrodruh, ktorý si chce vyskúšať niečo nové a odlišné od turistickej ponuky, určite si nenechajte ujsť možnosť ubytovania pri Kulikalon jazerách.


Počasie Tadžikistan Kulikalon Lakes


Tadžikistan je jednou z krajín v strednej Ázii, ktorá je obklopená hrebeňmi hor. Nachádza sa tam množstvo vrchov, z toho najvyšší vrchol Tadžikistanu je Pik Ismail Samani, ktorý sa vypína do výšky 7495 metrov nad morom. V tejto krajine sa nachádza aj národný park Fannské hory a patrí k najspektakulárnejším miestam krajiny. Jedným z najkrajších miest v tejto oblasti sú Kulikalon Lakes.

Kulikalon Lakes je súbor jazier v Tadžikistane, ktoré ležia v oblasti Fannské hory v nadmorskej výške o 2920 metrov. Tieto jazerá sa nachádzajú v prírodnom parku Fannské hory, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest Tadžikistanu.

Počasie v tejto oblasti sa líši v závislosti od ročného obdobia. V lete môžu teploty dosiahnuť až 30 stupňov Celzia, avšak v noci teploty klesajú na pohodlných 10 až 15 stupňov Celzia. V zime sa teploty pohybujú okolo -15 stupňov Celzia a súvisí to s množstvom snehu, ktorý padá v tomto období. Preto je leto najlepším ročným obdobím na návštevu Kulikalon Lakes.

Jazerá sa nachádzajú v horách a sú obklopené nádhernou prírodou. Okolo jazier sú rozsiahle pasienky, po ktorých pasú ovce a kozy. Je to krásne miesto pre turistov a milovníkov prírody. Okolo jazier vedie množstvo turistických trás rôznych náročností, takže si každý turista môže zvoliť tú najvhodnejšiu pre seba.

Pri návšteve Jazier Kulikalon v lete návštevníci môžu plávať v jazerách, rybárčiť a relaxovať. Okrem toho si môžu vychutnať nádherné výhľady na okolité hory a údolia. V zime, pre tých, ktorí majú radi adrenalín, sú aj zjazdovky a možnosť vyskúšať si skialpinizmus v horách.

Celkovo, Jazerá Kulikalon sú skutočne jedným z najkrajších miest Tadžikistanu. Pre svoju jedinečnú krásu a prírodnú scenériu sa stali obľúbeným miestom medzi turistami z celého sveta. Takže ak sa chystáte navštíviť Tadžikistan, nezabudnite si na zoznam miest zaradiť aj toto skvelé miesto a užite si krásy prírody.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky