Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Taliansko Genova

Počasie Taliansko Genova


Taliansko Genova je krásne mesto ležiace pri Ligurskom mori na západnom pobreží Talianska. Charakterizuje ho podnebie typu subtropického stredomorskeho podnebia, s miernymi zimami a horúcimi letami.

Letné mesiace v Genove sú veľmi teplé, so strednou teplotou okolo 25 stupňov Celzia. Najvyššie teploty sa vyskytujú v júli a auguste, kedy sa teploty môžu dostať až na 30 stupňov Celzia. Toto obdobie je veľmi vhodné na plávanie a slnenie sa na miestnych plážach, ktoré sú rozsiahle a veľmi dobre udržiavané. Príjemný vánok z Ligurského mora zabezpečí, že teplo nie je také únavné a prehriatych dní nie je veľa.

Jeseň v Genove je krásna a teplo stále trvá, priemerné teploty v září a októbri dosahujú okolo 20 stupňov Celzia. V tomto období nájdete menej turistov a ceny leteniek a ubytovania sú o niečo nižšie ako v sezóne.

Zima v Genove je pomerne mierne so strednou teplotou okolo 12 stupňov Celzia a menej množstvom turistov. Väčšina zimných dní bude slnečná, ale môže sa objaviť aj daždivé obdobie. Najlepšie prehliadky pamiatok a múzeí v Genove sú v tomto období, keď mesto neprezývylpuje turistami.

Na jar, keď sa príroda prebúdza, je v Genove príjemne s priemernej teplote okolo 18 stupňov Celzia. Mesto sa opäť oživuje a nová sezóna turistov sa začína.

Všeobecne platí, že počasie v Genove je celoročne priaznivé pre turistov, s výnimkou mesiacov júl a august, keď je tlačenica turistov a vyššie ceny. Ak sa chystáte do Genovy, odporúčame sa poznať aktuálnu predpoveď počasia a prispôsobiť konečný plán výletu počasiu.


Ubytovanie Taliansko Genova


Genova je jedno z najkrajších miest na talianskej Riviére, je plné histórie, kultúry a krásnych prírodných scenérií. Ak teda hľadáte ubytovanie v tomto meste, máte na výber z množstva rôznych možností.

Ak hľadáte niečo komfortné a luxusné, môžete sa pobytovať v niektorom z hotelov. Jedným z najvyhľadávanejších a najobľúbenejších hotelov je Grand Hotel Savoia. Tento hotel sa nachádza priamo v historickom centre mesta a ponúka krásne výhľady na Ligurské more. Hotel má veľké izby s moderným nábytkom a zariadením.

Navyše, ak hľadáte niečo s trochou novovytvoreného dizajnu, môžete sa ubytovať v Hotelu Palazzo Grillo, ktorý sa nachádza na námestí Piazza delle Vigne v centre mesta. Tento hotel ponúka štýlové izby, ktoré sú vybavené najmodernejším vybavením a sú zdobené modernými umeniami.

Cestovatelia tiež vyhľadávajú lacnejšie možnosti, ako sú hostely alebo apartmány. Jednou z najlepších možností je dormitory Hostel Genova, ktorý ponúka veľké izby pre hostí s veľkými spoločnými priestormi a krásnymi výhľadmi na Ligurské more.

Keď sa rozhodujete pre pobyt v apartmánoch v Genove, môžete vybrať z množstva možností, ktoré sú dostupné na rôznych stránkach rezervácií. Ludovico Marco Appartamenti ponúka apartmány s exotickými náleziskami a najlepšími výhľadmi na mesto.

Všetky tieto ponuky sú skvelým miestom na pobyt, v závislosti od toho, ako veľa chcete utratiť a akú úroveň luxusu preferujete. Každý z týchto možností vám umožní prežiť vašu dovolenku v Genove naplno a so všetkým komfortom.


Dovolenka Taliansko Genova


Taliansko, krajina bohatá na krásnu prírodu, históriu, kultúru, jedlo a mnoho iných atrakcií. Jedným z jej pôvabov je mesto Genova, ktoré je hlavným mestom provincie a jedným z najväčších prístavov v Stredozemnom mori. Toto mesto ponúka mnoho pamiatok, zaujímavostí a nádherných pláží, ktoré ročne priťahujú tisíce turistov.

Jeden z najvyhľadávanejších miest v meste Genova je UNESCO pamiatka, nazývaná “La Strada Nuova" alebo “Strada Nuova dei Palazzi". Táto cesta pozostáva z 12 barokových a renesančných budov, ktoré sú dnes múzeami. Tieto paláce sú plné umeleckých diel, soch, fresiek, zrkadlových sál a ďalších krás. Okrem toho, návštevníci sa môžu prechádzať po pôvodných dlažobných kockách z 16. storočia, ktoré sa zachovali až dodnes.

Ďalším nevyhnutným miestom pre turistov je akvárium v Genove. Toto akvárium sa radí medzi najväčšie v Európe a ponúka návštevníkom skvelý zážitok z obdivovania viac ako 600 druhov rýb a morských živočíchov. Sú tu aj žraloci a mnoho ďalších zaujímavých druhov, ktoré sú vystavené v kamennej nádrži, kde si návštevníci môžu pozrieť, ako plávajú a žijú.

Pre tých, ktorí radi nakupujú, Genova ponúka mnoho trhov s miestnymi produktami, kde si návštevníci môžu zakúpiť taliansku kávu, parmazán, čerstvé ryby, olivy a iné talianske pochutiny. Prechádzka po Genove je ako prechádzanie cez históriu. Mesto má množstvo katedrál, kostolov, námestí, na ktorých sa konajú trhy a iné podujatia.

Genova je tiež plná krásnych pláží, ktoré sú veľmi oblúbené medzi turistami. Jednou z najznámejších a najkrajších pláží v okolí je pláž Boccadasse. Táto pláž sa nachádza len niekoľko minút jazdy autom od centra mesta a ponúka úchvatný výhľad na Ligurské more. Okrem toho, na pláži sú mnohé reštaurácie, bary a kaviarne, kde si návštevníci môžu vychutnať miestne pochutiny.

Ubytovať sa v Genove je jednoduché, pretože mesto má mnoho hotov a rodinných ubytovaní, ktoré sú cenovo dostupné a ponúkajú návštevníkom všetko, čo potrebujú. Okrem toho, z mesta sa často organizujú zájazdy, ktoré zahrňujú návštevu iných miest a pamiatok v Taliansku.

Napriek tomu, že Taliansko ponúka mnoho krásnych miest na dovolenku, mesto Genova je skutočne jedinečné svojou históriou, kultúrou a krásou. Pre tých, ktorí sa vydajú na dovolenku do tohto mesta, budú to nezabudnuteľné zážitky. Preto neváhajte a vydejte sa do Genovy a zažite Taliansko v jeho najlepšom svetle.


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Genova


Otázky:

1. Kedy je najlepší čas na návštevu Genovy v Taliansku?
2. Ako sa dostať z letiska do centra Genovy?
3. Ktoré sú najlepšie letiská v blízkosti Genovy?
4. Kde si môžem kúpiť suveníry v Genove?
5. Ktoré sú najlepšie miesta na degustáciu talianskej kuchyne v Genove?
6. Ktoré sú najlepšie pamiatky v Genove, ktoré by som nemal/a premeškať?
7. Kam sa oplatí ísť na výlet z Genovy?
8. Ako je najlepšie sa dopraviť po meste Genova?
9. Kde sa nachádza zaujímavý trh s potravinami v Genove?
10. Kde si môžem vypožičať bicykel v Genove?

Odpovede:

1. Najlepší čas na návštevu Genovy je od marca do júna a od septembra do novembra, keďže to sú mesiace s príjemným počasím a menšou turistickou sezónou.
2. Najlepšou možnosťou je použiť vlak alebo autobus, ktorého zastávky sa nachádzajú pred letiskom.
3. Najlepšie letiská v blízkosti Genovy sú Miláno-Malpensa, Pisa a Turín.
4. Najlepším miestom na kúpu suvenírov sú obchody v centre mesta, kde si môžete kúpiť taliansku keramiku, kávu a víno.
5. Najlepšie miesta na degustáciu talianskej kuchyne sú tradičné reštaurácie a bary v centre mesta, kde sa podávajú tradičné jedlá, ako sú pesto, focaccia a ravioli.
6. Najlepšie pamiatky v Genove sú Kráľovský palác, Akvárium Genova, Staré mesto a spomienkový kostol Katedrála sv. Vavrinca.
7. Najlepšie miesta na výlet z Genovy sú Portofino, Camogli a Cinque Terre.
8. Najlepšie je použiť mestskú dopravu, ako sú autobusy a vlaky, ktoré poskytujú spojenie do celej oblasti.
9. Zaujímavý trh s potravinami sa nachádza na Via XX Settembre v centre mesta, kde si môžete kúpiť čerstvé ovocie, zeleninu a talianske špeciality.
10. Na bicykel si môžete vypožičať napríklad na hlavnej železničnej stanici Genova Brignole alebo v oblasti Porto Antico v centre mesta.


Letenka Taliansko Genova


Plánujete navštívit Taliansko a hledáte zajímavé místo, kam byste mohli vyrazit? Proč nevyjet do Genovy, hlavního města italské Ligurie, které se nachází na pobřeží Ligurského moře. Navštívení tohoto krásného historického města nejde bez pobytu. Proto si rezervujte letenku do Genovy a pojďte s námi objevovat jeho kouzlo.

Genova byla v minulosti významným a bohatým obchodním centrem. Díky svému strategickému umístění na pobřeží Ligurského moře vždy přilákala pozornost námořníků a kupců. Dnes má město mnoho turistických atrakcí a je proslulé svým historickým centrem, které je památkou UNESCO.

Když přistanete na letišti Cristofora Colomba, snadno se dostanete do centra města pomocí veřejné dopravy nebo taxíku. Můžete si vybrat z celé řady ubytování od hotelů až po apartmány v historické části města nebo v blízkosti pláží.

Začněte svou návštěvu města tím, že projdete proslulý náměstí Piazza De Ferrari a jeho fontánu z roku 1936. Pokračujte dále k chrámu San Lorenzo, jehož stavba trvala několik století, a později k Paláci Dogů, který kdysi sloužil jako městská vláda. Procházejte úzkými uličkami, které vedou do malebného starobylého přístaviště, Porto Antico.

Nebudete litovat, když si zaplatíte vstupenky na plavbu po pobřeží. Z těchto plaveb si můžete vychutnat nádherný výhled na přístav a okolní krajinnou oblast. Dalšími zajímavými místy, které byste měli navštívit, jsou Katedrála svatého Vavřince, palác Spinola a mnoho dalších.

Můžete si také prohlédnout místní umělecké muzeum, které vystavuje vynikající umělecká díla od renesance až po moderní umění.

Nikdy se nenudíte, když trávíte svůj čas v Genově. Město nabízí mnoho možností k kulturnímu i gastronomickému zážitku. Můžete ochutnat genovský pesto, focaccii nebo jiná italská jídla a nápoje. Věřte nám, že když se budete pohybovat po ulicích tohoto města, budou vaše smysly v extázi!

Koneckonců, pobyt v Genově je skutečně zážitkem. Proto neváhejte a rezervujte si letenku do tohoto fascinujícího města. Budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat jeho krásu a historii.

Buon viaggio! (Dobrou cestu!)


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky