Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Taliansko Lago di Como

Letenka Taliansko Lago di Como


Jazero Como v Taliansku je jedno z najkrajších a najluxusnejších miest, ktoré môžete navštíviť. Nachádza sa v regióne Lombardia v severnej časti Talianska a je jedným z najväčších jazier v krajine. Je domovom mnohých zaujímavých miest a obcí, ktoré sa môžu pýšiť krásnou prírodou, kultúrnou a históriou.

Ak plánujete navštíviť jazero Como, môžete si zabezpečiť letenku do Milána a pokračovať na jazeru vlakom alebo autobusom. Milano sa nachádza necelých 50 kilometrov od jazera a existuje niekoľko spôsobov, ako sa tam dostať. Najlepšou možnosťou bude si zarezervovať si dopravu vopred a môžete si tak zabezpečiť pohodlnú a bezstarostnú cestu k jazeru.

Keďže jazero Como je veľmi populárne miesto, turistov tu môžete stretnúť počas celého roka. However, ak chcete užiť si maximum z vašej návštevy, najlepšie je ísť sem v lete, hlavne v auguste. Počas leta môžete užiť si krásne počasie a jazero doslova zarasto v kvetoch pestrých farieb. Ak nie ste fanúšikom horúceho letného počasia, ďalšou dobrú možnosťou by sa mohol byť jeseň alebo jar, kedy sa teplota dá obvykle pohybuje medzi 17 až 23 stupňami Celzia.

Jazeru Como ponúka množstvo miest, ktoré môžete navštíviť, ale najkrajším z nich je bezpochyby mesto Bellagio. Toto malebné mesto sústreďuje vo sebe krásne panoramicke výhľady, ktoré očaria každého návštevníka. Mesto tiež ponúka skvelé reštaurácie, kde si môžete vychutnať italské jedlá a nápoje.

Okrem Bellagia sa nemôžeme vynechať mesto Como, ktoré má nádherný katedrál a veľa obchodov, kde môžete nakupovať produkty miestnych remeselníkov. Tiež stojí za návštevu mesto Lecco, ktoré ponúka mnoho miest, kde sa môžete stratiť v úzkych uličkách a nechať sa očariť atmosférou.

Jazero Como je tiež známe po celom svete pre niektoré z najluxusnejších a najkrajších hotelov, ktoré si môžete predstaviť. Ak hľadáte miesto na pobyt, budete mať okolo jazera doslova plné ruky. Tým, že sa nachádza v blízkosti Milána, budete mať tiež mnoho možností na životný štýl, ktorý vám vyhovuje.

V závere, ak chcete navštíviť Taliansko, jazero Como by nemalo chýbať na vašom zozname. Toto krásne a luxusné miesto ponúka veľa miest na návštevu a je ideálnou destináciou pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť rušnej turistickej sezóne a užiť si krásnu prírodu a klamnosť miesta. So zabezpečenou letenkou a ubytovaním, môžete začať plánovať vašu nezabudnuteľnú dovolenku k jazeru Como.


Počasie Taliansko Lago di Como


Taliansko Lago di Como, alebo jazero Como, sa nachádza v severnej časti Talianska a je jedným z najväčších jazier v krajine. Jeho nádherné okolie a jasná voda robia z tohto miesta populárne miesto pre turistov z celého sveta.

Na jar a v lete sa počasie na Lago di Como považuje za ideálne pre turistov, ktorí hľadajú pokojné a teplé dni. V júni a júli, teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 25 stupňov Celzia a dokážu sa dostať až na 30 stupňov. V auguste sa teploty zvyčajne výraznejšie nezvyšujú, ale v posledných rokoch sa stávajú teploty aj 34 stupňov.

Lago di Como má prevažne jemné a prijateľné počasie, s malým množstvom dažďa. Pravidelne sa vyskytujú búrky, ale zvyčajne netrvajú dlho. Mnoho turistov preto zvolí mesiace jún a júl ako najlepší čas pre návštevu Lago di Como.

V zime sa počasie na Lago di Como zvyčajne zhorší a podstatne ochladí. Prdzaň býva okolo 8 až 12 stupňov Celzia. V decembri sa naplno prejaví zima s teplotami menej ako 5 stupňov a mínusovým počasím na horách. V obdobi od januára do februára sa však na Lago di Como bohužiaľ vyskytuje silný nárazový vietor, ktorých rýchlosť môže dosiahnuť až 100 kilometrov za hodinu.

Neskorý jeseň a skorá jar ponúka zaujímavé výhody pre turistov, ktorí sú pripravení znášať chladnejšie počasie. Okolo Lago di Como sa v tom období väčšinou vyskytuje rozmanitá flóra a fauna, vďaka plnému rastu vegetácie.

Celkovú klimatickú situáciu je potrebné pozorovať pravdepodobne najmenej tri mesiace pred návštevou miesta, vzhľadom na to, že počasie v danej oblasti je veľmi náladové a zmenlivé.

Vzhľadom na túto nedokonalosť počasia, návštevník by mal byť pripravený na rôzne druhy počasia, ktoré sa môžu rýchlo meniť. So správnym prístupom k počasiu, by vám Lago de Como mohlo poskytnúť nezabudnuteľný zážitok.


Ubytovanie Taliansko Lago di Como


Lago di Como je jedno z najkrajších miest v Taliansku a je obľúbené turistické miesto v severnom Taliansku. Je to krásne jazero medzi hlbokými údoliami a okolitými vrchami.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Lago di Como, máte viac možností ako len hotely. Môžete si vybrať medzi hotelmi, apartmánmi, penziónmi a privátnymi vilami.

Hotely sú najbežnejšou formou ubytovania. Väčšina z nich ponúka nádherný výhľad na jazero a okolitú prírodu. Niektoré z hotelov sú umiestnené priamo pri brehu jazera, takže máte možnosť si užiť krásny výhľad z okna vášho izby. Väčšina hotelov ponúka rôzne pokoje na jednu alebo viac nocí s rôznymi cenovými kategóriami.

Apartmány sú ideálnou voľbou pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktoré hľadajú väčší priestor a možnosť vlastného stravovania. Väčšina apartmánov ponúka kuchynskú linku a vybavenie na prípravu jedál, rovnako ako kúpeľňu a oddelené spálne.

Penzióny sú najlepšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú lacnejší ubytovanie a zároveň si chcú užiť pravú taliansku pohostinnosť. Väčšina penziónov ponúka izby s vlastnou kúpeľňou a raňajky sú zahrnuté v cene.

Ak hľadáte niečo luxusné, sú dostupné aj súkromné vily, ktoré sú vhodné pre veľké rodiny alebo skupiny priateľov. Tieto štýlové vily ponúkajú širokú škálu vybavenia, medzi ktoré patrí aj súkromný bazén.

Bez ohľadu na to, ktorú možnosť ubytovania si zvolíte, mali by ste si zabezpečiť ubytovanie v blízkosti jazera, aby ste mohli vychutnať nádherné scenérie. Rovnako ak vyberiete ubytovanie mimo centra mesta, mali by ste si zabezpečiť dopravu na jazero.

Lago di Como je nádherné miesto so zaujímavými atrakciami, a preto je ideálne na dovolenku. Rovnako aj výber ubytovania v Lago di Como je široký a vy nemusíte mať problémy s výberom miesta, ktoré bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám. Vyberte si ubytovanie blízko jazera, aby ste mohli vychutnať nádherné scenérie a užiť si nezabudnuteľný zážitok z dovolenky v Taliansku.


Dovolenka Taliansko Lago di Como


Taliansko je posiate nádhernými miestami na dovolenku a medzi tieto lokality patrí aj Lago di Como. Tento krásny taliansky región sa skladá z veľkého jazera, ktoré sa nachádza medzi Alpami a prímorskými mestečkami. Je to skvelý cieľ pre tých, ktorí sa rozhodnú stráviť svoju dovolenku v Taliansku.

Lago di Como je obklopené prímorskými mestečkami, ktoré žijú v symbióze s jazerom. Medzi najpopulárnejšie patrí Bellagio, ktorého návštevníci si môžu užívať nádherný výhľad na okolité krajiny. Môžete si tiež prejsť uličkami, ktoré zostali nezmenené stovky rokov, a obdivovať krásne architektonické diela.

Ďalším miestom, ktoré by ste si mali obzvlášť všimnúť, je Varenna. Toto prímorské mestečko má nádherné pláže a romantické a útulné reštaurácie, ktoré ponúkajú skvelé jedlo.

Okrem týchto destinácií si môžete tiež užiť nádherné jazero. Ak nemáte vlastnú loďku, môžete si ju prenajať v niektorom z mestečiek na pobreží jazera. Môžete tak urobiť výlety na ktorúkoľvek stranu jazera a preskúmať všetky jeho tajomstvá.

Okrem toho sa v regióne Lago di Como nachádzajú aj nádherné zámky a vily, ktoré sú navrhnuté v barokovom štýle a obklopené krásnymi záhradami. Zámok Villa Balbianello a Villa Carlotta sú niektoré z najpopulárnejších turistických atrakcií.

Ak sa rozhodnete ísť na dovolenku do Talianska, nemali by ste obísť región Lago di Como. Jeho krajiny, jazero a historické mestečká určite stojí za návštevu. Navštívte tento región a budete si po nej zadovážiť skvelé zážitky a spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Lago di Como


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Lago di Como?
Najlepšie obdobie na návštevu Lago di Como sú mesiace júl a august, kedy sú teploty najteplejšie a zároveň aj najmenej zrážok. Avšak aj máj a jún a septembra sú vhodné pre návštevu.

2. Ako sa dostanem na Lago di Como z letiska v Miláne?
Z letiska v Miláne sa dostanete na Lago di Como autobusom alebo vlakom. Existuje tiež možnosť prenajať si auto.

3. Aké sú najlepšie miesta na Lago di Como?
Najlepšie miesta na Lago di Como sú mestečká Menaggio, Bellagio a Varenna. Vynikajúcim výhľadom sa môžete tešiť aj z mestečka Como, ktoré je najväčšie na jazere.

4. Aké aktivity je možné robiť v okolí Lago di Como?
V okolí Lago di Como môžete robiť rôzne aktivity, ako napríklad plavby po jazere, turistiku, cykloturistiku, lyžovanie, golfovanie a windsurfing.

5. Môžem sa očakávať problémy s jazykom v Taliansku?
Vo väčšine miest v Taliansku hovoria anglicky a väčšina Talianska je turisticky zameraná oblasť. Ak by ste potrebovali pomoc alebo navigáciu, snažte sa naučiť zopár talianskych slov a fráz.

6. Aký je najlepší spôsob pre výmenu meny v Taliansku?
Najlepším spôsobom pre výmenu meny v Taliansku je využitie bankomatov alebo výmenných kancelárií. Vyhnite sa výmene peňazí na letiskách alebo turistických atrakciách, keďže výmena tu býva drahšia.

7. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v blízkosti Lago di Como?
V blízkosti Lago di Como môžete navštíviť mesta Miláno a Lugano, ktoré sú vzdialené do jednej hodiny jazdy. Okolie jazera je tiež plné krásnej prírody a nádherných výhľadov.

8. Môžem sa očakávať v oblasti Lago di Como preplnené turistmi?
Lago di Como je populárne miesto, avšak väčšina turistov tu prichádza počas letných mesiacov. Ak navštívite jazero mimo turistickej sezóny, môžete očakávať menej turistov a pohodovejšiu atmosféru.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky