Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Tanzánia Lake Eyasi

Letenka Tanzánia Lake Eyasi


Tanzánia Lake Eyasi: S nezabudnuteľnou dovolenkou v srdci Afriky

Ak hľadáte miesto, kde sa naučíte o afrických kultúrach, zároveň si užijete unikátne zážitky a prebúdite dobrodruha v sebe, Tanzánia Lake Eyasi je miesto, ktoré by ste nemali premeškať.

Lake Eyasi sa nachádza v juhozápadnej Tanzánii a je druhým najhlbším slaným jazerom v krajine. Je taktiež domovom viacerých etnických skupín ako sú Hadzá a Datoga, ktoré sú známe pre svojich lovcov a zbierateľov. Keď navštívite Lake Eyasi, budete mať možnosť poznať tieto skupiny a ich zvyky z prvej ruky.

Ako sa tam dostať?

Najlepší spôsob, ako sa dostať na Lake Eyasi, je cez miesto zvané Karatu, ktoré sa nachádza približne dve hodiny jazdy od Arushe, vďaka letisku, ktoré je v Arushe. Potom sa môžete rozhodnúť medzi cestou taxíkom alebo si objednať súkromný prevoz.

Vyzerať do okolitého sveta

Keď sa dostanete na brehy Lake Eyasi, hneď sa stanete súčasťou života miestnych etnických skupín Hadzá a Datoga. Budete mať možnosť navštíviť ich dediny a spoznať ich zvyky. Toto miesto je jedinečné tým, že nie je tak turistické ako iné miesta v Tanzánii, čo znamená, že to bude skutočná cesta do srdca kultúr miestnych obyvateľov.

Súčasťou vašich zážitkov na Lake Eyasi môže byť rendezvous so sorokami. Soroky sú malé antilopovité zvieratá, ktoré v Afrike žijú všade tam, kde sú trávy a byliny. Hlavnou potravou sorokov sú semená, ovocie a malého hmyzu. Lovci Hadzy sú jednou z mála skupín v Afrike, ktorí používajú luk a šípy na lov sorokov a iných zvierat.

Môžete sa tiež pokúsiť vyzvať si zavesiť sa hore na jeden z belušiakov, ktorí na Lake Eyasi žijú v hojnom počte. Belušiaky majú ostré pazúry na nohách, pomocou ktorých sa dokážu pevne držať na vetvách stromov, ktoré sú ich domovom. Výhľad na jazero a okolitú krajinu z pohľadu belušiaka bude určite nezabudnuteľný.

Kde sa ubytovať?

Lake Eyasi nie je miesto, kde nájdete vyhodné hotely a resorty. Najlepšie miesto, kde sa môžete ubytovať, sú kempy a chatky, ktoré často ponúkajú dobré služby a zariadenia. Taktiež môžete vybrať možnosť stráviť noc v dome Hadzy, kde sa naučíte o ich zvykoch a spôsobe, ako sa dokážu prispôsobiť tomuto drsnému, ale jedinečnému prostrediu.

V poslednom období sa Lake Eyasi stalo obľúbeným miestom pre cestovateľov hľadajúcich príležitosť prebudiť dobrodruha v sebe a mať zážitky, ktoré sa nepodobajú ničomu, čo mali predtým. Mesto ponúka jedinečné zábery do afrických kultúr a prírodu a zanechá vás s nezabudnuteľnými spomienkami na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Lake Eyasi


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu jazera Eyasi v Tanzánii?
- Najlepšie obdobie na návštevu jazera Eyasi v Tanzánii je medzi júnom a októbrom, keď sú suchšie podmienky a viditeľnosť je lepšia.

2. Ako sa tam dostanem?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do jazera Eyasi, je cez 4x4 vozidlo alebo organizovaný zájazd s miestnou cestovnou kanceláriou.

3. Aké aktivity sú k dispozícii okolo jazera Eyasi?
- Najpopulárnejšou aktivitou okolo jazera Eyasi je stretnutie s Masaj ľuďmi a pozorovanie ich každodenného života a kultúry. Možno tiež navštíviť kmeň Hadza, ktorí sú považovaní za posledných lovcov-zberačov v Afrike.

4. Kde môžem získať ubytovanie v okolí jazera Eyasi?
- V okolí jazera Eyasi sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, od luxusných lodžií až po kempovanie v prírode. Najlepšie je rezervovať ubytovanie vopred cez miestnu cestovnú kanceláriu.

5. Môžem sa kúpať v jazere Eyasi?
- Áno, je možné sa kúpať v jazere Eyasi, ale treba byť opatrný, pretože je to sladkovodné jazero a môže byť znečistené. Doporučuje sa pred kúpaním skonzultovať s miestnymi vedúcimi.

6. Aké prírodné krásy môžem vidieť okolo jazera Eyasi?
- Okolo jazera Eyasi sú krásne scenérie púští, hôr a lesnatých oblastí. Tiež sa tu nachádzajú mnohé druhy zvierat, ako napríklad lemové a slony.

7. Aké miestne jedlo musím skúsiť počas návštevy jazera Eyasi?
- Miestne jedlo, ktoré by ste mali skúsiť počas návštevy jazera Eyasi, je jedlo Masajovej kuchyne, najmä Olivový karibu alebo Ugi, ktorý je tradičným masajským nápojom.

8. Aké sú nebezpečenstvá, ktoré sa môžu objaviť okolo jazera Eyasi?
- V oblasti jazera Eyasi sa môžu vyskytnúť niektoré nebezpečné druhy hadov a zvierat, ako napríklad krokodíly a hrochy. Preto by ste mali byť opatrní pri pohybe v prírode a vyhýbať sa nebezpečným oblastiam.


Počasie Tanzánia Lake Eyasi


Tanzánia sa môže pochváliť nielen nádhernými národnými parkami, ale aj rôznorodým počasím. Výnimočným miestom, ktoré rozhodne stojí za návštevu, je jazero Eyasi. Toto jazero, ktoré sa nachádza na severe Tanzánie, má vplyv na miestne obyvateľstvo aj počasie.

Jazero Eyasi mera asi 1 150 km² a je navzájom prepojené so slaným jazerom Manyara, ktoré sa nachádza asi 70 km na juhovýchod. Jazero Eyasi je oblúkovitého tvaru a jeho hĺbka sa pohybuje v rozmedzí 5 až 10 metrov. Voda v jazere je nasýtená soľou, preto je nevhodná na pitie, no ponúka vynikajúce podmienky na rybolov.

Okolo jazera sa nachádza miestne obyvateľstvo, ktoré žije tradičným spôsobom a neovplyvňuje svoj život modernými technológiami. Sú usadlenci Hadzabe a Datoga a sú prezentáciou skutočnej africkej kultúry. Hadzabe sú lovci a zbieraci a snažia sa zachovať svoj tradičný spôsob života. Datoga sú známi svojou tradičnou kovospracujúcou remeselnou zručnosťou. Ich kultúry sa líšia v jazyku, kultovo a spôsobe života.

Počasie v oblasti jazera Eyasi je silne ovplyvnené geografickou polohou miesta a aktuálnou sezónou. Obdobie sucha trvá od júna do októbra, kedy teploty môžu stúpať až na 30 °C a vegetácia sa môže stať suchou a poškodenou. Daždivé obdobie trvá od novembra do mája, kedy teploty klesajú a môžu sa pohybovať medzi 25 a 26°C. Počas daždivého obdobia je vegetácia zelená a jazero je naplnené vodou.

Návštevníci jazera Eyasi môžu počas svojho pobytu zažiť so skupinou Hadzabe život na africkom safari a uvidia, ako overená zručnosť lovcov zbieračov prežíva aj v súčasnosti. Okolo jazera sa tiež nachádza miesto pre Campingu a Turistické Chaty, pre tých turistov, ktorí by chceli bližšie spoznať lokálne obyvateľstvo a ich kultúru.

Takže, či už sa rozhodnete navštíviť jazero Eyasi počas obdobia sucha alebo počas daždivého obdobia, nezabudnite, že každé obdobie ponúka niečo výnimočné. To sa týka aj spoznania miestneho obyvateľstva, ktoré už takmer neexistuje v iných častiach sveta. Vďaka tomu sa môže Tanzánia pochváliť nejednou klenotmi, ktoré lákajú turistov z celého sveta.


Ubytovanie Tanzánia Lake Eyasi


Tanzánia je troma nádherným miestom s bohatou históriou a neodolateľnou prírodou. Jednym z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť na vašej ceste po Tanzánii, je jazero Eyasi. Nachádza sa v údolí Rift v severnej časti krajiny, medzi pohorím Ngorongoro a pohorím Eyasi. Je to miesto, ktoré ponúka nádherné scenérie, kultúrne zážitky a príležitosti k relaxácii. V tomto článku si preto povieme viac o ubytovaní v oblasti Lake Eyasi.

Jazero Eyasi je prekrásny ostrovček pokojnosti v inak rušnej a živej krajine. Jeho povrch sa rozprestiera na ploche takmer 1020 kilometrov štvorcových a je obklopený zelenými lesmi, ktoré poskytujú útočisko rôznym druhom vtákov a zvierat. Toto miesto je preslávené nielen pre jeho krásu, ale aj pre svoje jedinečné kultúrne skúsenosti. Jazero Eyasi je domovom tradičných kmeňov Hadza a Datoga.

Ak hľadáte ubytovanie v tomto krásnom mieste, môžete si vybrať z rôznych možností. Prvým typom sú kempy, ktoré sú obľúbené medzi turistami kvôli svojmu prírodnému prostrediu. Mnohé z nich ponúkajú aj možnosti pobytu v chatkách alebo stanoch, ktoré sú vybavené všetkým potrebným vybavením. Tieto možnosti sú zvyčajne pomerne lacné a prinášajú príležitosť spoznať kultúru Hadza a Datoga.

Ak hľadáte niečo viac luxusné, môžete si zvoliť niektorý z hotelov, ktoré sa nachádzajú v okolí jazera. Tieto hotely sú vybavené luxusným vybavením a ponúkajú širokú paletu služieb pre svojich hostí, vrátane bazénov, reštaurácií, barov a ďalších zariadení. Väčšina z nich ponúka aj možnosti pre organizovanie turistických aktivít ako sú safari, rybolov a iné.

Ak hľadáte niečo autentickejšie a tradičnejšie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v prostredí miestnych obyvateľov. Hadza a Datoga ponúkajú svoje chatky a izby turistom, ktoré sú zvyčajne jednoduché ale zároveň veľmi pohodlné. Táto možnosť ponúka jedinečnú príležitosť spoznať ich kultúru a tradície.

Ak máte radi prírodu, kultúru a dobrodružstvo, ubytovanie v oblasti Lake Eyasi je vynikajúcim miestom na dovolenku. To všetko vám ponúknu kempy, hotely a tradičné chaty miestnych obyvateľov, kde si môžete vychutnať prírodné krásy krajiny, spoznať miestnu kultúru a stráviť dovolenku, ktorú nikdy nezabudnete.


Dovolenka Tanzánia Lake Eyasi


Tanzánia, africká krajina ležiaca na východnom pobreží kontinentu, je domovom niekoľkých najznámejších národných parkov a rezervácií sveta. Okrem týchto úžasných miest ponúka Tanzánia aj iné exotické miesta, ako je Lake Eyasi.

Lake Eyasi je veľké slané jazero nachádzajúce sa na severe Tanzánie. Jazero sa nachádza medzi Ngorongoro Craterom a Serengeti národným parkom. Toto úžasne krásne miesto je domovom kmeňa Hadzabe a Datoga, ktorí žijú v blízkosti jazera a sú pre tento región životne dôležití.

Dovolenka na Lake Eyasi vám umožní prežiť nezabudnuteľný zážitok s týmito pôvodnými kmeňmi. Hadzabe a Datoga sú ľudia, ktorí žijú v absolútnej harmónii s prírodou a ich živobytie závisí od lovu a zhromažďovania potravy. Počas vašej návštevy budete môcť preskúmať ich kultúru a tradície.

Jednou z najpopulárnejších aktivít na Lake Eyasi je lov s Hadzabe kmeňom. Navyše, datoga ľudia vám dokážu ukázať spôsob ich života a môžete sa učiť o tom, ako si zabezpečujú vlastnú existenciu.

Okolo jazera sa nachádzajú takmer nekonečné savany, stromy a bažiny a návštevníci si môžu užiť jedinečné zážitky pri sledovaní zvierat ako zebra, antilopy či slony. Okrem toho, môžete sa sťahovať medzi niekoľkými kempmi, kde môžete užívať prírodu a jej krásy.

Ďalšou zaujímavosťou v tejto oblasti sú jaskyne Datoga Jaskyna, ktoré ponúkajú prekrásny výhľad na okolitú krajinu. Tieto jaskyne sú taktiež domovom pestrej fauny a flóry, ktorú si môžete vychutnať počas vašej návštevy.

Takže ak hľadáte unikátnu a vzrušujúcu dovolenku plnú prírodne a kultúrneho bohatstva, Lake Eyasi je ideálnym miestom. Táto oblasť ponúka niekoľko druhov aktivity, ktoré sú perfektné pre každého, kto má záujem o cestovanie a ochranu prírody. Dovolenka na Lake Eyasi vám umožní vstúpiť do dramatu najživšie a najsilnejšie lovecké kultúry v Afrike a ponúka Vám jedinečné zážitky, ktoré si zapamätáte na celý život!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky