Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Tanzánia Udzungwa Mountains National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Udzungwa Mountains National Park


Otázky na tému Tanzánie Udzungwa Mountains National Park a odpovede na ne sa môžu líšiť podľa zdroja, kde sa informácie hľadajú. Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí:

1. Kde sa nachádza Udzungwa Mountains National Park?

Udzungwa Mountains National Park sa nachádza v Tanzánii, v regióne Morogoro, na juhovýchode krajiny.

2. Aké druhy zvierat a rastlín môžem vidieť v Udzungwa Mountains National Park?

Park je známy pre svoju pestrosť druhov rastlín a zvierat, vrátane goríl hôrnych, colobov úborowych, pawianov, gepardov, leopardo a slonov. Park má tiež viac ako 400 druhov vtákov a mnoho endemických druhov rastlín.

3. Ako sa dostanem do Udzungwa Mountains National Park?

Je možné sa dostať do parku autom alebo taxíkom z mesta Morogoro alebo Dar es Salaam. Letecká doprava je tiež možná, keďže park má malé letiská.

4. Aké aktivity sa v parku ponúkajú?

Turistické aktivity sa v parku ponúkajú počas celého roka a zahŕňajú turistiku, cykloturistiku, kanoistiku a pozorovanie vtákov. Na mieste sú aj turistické trasy s rôznou náročnosťou.

5. Aký je najlepší čas na návštevu Udzungwa Mountains National Park?

Najlepší čas na návštevu parku je od júna do októbra a od decembra do marca, keď sú podmienky na turistiku priaznivé a počasie je suchšie.

6. Je potrebné si zabezpečiť povolenie na návštevu parku?

Áno, na návštevu parku je potrebné si zabezpečiť povolenie od organizačného výboru parku alebo od Tanzánskej národnej parkovej služby (TANAPA).

7. Existujú v parku ubytovacie možnosti?

Áno, v parku je niekoľko ubytovacích možností, vrátane kempov a chatiek. Treba ich však rezervovať vopred.

8. Je potrebné si priniesť vlastnú stravu alebo je možné nakúpiť ju na mieste?

Poskytovatelia ubytovania v parku často ponúkajú stravovacie služby, ale turisti by si mali priniesť vlastnú stravu a pitnú vodu ako núdzové opatrenie.

9. Aké bezpečnostné opatrenia by som mal/a dodržiavať pri návšteve parku?

Turisti by mali dodržiavať bezpečnostné opatrenia a byť všade opatrní, pretože park je považovaný za prírodnú divočinu. Priestor je obývaný zvieratami a inými nebezpečenstvami (pády, nebezpečenstvo prúdenia vôd a podobne). Taktiež sú obmedzenia v oblasti vážnych chorôb, ako napríklad malária.

10. Aké sú ceny vstupeniek do parku?

Vstup do parku sa zvyčajne platí v miestnej mene - tanzánskych šilingoch. Ceny vstupeniek môžu byť rôzne v závislosti od povahy osoby (domáci alebo cudzinec), veku a cieľov návštevy. Je potrebné sa informovať o aktuálnej cene.


Dovolenka Tanzánia Udzungwa Mountains National Park


Udzungwa Mountains National Park je unikátnym miestom, ktoré sa nachádza v Tanzánii. Tento národný park predstavuje fascinujúci prírodný rezervát, ktorý je domovom mnohým endemickým druhom rastlín a zvierat. Udzungwa Mountains National Park má všetky prvky, ktoré by ste si na dovolenke v Tanzánii mohli želať – krásnu prírodu, divoké zvieratá, nádherné vodopády a pohorie Udzungwa s tými najvyššími vrcholmi južne od Kilimandžára.

Prírodné krásy parku

Jednou z najväčších prírodných krás parku sú jeho vodopády. Väčšinou sa dajú nájsť na horných častiach parku a sú obľúbenými miestami turistov. Bohužiaľ, niektoré z nich sú prístupné len po náročných turistických chodníkoch, ale vidieť ich so všetkou ich nádherou stojí za to. Vodopád Sanje, ktorý sa nachádza na juhu parku, je najväčším vodopádom v oblasti. Tento 170 metrov vysoký vodopád dopadá do krásneho jazera, ktoré je obklopené hustým pralesom.

Horie Udzungwa sú domovom rôznych druhov tropických rastlín a zvierat, vrátane šimpanzov, ktorí sa vo voľnej prírode dobre trpezlivým pozorovateľom ukážu. Na vrcholoch horského pásma sú výborné rozhľady na celý park a jeho okolie. Väčšie zvieratá, ako sú slony, paviány, buvoliaťa alebo hyeny, sa nevyskytujú vysokohorských častiach parku, ale v nižších polohách.

Turistické aktivity

Národný park ponúka rôzne turistické aktivity. Turisti môžu podnikať jednodňové alebo viacdňové túry, ktoré sa venujú vnútri parku alebo jeho okolí. Okolité dedinky sú tiež skvelým miestom na spoznanie miestnych kultúr. Deti z mesta sa tešia, keď môžu mlieť múku z kukuričných zŕn na tradičných kamenoch, čo je niečo, čo sa v meste už vyskytuje len málokedy.

Cestovanie do Tanzánie sa môže javiť nákladné, ale na dovolenku v Udzungwa Mountains National Park sa určite oplatí investovať. Krajina je pre turistov bezpečná a miestni ľudia sú veľmi priateľskí a vstretí. Ak máte záujem navštíviť Udzungwa Mountains National Park, tak si vopred zarezervujte svoju dovolenku, pretože miest je limitovaný. Po príchode do parku potom stačí pridať niekoľko dolárov za vstupné a turistickú sprievodca. Voda a potraviny je potrebné si zobrať so sebou, pretože v parku neexistuje medzičas čo nie je možné doplniť zásoby.

Návšteva Udzungwa Mountains National Park je určite nezabudnuteľným zážitkom, ktorý Vám umožní užiť si krásu tanzánskej prírody a zrelaxovať sa v nej.


Ubytovanie Tanzánia Udzungwa Mountains National Park


V Tanzánií je mnoho úchvatných miest, kde sa môžete ubytovať a vychutnať si krásy prírody. Jedným z takých miest je aj Národný park Udzungwa Mountains, ktorý je domovom mnohých ohromujúcich druhov rastlín a zvierat. Tento park sa nachádza v južnej časti krajiny a je známy svojimi nádhernými panoramatickými výhľadmi, ktoré ponúkajú úžasný pohľad na okolitú krajinu.

Ak plánujete navštíviť Udzungwa Mountains National Park, máte na výber z mnohých rôznych ubytovacích možností. Park ponúka množstvo rôznych možností pre každého návštevníka, bez ohľadu na vaše preferencie a rozpočet.

Jednou z najobľúbenejších z nich sú kempy, kde si môžete požičať stany a vybavenie na kempovanie, alebo si môžete postaviť svoj vlastný stan. Kempy sa nachádzajú v strede parku a umožňujú vám byť v tieni a na zemi, kde môžete vidieť divoké zvieratá. Táto možnosť je obzvlášť vhodná pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo v prírode.

Ak si však chcete dopriať trochu viac luxusu, môžete si vybrať z mnohých možností hotela a bungalov. Tieto ubytovania ponúkajú pohodlie v prírodnom prostredí a sú zvyčajne vybavené súkromnými kúpeľňami a ďalšími luxusmi. Niektoré hotely ponúkajú dokonca aj bazény, ktoré sú obzvlášť príjemné po náročnom dni v prírode.

Okrem týchto možností môžete v Udzungwa Mountains National Park nájsť aj ďalšie možnosti ubytovania, ako sú chatky, ubytovacie domy a mnoho ďalších. Nezáleží na tom, či si vyberiete luxusný hotel alebo stanovanie, vaše ubytovanie bude rozhodne zodpovedať atmosfére a kráse tohto parku.

Okrem nádherného ubytovania ponúka Udzungwa Mountains National Park množstvo aktivít a zážitkov pre svojich návštevníkov. Tento národný park je domovom mnohých druhov zvierat, ako sú napríklad šimpanzi, levharti a mnoho ďalších. Park ponúka mnoho možností pre turistov, aby sa zoznámili s týmito druhmi a videli ich v ich prirodzenom prostredí.

Celkovo povedané, Udzungwa Mountains National Park v Tanzánii je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú ponočovať uprostred prírody a vychutnať si krásy divokej krajiny. Je to miesto, kde sa dobre zotavíte od každodenného priestoru a stratíte sa v nádhernom svete prírody. Bez ohľadu na to, akú možnosť ubytovania si vyberiete, určite nebudete sklamaní týmto miestom.


Počasie Tanzánia Udzungwa Mountains National Park


Tanzánia je známa svojimi nádhernými národnými parkmi, ktoré patria medzi najkrajšie v Afrike. Jedným z takýchto parkov je aj Udzungwa Mountains National Park, ktorý sa nachádza v južnom Tanzánii. Tento park je unikátny svojimi kopcovitými horami, ktoré sa tiahnu cez viac ako 1900 kilometrov štvorcových. Okrem toho, park je aj domovom mnohých druhov zvierat, ktoré tu žijú v prírodnom prostredí.

Ak sa chystáte na návštevu Udzungwa Mountains National Park, určite by vás zaujímalo, aké je tam počasie. Park sa nachádza v tropickej oblasti, takže celoročne tu vládne teplé a vlhké klima. Najlepšie obdobie na návštevu parku je v suchých mesiacoch od júna do októbra a od decembra do marca. V týchto mesiacoch môžete očakávať slnečné a teplé počasie s minimom zrážok.

Počas dažďového obdobia, ktoré trvá od apríla do mája a od novembra do decembra, sa hory pokryjú zelenou vegetáciou a park sa stáva oveľa zelenší. Avšak, behom tohto obdobia môže byť cesta do parku komplikovaná kvôli záplavám a mokrým cestám.

Pri návšteve parku by ste mali byť pripravený na vysokú vlhkosť, ktorá sa tu vyskytuje takmer celý rok. Na tomto mieste je veľmi dôležité, aby ste si so sebou priniesli dostatok vody a ochranu pred slnkom.

Celkovo vzaté, Udzungwa Mountains National Park je nádherným miestom na návštevu počas celého roka, ale keďže park je veľmi závislý na počasí, je dôležité vedieť, kedy najsú vhodnejšie podmienky pre návštevu. S nádherným počasím a skvelou prírodou, ktorú park ponúka, nepochybne patrí medzi najkrajšie národné parky nielen v Tanzánii, ale aj na celom africkom kontinente.


Letenka Tanzánia Udzungwa Mountains National Park


Tanzánia, krajina známa pre svoju zverovú ríšu a ešte viac pre slávne safari, je domovom mnohých nádherných parkov, ktoré sú stále viac a viac obľúbené medzi turistami z celého sveta. Jedným takým parkom je Udzungwa Mountains National Park, ktorý sa nachádza v južnej Tanzánii.

Udzungwa Mountains National Park je jedným z pouhých 30 miest na svete, kde sa nachádza veľmi pestrá fauna a flóra a patrí medzi najrozmanitejšie oblasti sveta podľa vedeckých štúdií. Park bol založený v roku 1992 a zaberá plochu viac ako 1900 km2 vrátane 30 km horského pásma medzi nadmorskou výškou 250 až 2576 metrov.

Park ponúka rozmanité spektrum rastlín a zvierat, ako je napríklad endemický druh opice colobus, ktorý sa vyskytuje iba v tejto oblasti. Okrem toho si môžete všimnúť veľkého množstva vtákov, pavúkov a malých cicavcov. Park je tiež domovom pre viac ako 400 druhov motýľov a mnohých iných hmyzích druhov.

Udzungwa Mountains National Park je tiež známy pre svoje malebné vodopády a potoky, ktoré ponúkajú malebné a relaxačné miesto pre turistov. Samotný park ponúka niekoľko túr a prechádzok, ktoré vám umožnia objaviť krásy tohto miesta. Najpopulárnejšou akciou je prechádzka do horského vrcholu Sanje, ktorá ponúka nádherný výhľad na celé údolie.

Ak si chcete vychutnať nielen prírodu, ale aj kultúru, môžete sa tiež zúčastniť návštevy niektorých dedín, ktoré sú v okolí parku a odkrývajú miestnu kuchyňu a tradičný spôsob života.

Ak hľadáte skutočne jedinečné miesto v Tanzánii, Udzungwa Mountains National Park by nemal chýbať na vašom zozname. S množstvom rastlín, zvierat a úžasnou krajinou bude tento park rozhodne nezabudnuteľným zážitkom. Nezabudnite si ale na letenku a poďte objavovať krásy Tanzánie.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky