Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Thajsko Koh Tao

Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Koh Tao


Otázka: Kam ísť na Koh Tao?
Odpoveď: Koh Tao má množstvo krásnych pláží, ktoré sa odporúčajú navštíviť. Medzi tými najlepšími sú Sairee Beach, Chalok Baan Kao Bay, Haad Tien Beach, Tanote Bay a Shark Bay.

Otázka: Je na Koh Tao bezpečné?
Odpoveď: Koh Tao sa považuje za pomerne bezpečný ostrov, no ako vždy, na cestách treba byť opatrní a dbať na svoje veci. V poslednom čase sa objavilo zopár incidentov napadnutia turistov, preto je vždy dôležité zostať ostražitý.

Otázka: Koľko stojí taxi na Koh Tao?
Odpoveď: Taxi na Koh Tao nemusia byť vždy k dispozícii, no ceny závisia od dlžky trasy. Napríklad z prístavu Mae Haad na opačnom konci ostrova stojí taxi približne 400 - 500 THB.

Otázka: Kde sa dá najlepšie šnorchlovať na Koh Tao?
Odpoveď: Na Koh Tao sú mnohé miesta, kde sa dá šnorchlovať a stretnúť množstvo rôznych druhov rýb a korál. Medzi najlepšie miesta na šnorchlovanie patrí Tanote Bay, Shark Bay, Shark Island, Aow Leuk a Mango Bay.

Otázka: Koľko stojí potápanie na Koh Tao?
Odpoveď: Cena potápania na Koh Tao závisí od rôznych faktorov, ako napríklad počet ponorení a kvalita potápačskej výstroje. No obvykle sa cena za jeden ponor pohybuje medzi 1 000 a 2 000 THB.

Otázka: Kde je najlepšie jesť na Koh Tao?
Odpoveď: Na Koh Tao nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne druhy jedál. Medzi najlepšie reštaurácie patrí však Bizarro Tapas, La Dolce Vita, Whitening a Zest Coffee Shop.

Otázka: Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Koh Tao?
Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu Koh Tao sú marec až máj, keď je obloha jasná, teploty sú príjemné a voda je čistá. Navyše, počas tohto obdobia je menej daždivých dní.


Dovolenka Thajsko Koh Tao


Thajsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku. Je plné exotických pláží, jedinečnej kultúry a bohatých dejín. Jednou z mála ostrovov, ktorá je ešte stále menej preplnená turistami, je Koh Tao. Ostrov, ktorý sa nachádza v zálive Siama v Thajsku, je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú menej preplnenú turistickú destináciu.

Koh Tao, čo znamená v preklade "korytnačí ostrov", je známy svojimi nádhernými plážami, krištáľovo čistou vodou, úchvatnými útesmi a tiež je jedinečný svojimi potápačskými miestami. Koh Tao je ideálnym miestom pre tých, ktorí radi trávia čas na pláži, ale chcú aj objavovať potápačské lokality.

Ostrov má mnoho pláží, ale najslávnejšou a najväčšou je pláž Sairee. Sairee Beach je ideálnou miestom pre kúpanie, opaľovanie a vodné športy. Na pláži nájdete mnoho reštaurácií, bary a obchodov so suvenírmi. Ak sa rozhodnete pre objavovanie ostrova, odporúčame vám prenajať si motorové vozidlo. Koh Tao ponúka množstvo iných pláží, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú menej preplnené destinácie, ako sú Freedom Beach, Shark Bay a Chumphon Beach.

Koh Tao je tiež známy svojím bohatým podmorským svetom a je ideálnym miestom pre potápačov. Na ostrove sa nachádza mnoho potápačských centier, ktoré ponúkajú výlety do mora a kurz pre začiatočníkov. Ak si chcete užiť nádherné okamihy pod hladinou, Koh Tao je práve pre vás.

Vzhľadom na menej preplnenú turistickú destináciu, môžete v Koh Tao zažiť miestnu kultúru a jedinečnú atmosféru. Miestni ľudia sú veľmi priateľskí a radi vám pomôžu s akýmkoľvek problémom. Ak sa chcete zoznámiť s miestnou kuchyňou, určite navštívte miestne reštaurácie, kde nájdete tradičné thajské jedlá.

V Koh Tao si môžete užiť nezabudnuteľnú dovolenku. Môžete si vybrať medzi relaxáciou na pláži, potápaním alebo objavovaním miestnej kultúry. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete vzdialiť od bežného ruchu a objaviť niečo unikátne, Koh Tao je pre vás tou správnou voľbou.


Ubytovanie Thajsko Koh Tao


Thajský ostrov Koh Tao patrí medzi najobľúbenejšie miesta pre milovníkov potápania a rôznych vodných športov. Pre niektorých je to dokonca raj na zemi. Ak máte záujem o dovolenku na tomto ostrove, potom vám tento článok pomôže nájsť správne ubytovanie.

Koh Tao ponúka rôzne druhy ubytovania od luxusných rezortov až po skromné chatky. Ceny sa však môžu líšiť na základe očakávaných pohodlností a umiestnenia. Apo Reef Beach Resort je jedným z najluxusnejších ubytovaní na ostrove Koh Tao. Tento rekreačný komplex má vodopád, prvotriedne vonkajšie bludiskové bazény a izby s výhľadom na more. Pre tých, ktorí hľadajú nejaké alternatívne zážitky, ponúka Bubble Bungalows pokojné ubytovanie na pláži s podmorskými oknami pre výhľad na koraly a rôzne morské živočíchy.

Na druhej strane, pre tých, ktorí preferujú dovolenku s nízkym rozpočtom, sú dostupné aj jednoduchšie druhy ubytovania na Koh Tao. Napríklad, môžete sa ubytovať v hosteli Aleenta Resort a SPA, ktorý ponúka cenovo dostupné ubytovanie s prístupom k bazénu a nádherným výhľadom na Bárske more. Hostel núka aj výlety na potápanie, ktoré sú veľmi populárne na Koh Tao.

Ak preferujete privátnejšie ubytovanie, potom môžete premýšľať o prenájme súkromného apartmánu. Ostrov Koh Tao ponúka mnoho apartmánov rôznej veľkosti a cenových kategórií na rôznych lokalitách. Najviac populárne sú apartmány s výhľadom na more.

Záverom, Koh Tao ponúka rôzne druhy ubytovania, uspokojí tohto ostrova aj tých náročných turistov. Či hľadáte luxus, jednoduchosť alebo súkromie, nájdete to v Koh Tao. Preto, ak plánujete dovolenku v Thajsku a chcete si vychutnať niektoré zážitky vrátane potápania, Koh Tao by mal byť na vašom zozname.


Letenka Thajsko Koh Tao


Ak hľadáte dokonalú dovolenku, kde sa môžete oddýchnuť, relaxovať a vychutnávať si krásy prírody, potom by ste mali zvážiť návštevu malej thajské ostrova Koh Tao. Táto malebná destinácia, ktorá je súčasťou Južného Thajska, je vyhľadávaná turistami z celého sveta kvôli svojmu jasným vodám, krásnym plážam a úžasnej podmorskej faune.

Hoci sa Koh Tao nachádza len pár hodín autom a trajektom od živejšieho Ko Samui, táto malá ostrovná destinácia je oveľa pokojnejšia a tichšia ako jej susedia. To ju robí ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť rušnej turistickej scéne a chcú zostať o niečo bližšie k prírode.

Ak plánujete cestu do Koh Tao, pravdepodobne sa budete musieť vybrať do najbližšieho letiská alebo prístavu a odtiaľ sa vydať na ostrov. Najlepšou voľbou by bola letecká spoločnosť, ktorá má lety do Najtrang alebo Kóh Samui. Po príchode na jedno z týchto letísk môžete pokračovať v ceste trajektom na Koh Tao.

Ak hľadáte najlepšiu cestu, ako sa dostať na Koh Tao, bude najlepšie, ak sa dozviete približné ceny leteniek a porovnáte ich s cenami trajektov. Samozrejme, lety budú stáť o niečo viac, ale záleží len na vás, ktorú možnosť preferujete.

Cena letenky na Koh Tao sa líši podľa dĺžky letu, dátumu cesty a počtu prestupov. Pri cestovaní z Európy, môžu byť lety do Kóh Samui alebo Najtrangu drahšie, ale často sú k dispozícii zľavy pre cestujúcich, ktorí sa rozhodnú cestovať v nízkej sezóne.

Návšteva Koh Tao môže byť osviežujúcim zážitkom pre všetkých cestovateľov, ktorí sa chcú dostať k menším ostrovným destináciám Južného Thajska. Táto klenotná destinácia ponúka nádherné pláže, úžasný podmorský svet a dokonalé prostredie na relaxáciu a oddych. Preto ak vás láka tento rajský koktail, neváhajte a zabookujte si letenku na Koh Tao už dnes!


Počasie Thajsko Koh Tao


Thajsko Koh Tao je krásnou ostrovní destinací, která se nachází v Thajsku v Zálivu Thajského námoří. Ostrov Koh Tao je známý pro svou nádhernou přírodou, živé korálové útesy, bílé písečné pláže a teplé tropické klima. Počasí na Koh Tao ovlivňuje mořská a horská klimatická oblast.

Doba sucha na Koh Tao

Suché období na Koh Tao trvá od března do června. Během tohoto období je počasí na Koh Tao velmi teplé a slunečné. Průměrná teplota vzduchu v tomto období se pohybuje mezi 30 a 35 stupni Celsia. Teplota moře je také velmi teplá a může dosáhnout až 28 stupňů Celsia. Během tohoto období dochází ke snížení počtu deštivých dnů a navíc do této doby zpravidla končí Monsun.

Deštivé období na Koh Tao

Deštivá sezóna na Koh Tao trvá od července do října. Během této doby dochází k pravidelným srážkám, občasně může přijít i bouře. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia. I když může být trochu deštivější, období zimy klidně dovoluje návštěvu Koh Tao bez dešťů.

Nejlepší období na návštěvu Koh Tao

Nejlepší období pro návštěvu Koh Tao je mezi lednem a březnem. Toto období je ideální pro potápění, šnorchlování a vodní sporty, protože voda je velmi průhledná a podmínky jsou ideální pro kořist. Turisté mohou vychutnat svůj den na krásné pláži, kde budou mít možnost koupání v teplé vodě a opalování na slunci.

Koh Tao nabízí celoroční turistickou sezónu s mnoha aktivitami pro turisty, aby si mohli užít svou dovolenou. Bez ohledu na to, jaké období navštívíte, můžete se těšit na nádherné prostředí a nádhernou přírodu, kterou nabízí Koh Tao, Thajsko. Navíc si můžete vychutnat delikatesy thajské kuchyně a pozorovat úžasné západy slunce nad Andamanem.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky