Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Turecko Alanya

Ubytovanie Turecko Alanya


V posledných rokoch sa Turecko stalo populárnym cieľom medzi turistami z celého sveta. Okrem pláží a kúpania sa turisti môžu tešiť aj z miestneho jedla, kultúry a tradícií. Alanya, čarovné mesto na juhu Turecka, je jedným z najobľúbenejších cieľov medzi turistami.

Ubytovanie v Alanye je pestré a rozmanité. Môžete si vybrať z hotelov, penziónov, apartmánov a ďalších typov ubytovania. Mnohé z nich ponúkajú fantastický výhľad na more a staré mesto.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, potom by ste mali zvážiť pobyt v penzióne Cleopatra Golden Beach. Nachádza sa len niekoľko krokov od mora a ponúka fantastický výhľad na pláž. Hostia môžu využívať bazén, spa a fitnesscentrum. Okrem toho, každé ráno sa podáva raňajky formou bufetu.

Pre tých, ktorí hľadajú rodinné ubytovanie, sú apartmány Blue Sky Residence dobrou voľbou. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka množstvo zariadení pre deti, ako sú detské ihriská a plavecký bazén. Hostia majú prístup k vybaveniu na grilovanie a parkovisku.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v historickom centre mesta, je tu hotel Antique Roman Palace. Nachádza sa v malebnom prostredí, len niekoľko minút od starého mesta a hradu Alanya. Hotel ponúka bazén s výhľadom na more a vkusne zariadené izby so všetkým potrebným vybavením.

Ako vidno, ubytovanie v Alanye je pestré a každý si príde na svoje. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si zvolíte, svoj pobyt si určite užijete. A ak sa rozhodnete navštíviť Turecko, Alanya by nemala chýbať na vašom zozname.


Najčastejšie otázky a odpovede Turecko Alanya


Otázky:

1. Kde sa nachádza Alanya v Turecku?
2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Alanye?
3. Aké sú najlepšie pláže v Alanye?
4. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie v Alanye?
5. Aké je najlepšie miesto na nakupovanie v Alanye?
6. Aké sú najlepšie miesta na stravovanie v Alanye?
7. Potrebujem vízum, aby som navštívil Turecko a Alanya?
8. Aký je najlepší čas na návštevu Alanye?
9. Aké je v Alanye počasie?
10. Aké sú ceny v Alanye?

Odpovede:

1. Alanya sa nachádza na tureckom pobreží Stredomoria, v provincii Antalya.
2. Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Alanye, je lietadlom. Letecké spojenie sú zabezpečované z dôležitých miest Európy do letiska Gazipaşa, ktoré sa nachádza v blízkom okolí Alanye.
3. Alanya má množstvo pláží, najpopulárnejšie z nich sú Kleopatrina pláž a pláž u pevnosti.
4. Najpopulárnejšie atrakcie v Alanye zahŕňajú Alanya pevnosť, ktorá ponúka impozantný výhľad na okolie, a tiež Alanya aquapark, ktorý je skvelou zábavou pre celú rodinu.
5. Najlepšie miesto na nákupy v Alanye je centrum mesta, kde sú umiestnené obchody s rôznym sortimentom tovaru - od oblečenia po suveníry.
6. Najlepšie miesta na stravovanie v Alanye sa nachádzajú v hlavnej ulici mesta, kde je množstvo reštaurácií ponúkajúcich domáce a medzinárodné jedlá.
7. Áno, návštevníci Turecka potrebujú vízum. To môže byť zakúpené pred cestou v ambasáde Turecka alebo na letisku po prílete.
8. Najlepší čas na návštevu Alanye sú mesiace máj až október, kedy je najlepšie počasie a množstvo aktivít pre turistov.
9. Počasie v Alanye je teplé a suché počas letných mesiacov, s teplotami dosahujúcimi až 35°C. V zime teploty klesajú na približne 10°C.
10. Ceny v Alanye sú pomerne dostupné, napríklad cena za obed vo veľmi dobrom reštaurácii začína od 10 eur a hotelové ubytovanie sa pohybuje od 20 eur za noc navyše. Na druhej strane, suveníry môžu byť drahšie vzhľadom na turistický charakter miesta.


Počasie Turecko Alanya


Turecko je známe svojimi krásnymi plážami a slnečným počasím, a to najmä v oblasti Alanya. Táto oblasť sa nachádza na juhu Turecka a je obľúbeným miestom turistov z celého sveta. Tu sú niektoré základné informácie o počasí v Alanye.

Letné počasie

Letá v Alanye sú horúce a suché. Najteplejšie mesiace sú júl a august, s priemernými teplotami okolo 32 °C. V týchto mesiacoch môže byť dosť horúco, takže si určite vezmite opaľovací krém a dostatok vody. Priemerné denné maximálne teploty dosahujú 33 °C.

Jesenné počasie

Jeseň v Alanye začína okolo septembra a končí v novembri. V tomto období sa teploty pohybujú medzi 25 °C a 30 °C. Niekedy môžu byť dni chladnejšie, takže si vezmite trochu ochranného oblečenia.

Zimné počasie

Zima v Alanye nie je obdobím extrémnych teplôt, avšak teploty v januári a februári sa môžu pohybovať od 12 až do 18 °C. Aj napriek tomu je to teplota, ktorá je vhodná na prechádzky a objavovanie tejto nádhernej oblasti. Niekedy môže pršať a byť zamračené, takže si vezmite ochranný oblečenie a zabezpečte si, aby ste boli v suchu.

Jarné počasie

Jarné mesiace sú obdobím rozkvitnutej prírody a stávajú sa zaujímavým miestom pre turistov. V marci a apríli môžu byť noci studené a teploty sa môžu pohybovať od 15 do 20 °C. V máji teploty stúpajú a môžu dosahovať až 25 °C.

Všeobecne platí, že v Alanye je počasie celoročne príjemné a turisti si môžu užiť všetky krásy, ktoré táto oblasť ponúka, bez ohľadu na ročné obdobie. Ak sa chystáte na dovolenku v Turecku, nechajte sa inšpirovať krásou Alanyu a objavte ju bez ohľadu na počasie!


Dovolenka Turecko Alanya


Dovolenka v tureckom meste Alanya je ideálna pre tých, ktorí chcú mať luxusné a relaxačné zážitky. Alanya sa nachádza na juhu Turecka v provincii Antalya. Toto mesto je známe pre svoje dlhé pláže, krásne historické pamiatky a výborné jedlo.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Alanye, určite musíte vidieť jeho najznámejšie pamiatky. Medzi tie patrí Alanya Castle, ktorý bol postavený muslimským vládcom Seljuk sultanom Keykubadom. Nachádza sa na vysokom kopci nad mestom, z ktorého ponúka skvelý výhľad na modré Stredozemné more a celé mesto Alanya.

Ďalšia atrakcia v Alanye je Antikythera Mechanism Museum, ktoré ponúka výstavu o slávnej gréckej Antikythera mechanisme, najstaršom známom počítači na svete. V Alanye môžete tiež navštíviť Damlatas Cave, ktorý bol objavený náhodou v roku 1948. Tento 15 m hlboký kras, ktorý sa nachádza pod stenou hradu, je považovaný za jeden z najkrajších krasov na svete.

Po celodennom preskúmaní histórie, môžete sa uvoľniť a relaxovať na pláži. Alanya má niekoľko okrem iného Kleopatrinej pláže - kde podľa legendy západnému egyptskému kráľovi Antoniusovi daroval jeho rímska milenka Kaijulá, na kúpanie telo sladkého mlieka - a sa môže pochváliť čistým a jemným pieskom...

Dovolenka v Alanye môže byť skvelým zážitkom pre každého turistu. S množstvom atrakcií a pláží, ako aj výbornými reštauráciami, budete určite chcieť zostať túto dovolenku ešte dlho pamätať.


Letenka Turecko Alanya


Letenka do Turecka je pre mnohých turistov splnením snov. Letoviská, ako napríklad Alanya, sú ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú relax, zábavu a krásu. Alanya je krásne mesto, ktoré sa nachádza na juhu Turecka a ponúka nádherné pláže, krásne historické pamiatky a množstvo zábavy.

Vzhľadom na blízkosť do Európy, je let do Alanye rýchly a pohodlný. Najlepším spôsobom, ako si zakúpiť letenky, je hľadať ponuku online na webe leteckých spoločností alebo cestovných kancelárií. Ceny leteniek sa pohybujú v závislosti od sezóny a času rezervácie. Ak rezervujete letenku vopred, máte väčšiu šancu získať lacnejšiu cenu.

Pri príchode do Alanyi určite navštívte historický hrad, ktorý sa nachádza na vrchu a ponúka nádherný výhľad na mesto. Medzi ďalšie historické pamiatky patrí jaskyňa Damlatas, kde sa nachádza množstvo stalaktitov a stalagmitov. Tí, ktorí hľadajú zábavu a vodné športy, môžu navštíviť pláž Cleopatre, kde sa nachádza množstvo atrakcií ako napríklad plachtenie, vodné lyžovanie a skúšobné jazdy na skútry.

Okrem toho, v Alanye sa nachádza množstvo obchodov s ponukou kobercov, bižutérie, kožušín a iných typov remesiel. Mesto je tiež známe pre svoje nočné kluby, ktoré ponúkajú množstvo zábavy a tanečných podujatí.

Letenka do Alanye Turecko je rozhodne skvelou voľbou pre dovolenku. Šikovný nákup letenky vám umožní ušetriť na ceste a zažiť krásu tohto tureckého letoviska. Pobyt v Alanye ponúka kombináciu príjemného počasia, čarovnej prírody a krásnych historických pamiatok. Tento kúsok Turecka rozhodne stojí za návštevu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky