Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Turecko Fethiye

Najčastejšie otázky a odpovede Turecko Fethiye


Ako sa najlepšie dostať do Fethiye?

Väčšina návštevníkov Fethiye sa dostane lietadlom do Antalye alebo Bodrumu a potom pokračuje autobusom alebo taxíkom do Fethiye.

Kedy je najlepší čas na návštevu Fethiye?

Najlepším časom na návštevu Fethiye je obdobie od mája do októbra, kedy je teplota príjemná a slnečných dní je veľa.

Kde je najlepšie ubytovanie v Fethiye?

V Fethiye nájdete mnoho hotelov a ubytovní, avšak najlepšie miesta na ubytovanie sú priamo na pláži alebo v blízkosti prístavu či centra mesta.

Aké atrakcie a aktivity Fethiye ponúka?

Fethiye ponúka množstvo atrakcií a aktivít vrátane pláží, potápania, morského kajaku, turistiky, raftingu, zipliningu, navštívenia historických miest a iné.

Môžem sa dohovoriť anglicky v Fethiye?

Áno, angličtina je široko používaný jazyk v Fethiye, avšak základné slová a frázy v turečtine ocenia miestni obyvatelia.

Je Fethiye drahé miesto na dovolenku?

Fethiye ponúka širokú škálu ubytovania a aktivít pre rôzne rozpočty, takže cena dovolenky závisí od vašich preferencií a kde sa rozhodnete stráviť svoj čas.

Je Fethiye bezpečné miesto na dovolenku?

Fethiye je obecne bezpečné miesto na dovolenku, avšak je dôležité nechať cenné veci v ubytovaní a byť obozretný pri prechádzaní v noci.

Potrebujem vízum na vstup do Turecka/Fethiye?

Áno, väčšina návštevníkov Turecka potrebuje vízum. Moderné víza možno kúpiť cez internet pred cestou alebo na letisku po prílete.

Môžem si vymeniť peniaze v Fethiye?

Áno, vymena peňazí je možná v menšie ako vo väčších bankách a na mnohých miestach v meste, vrátane letiska a hotela.

Aké sú miestne jedlá a nápoje v Fethiye?

Miestne jedlá vrátane lahodného kebabu a medovníka sú veľmi populárne v Fethiye. Miestne nápoje zahŕňajú rôzne druhy čaju, vín a iných alkoholických nápojov.


Letenka Turecko Fethiye


Turecko je krajinou, ktorá ponúka množstvo nádherných miest na návštevu. Jedným z týchto miest je aj Fethiye, ktoré sa nachádza na tureckom pobreží Stredozemného mora. Je to ideálne miesto pre milovníkov slnka, mora a pláží, ale aj pre tých, ktorí sa radi vydávajú na dobrodružné výlety.

Ak chcete navštíviť Fethiye, najlepším spôsobom ako tam dostať je lietadlom. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do tejto oblasti a cena sa pohybuje približne od 100 eur až do 200 eur v závislosti od dátumu odletu, dĺžky pobytu a typu letu.

Let do Fethiye trvá približne tri hodiny, pričom letisko sa nachádza asi 44 kilometrov od mesta Fethiye. Z letiska je možné sa do mesta dostať autobusom alebo taxíkom. Autobusom cesta trvá asi jednu hodinu, pričom cena za lístok sa pohybuje okolo 3 eurá. Naopak taxíkom je cesta kratšia, ale cena za prepravu sa môže pohybovať približne okolo 50 eur.

Fethiye ponúka nádherné pláže, krásne prístavy a historické pamiatky, ktoré majú pre návštevníkov obrovskú hodnotu. Môžete navštíviť legendárne miesto ako je tzv. Modrá jaskyňa, ruiny mestečka Kayakoy alebo krásny prírodný park Saklikent. V meste sa nachádza množstvo hotelov, apartmánov, reštaurácií, barov a diskoték, kde si turisti môžu užiť relaxu a zábavy.

Fethiye je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vydávať na dobrodružné výlety. Je tu možné sa zúčastniť turistiky, raftingu, paraglajdingu, potápania alebo kite-surfingu. Miestni obyvatelia sú návštevníkom príjemní a ochotní, čo robí z Fethiye ideálne miesto pre dovolenku.

Ak chcete navštíviť Turecko a zažiť jeho krásy, doporučujeme vám navštíviť miesto ako je Fethiye. Letenky do Fethiye sú cenovo dostupné a ponúkajú celému pobytu nádherný začiatok.


Počasie Turecko Fethiye


V Turecku je Fethiye malé mestečko v južnej časti krajiny. Je to populárny turistický cieľ, hlavne pre svoje nádherné pláže, malebné uličky a rušný prístav. Fethiye má stredomorské podnebie, ktoré je známe svojimi teplými letami a mierne zimy.

Leto v Fethiye

Počas letných mesiacov sa teploty v meste pohybujú medzi 28-32 stupňami Celzia. Dni sú dlhé a slnečné, a tak si môžete užiť svieži vzduch a horúce slnko. V júni a júli môže byť vzduchová vlhkosť vysoká, ale v auguste zvyknú byť dni suchšie. Ak sa rozhodnete navštíviť Fethiye v lete, nezabudnite zobrať si opaľovací krém a chránič na hlavu.

Jeseň v Fethiye

Jeseň v Turecku je krásna a príjemná. Teploty klesajú, ale stále si môžete užiť slnečné dni a teploty okolo 25 stupňov Celzia. V septembri a októbri začínajú aj pravidelné dažde, ale väčšinou sa jedná o krátke a rýchle búrky. Jeseň môže byť vhodným obdobím na návštevu Fethiye pre tých, ktorí nemajú radi príliš horúce počasie.

Zima v Fethiye

Zima v Fethiye nie je až taká drsná ako iné oblasti Turecka. Teploty sa pohybujú okolo 15 stupňov Celzia, s niektorými dennými teplotami, ktoré sa vyšplhajú na 20 stupňov Celzia. V noci a ráno môže byť trochu chladno, takže buďte pripravení. Ak sa rozhodnete navštíviť Fethiye v zime, môžete sa tešiť na menej turistov a nižšie ceny.

Jar v Fethiye

Jar v Turecku môže byť krásna s prebudzujúcou sa prírodou, kvitnúcimi kvetmi a ideálnymi teplotami okolo 20-25 stupňov Celzia. Ak si chcete užiť jarné počasie, návšteva Fethiye by mohla byť pre vás správna voľba. Môžete sa tešiť na studené noce a čerstvý vzduch v zjazdových oblastiach, čím sa stanú ideálnym miestom pre turistov, ktorí radi skúšajú nové aktivity.

Celkovo povedané, Fethiye je úžasné miesto, ktoré stojí za návštevu v každom ročnom období. Zvoliť správne obdobie závisí od vašich predstáv a očakávaní. Okrem teplého počasia môžete v Fethiye očakávať krásne pláže, vlažné more, tradície a kaviarenské kaviarne. Bude pre vás len ťažké rozlúčiť sa!


Ubytovanie Turecko Fethiye


Fethiye je krásne miesto v Turecku, ktoré láka mnoho turistov každý rok. Mesto ponúka množstvo aktivít a pamiatok, ale aj skvelé ubytovanie.

Keďže Fethiye je obľúbeným turistickým miestom, je tu obrovská ponuka ubytovania. Turisti si môžu vybrať medzi hotelmi, apartmánmi, penziónmi alebo vilami. Každý typ ubytovania má svoje výhody a nevýhody, takže si každý návštevník nájde niečo podľa svojich preferencií.

Ak hľadáte ubytovanie s výhľadom na more, môžete sa rozhodnúť pre hotel, ktorý sa nachádza priamo na pláži. Takéto hotely ponúkajú skvelé služby, ako sú raňajky a večere, plážové umbrelly a lehátka, vodné športy a ešte viac. Okrem toho sú ubytovania v týchto hoteloch často dobre zariadené, aby poskytovali maximálny komfort.

Apartmány sú ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú viac súkromia a nechcú byť viazaní na časy raňajok a večere v hoteli. Apartmány však väčšinou nemajú také luxusné vybavenie ako hotely a nie všetky sú na pláži priamo na pobreží.

Ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete sa rozhodnúť pre penzión. V týchto ubytovaniach sa väčšinou poskytuje len raňajka a návštevníci musia zvyšok dňa stráviť mimo penziónu. Penzióny môžu byť výhodné pre tých, ktorí sa viac zaujímajú o mesto a okolie a trávia svoj čas mimo ubytovania.

Vily sú luxusným typom ubytovania a sú ideálne pre veľké skupiny alebo rodiny. Vily sú väčšinou dobre vybavené a poskytujú vysokú úroveň súkromia a útulnosti. Veľa vilí je vybavených súkromným bazénom a záhradou, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať.

V Fethiye si tak každý návštevník nájde ubytovanie podľa svojich preferencií a peňaženky. Mesto ponúka širokú škálu možností a prekvapí aj tých, ktorí majú vysoké nároky na kvalitu ubytovania. Ak sa chystáte navštíviť Turecko a Fethiye, určite si preskúmajte všetky možnosti ubytovania a vyberte si to najlepšie pre vás a vašu rodinu.


Dovolenka Turecko Fethiye


Dovolenka v tureckom meste Fethiye, ktoré sa nachádza na pobreží Egejského mora, je skutočným tureckým zážitkom. Toto miesto je známe svojou krásnou prírodou, ktorá zahŕňa vyhľadávané pláže, modré lagúny, zvodné zátoky a impozantné pohoria.

Ak máte v pláne navštíviť Turecko a hľadáte miesto, kde si oddýchnete od stresu a chaosu mesta, Fethiye by malo byť vo vašom zozname navštívených miest. Toto mesto ponúka množstvo aktivít ako je potápanie, surfovanie, koňské jazdenie, vodné športy, ako aj pokojné vychádzky pozdĺž pobrežia.

Jednou z najväčších atrakcií v Fethiye je Lykianska cesta, ktorá predstavuje jednu z najkrajších turistických ciest v Turecku. Na tejto ceste sa môžete prejsť po historickom chodníku, ktorý sa vinie pozdĺž pobrežia a ponúka nádherný výhľad na more.

Keďže Fethiye leží na pobreží Egejského mora, môžete tu okrem plávania vychutnať aj čarovné výhľady na pobrežie. V blízkosti mesta sa nachádzajú mnohé malé ostrovy, ktoré sú ideálne pre kajakárskych nadšencov a milovníkov vodnej turistiky.

Samozrejme, nezabudnite navštíviť aj miestne trhy, kde sa predávajú tradičné turecké výrobky ako sú keramika, kožené výrobky, koberce a asi najlepšie známa turecká káva. Fethiye je tiež domovom mnohých kúzelných reštaurácií, ktoré ponúkajú bohaté menu s vynikajúcou kvalitou.

Na záver, ak chcete zažiť neobyčajnú dovolenku a mali by ste sa rozhodnúť pre Fethiye. Toto miesto ponúka vynikajúce ubytovanie a aktivitý pre každého, a zaručené vzrušujúce zážitky v nádhernom prostredí Egejského mora.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky