Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Uganda Mount Elgon National Park

Dovolenka Uganda Mount Elgon National Park


Mount Elgon National Park v Ugande je jedinečné miesto na dovolenku pre tých, ktorí majú radi prírodu a túru. Tento národný park sa nachádza západne od mesta Mbale a je domovom pre druh najvyšší vrchol v Ugande. Už samotná cesta k parku je úchvatná, lemovaná tropickou zeleňou, kde si môžete vychutnať krásne výhľady na vrcholy hôr i pohľady do údolia.

Mount Elgon bol kedysi aktívnou sopkou a dnes ponúka turistom nádherné jazerá, jaskyne, vodopády a rokliny. Park je bohatý na rôzne druhy zvierat, vrátane opíc, slonov, pštrosích vtákov a iných vzácnych druhov, ktoré si môžete pozrieť na safari alebo počas turistických túr.

Pre tých, ktorí sú nadšení turistiky, môže byť výstup na Mount Elgon vrcholom dovolenky. Vrchol tohto ancienského krátera dosahuje výšku 4 321 metrov a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu. Najlepšou dovolenkou však môže byť túra okolo hory, ktorá vás zavedie do zaujímavých miest ako je jazero Nyombe či údolie Kapkwai. Túry si môžete zhodnotiť podľa svojich schopností alebo si zvoliť túru s miestnym sprievodcom, ktorý vám poradí najlepšie miesta na fotografovanie a poskytne vám informácie o miestnej flóre a faune.

Pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v spojení s komfortom, je v parku k dispozícii luxusná kempovacia oblasť, ako aj rôzne možnosti ubytovania v hoteloch a chatách. Môžete si taktiež užiť pikniky pri malebných jazerách alebo si vychutnať chutné miestne jedlá.

V oblasti Mount Elgon sa môžete v lete tešiť na teplé počasie, kedy môžete vychutnať okolitú prírodu a v zime budete mať možnosť vidieť miestne druhy zvierat v ich prirodzenom prostredí. Bude to nezabudnuteľná dovolenka pre každého milovníka prírody, ktorým sa chce odpočinúť od ruchu mesta a stráviť príjemný čas v divokej prírode.

Ak teda hľadáte dovolenku na úplný odpočinok, a chcete vidieť krásy prírody a zároveň sa ponoriť do kultúry Ugandčanov, Mount Elgon National Park je ideálnym miestom pre Vás. Navštívte Uganda, prežite zážitky, ktoré Vám zostanú v pamäti na celý život.


Ubytovanie Uganda Mount Elgon National Park


Uganda Mount Elgon National Park je jedným z najkrajších národných parkov v Ugande. Nachádza sa na východnom okraji krajiny a zaujíma rozlohu 1145 km2. Park je domovom pre množstvo živočíchov vrátane slonov, levov, leopardov, hyen, opíc, antilop a mnohých druhov vtákov. Je najlepšie známy pre svoje nádherné pohoria, hory a jazerá.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v parku, je veľa možností. Najpopulárnejšou možnosťou ubytovania je táborovanie. Výhody táborovania v parku sú mnohé, a to vrátane možnosti vidieť zvieratá z blízka, vychutnať si nočné zvuky lesa a pozorovať hviezdy na oblohe.

Na táborovanie sú k dispozícii tri rôzne kempingy: Kapkwata, Tutum Cave a Sipi Falls. Všetky tieto kempingy sú plne vybavené a poskytujú základné potreby ako stravu, pitnú vodu a hygienické zariadenia. Avšak, keďže sa jedná o táborovanie, máte samozrejme možnosť si vziať so sebou svoju vlastnú výbavu a zariadiť si kemp podľa seba.

Ak preferujete niečo viac luxusného, v parku sú aj hotely a eko-lodže. Medzi najobľúbenejšie hotely patrí Uganda Wildlife Education Center hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti parku. Tento hotel poskytuje luxusné ubytovanie pre hostí a zároveň ich zároveň informuje o živočíchoch, ktoré sa v parku nachádzajú.

Lodže v parku sú tiež populárne. Jednou z najlepších lodží je Mount Elgon Lodge, ktorá ponúka luxusné ubytovanie a výhľad na pohorie Mount Elgon. Táto eco-lodža je v súlade s prírodou a ponúka návštevníkom útulné bývanie v prírode.

Výber ubytovania, ktoré vám najviac vyhovuje, závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Táborovanie v parku je najlepšou možnosťou pre tých, ktorí si chcú užiť zážitok v prírode za nízku cenu. Hotely a lodže sú určené pre tých, ktorí hľadajú niečo viac luxusné a pokojné.

V každom prípade, navštívenie Uganda Mount Elgon National Parku by malo byť na vašom zozname povinných výletov v Ugande, pretože ponúka neuveriteľnú prírodnú krásu a bezprostredný kontakt s divokými zvieratami.


Letenka Uganda Mount Elgon National Park


Letenka do Ugandy a návštěva Národního parku Mount Elgon může být pro mnoho cestovatelů jedinečným zážitkem. Park je jedním z nejkrásnějších východoafrických parků a je domovem několika ohromujících vodopádů, horských řek a tropických lesů.

Mount Elgon je sopka nacházející se ve skromně obydlené části východní Ugandy. Park patří mezi nejúchvatnější přírodní krásy Afriky a je domovem nejvyšší sopky v Ugandě. V parku se také nachází několik dalších krásných hor, mezi které patří například hory Sipi Falls a Kepler.

Sopka Mount Elgon je obklopena pěkným exotickým lesem, který poskytuje útočiště pro mnoho druhů rostlin a zvířat. V parku je možné pozorovat mnoho volně žijících zvířat, jako jsou sloni, opice, antilopy a mnoho druhů ptáků.

Kromě přírodní krásy je Národní park Mount Elgon také kultovním místem pro domorodé obyvatelstvo. V parku žije mnoho kmene Bagisu, a to včetně jejich tradic, jako je obřad srstnatosti.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Mount Elgon, můžete si být jisti, že se budete cítit váženi. K dispozici je mnoho různých možností ubytování, včetně luxusních hotelů a kempů. Abyste si však mohli užít co nejvíce z vaší návštěvy, zvažte návštěvu parku se zkušeným průvodcem.

Navštívit Uganda a objevit krásy Národního parku Mount Elgon je určitě zážitek, na který nikdy nezapomenete. Letenky do Ugandy jsou dostupné za velmi lákavé ceny, což vám umožní realizovat tuto cestu za opravdu skvělou příležitostí.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Mount Elgon National Park


Otázky:

1. Kde sa nachádza Mount Elgon National Park?

2. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu parku?

3. Aké zvieratá môžete vidieť v parku?

4. Ktoré aktivity môžete v parku robiť?

5. Ktoré výlety je možné podniknúť v parku?

Odpovede:

1. Park sa nachádza na hranici medzi Ugandou a Keňou, východne od jazera Victoria.

2. Najlepšie mesiace na návštevu parku sú od decembra do februára a od júna do septembra.

3. V parku môžete vidieť rôzne druhy opíc, antilop, slonov, leopardov a hyen.

4. V parku je možné podnikať rôzne turistické aktivity, ako sú turistika, džípové aj bicyklové výlety.

5. Na výlete v parku môžete navštíviť rôzne miesta ako napríklad vyhliadku Sipi falls alebo miestne farmy.


Počasie Uganda Mount Elgon National Park


Uganda je známa svojimi nádhernými prírodnými miestami, ktoré ponúkajú návštevníkom jedinečné zážitky a krásne scenérie. Mount Elgon National Park je jedným z týchto miest, kde môžete vidieť úchvatné scenérie a zároveň sa zapojiť do rôznych aktivít, ako je turistika a pozorovanie zvierat. No aký je vlastne stav počasia v tomto národnom parku?

Mount Elgon National Park sa nachádza východne od Ugandy na hranici s Keňou a je domovom pre mnoho rôznych druhov rastlín a zvierat. Počasie v parku ovplyvňujú dva hlavné faktory - nadmorská výška a obdobie dažďov.

Výška parku sa pohybuje medzi 1 500 a 4 321 metrami nad morom a to znamená, že teploty v parku sa môžu výrazne líšiť v závislosti od nadmorskej výšky. Vždy, keď stúpate vyššie, dochádza k poklesu teplôt a keď zostupujete do nižších oblastí, teploty sa zvyšujú.

Obdobie dažďov je ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje počasie v parku. Park má dve obdobia dažďov - krátke a dlhé. Krátke obdobie dažďov sa vyskytuje medzi marecom a májom, zatiaľ čo dlhé obdobie dažďov sa koná od septembra do decembra. Obidva obdobia sa môžu líšiť v závislosti od miesta, kde sa nachádzate v parku.

Počas obdobia dažďov sa v parku môžu vyskytnúť záplavy a môže dôjsť k uzavretiu niektorých ciest a trás na turistiku. Preto sa odporúča, aby ste si pred návštevou parku zistili počasie a okolnosti, aby ste sa mohli pripraviť na akékoľvek neočakávané udalosti.

V parku však môžete zažiť mnoho rôznych druhov počasia - od slnečného po zamračené a daždivé. Preto sa odporúča, aby ste sa pripravili na rôzne podmienky a mali so sebou vhodné oblečenie a výstroj.

Všetky tieto faktory robia počasie v Mount Elgon National Park nevyspytateľným. Avšak, ak sa pripravíte na rôzne podmienky a budete sa prispôsobovať, môžete si užiť krásy tohto parku a zažiť jedinečné zážitky, ktoré ponúka.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Záruka za najlepšiu cenu

Lacné lety za super ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Preskúmať letenky